Zátěže, olova - jak komerční tak samo domo

Ráda bych dala dohromady zátěže, olova, jak komerční, tak udělané doma. Nejde mi jenom o kaprařské zátěže, ale třeba i na plavačku, nebo na vláčku. Zkrátka věcičky které dokážou šikovné ruce rybáře. Můžete sem přidat i formy, které jste si udělali sami doma.
Autor diskuse: yvana - Profil , 18.9.2012 všeobecné - náčiní, doplňky

yvana - Profil | Pá 18.4.2014 11:58:25

venca1 >> Jasný,já beru trochu jiné vody:-)

    venca1 - Profil | Pá 18.4.2014 11:46:26

    yvana >> Ahoj, u nás se tak daleko neháže, Odra v Bohumíně má max. 30m :-))

      yvana - Profil | Pá 18.4.2014 11:27:29

      venca1 >> Ahoj nejde mi o šrot,ale třeba obalovačku a šrotem na olovu těžko nahodíš třeba 70-80 metrů.

        venca1 - Profil | Pá 18.4.2014 11:25:38

        yvana >> Šrot namačkáš kolem každého olova. :-))

          yvana - Profil | Pá 18.4.2014 9:40:19

          Včera jsem u firmy Olpra narazila na jednu novinku,máte ji někdo už vyzkoušenou?
          http://www.olpra.cz/olpra_1/eshop/0/0/5/427-Pasta-4​0-g

            Pallermo - Profil | Pá 17.1.2014 17:22:16

            tak mam doma formu fakt pekna

              Pallermo - Profil | Ne 12.1.2014 12:13:19

              vodacz >> njn protoze jsme to asi prehledl a kluci uz v patek objednali :o)

                vodacz - Profil | Ne 12.1.2014 12:07:28

                Pallermo >> Proč pozdě? Odkaz na stránku jsem ti dal již 9.1.2014

                  Pallermo - Profil | Ne 12.1.2014 12:02:22

                  vodacz >> hmm pekny :D to je asi pozde uz :D

                    vodacz - Profil | Ne 12.1.2014 12:00:08

                      Pallermo - Profil | Čt 9.1.2014 14:21:51

                      vodacz >> ale tam maj do 100 g jen

                        007krivanek - Profil | Čt 9.1.2014 11:17:01

                        vodacz >> Pallermo tuším poptával tento tvar ve větší gramáži. ta tam není a na 100% vím, že letos ani nebude. jedině vyrobit na zakázku .

                          Pallermo - Profil | St 8.1.2014 19:22:12

                          nemate nekdo tuto formu na olova od 120 g a vice

                            PETLOV - Profil | Ne 22.9.2013 15:24:44

                            krejca90 >> ok...koupim a vyzkousim,mej se diky.

                              krejca90 - Profil | Ne 22.9.2013 15:17:58

                              PETLOV >> používám starbaits x core...45lb...25m za tuším kolem 3kil ale mam slevy takže zakladni cena bude kolem 4...ale i tak dobra cena a dostaneš k ni i jehlu což je supr...

                                PETLOV - Profil | Ne 22.9.2013 15:07:48

                                krejca90 >> asi to udelam a jakou olovenku pouzivas ty ?...ptam se,protoze urcite jsou jako ostatni veci dobre a spatne,tak abych nekoupil nejakou spatnou,tak jestli poradis budu rad,dik.

                                  krejca90 - Profil | Ne 22.9.2013 14:59:50

                                  PETLOV >> není zač,,,ale fakt jestli mužu poradit tak vyměn tu hadičku za olověnku...ušetříš si spoustu nervu a olověnka je vždycky lepší jako poslední metr před montáží...

                                    PETLOV - Profil | Ne 22.9.2013 14:35:13

                                    krejca90 >> cau a diky za tve poznatky ohledne tech olov,jelikoz jsem zatim nezkousel,tak jsem docela zvedav jak to bude fungovat v praxi a popripade je taky doladim nejakym zpusobem jak ty,tak zatim diky.

                                      krejca90 - Profil | Ne 22.9.2013 11:02:12

                                      PETLOV >> Ahoj me zkušenosti jsou tak pul na pul...při hodu se nemotaji to je fakt...hadičku jsem neřešil ptž jsem ji okamžitě vyhodil a vyměnil za metr olověnky...hadičky vubec nepoužívám ptž v nich často zustane vzduch a pak pěkně plapolají kolem nastrahy...jinak podporuji polopevné montáže aby se ryba chytla vice méně sama což u těhle olov nečekej sou pruběžné...dají se sice upravit ale mam rad jednoduchost proto mi uprava a dumaní nad tím jak je upravit tak abych byl spokojen a bylo to bezpečné vuči rybě připada zbytečné...ohledně toho motaní ještě dost zaleží na typu návazce...v závěru pro mě tyto olova mají více záporů než kladů a byly vyřazeny s mé výbavy...ale zaleží na tobě každy ma svuj styl takže vyzkoušel a uvidíš...ja stejně skoro cely tento rok používám systém závěska-gumička-kámen...ať to hrčííí

                                        yvana - Profil | Pá 20.9.2013 23:09:38

                                        PETLOV >> ahoj,ta struna se ti neztratí a bez ní,se tyhle olova s tou hadičkou blbě navlékají.

                                          PETLOV - Profil | Pá 20.9.2013 23:04:56

                                          yvana >> ahoj,tak zitra v obchudku koupim tu delsi strunu a vykousim,ty moje uz jsou stejne ruzne dokroucene.

                                            yvana - Profil | Pá 20.9.2013 22:54:45

                                            PETLOV >> Tyhle olova z dlouhou bužírkou se provlékají stunou.Jinak ty olova mám a jsou dobrý a nemotají se.Struny se prodávají různě dlouhé.

                                              PETLOV - Profil | Pá 20.9.2013 22:54:37

                                              vikikaca >> no to jo,u kratsich hadicek jsem pouzival protahovaci strunu a v poho,ale tady to bude problem snad vyzkousim silnejsi vlasec na to protahnuti..no uvidim :))

                                                vikikaca - Profil | Pá 20.9.2013 22:50:39

                                                PETLOV >> taky to někdy jde blbě ,chce to používat dobrou bužírku.

                                                  PETLOV - Profil | Pá 20.9.2013 22:49:44

                                                  vikikaca >> jo,ta hadicka je docela dlouha,akorat mam kolikrat problem,kdyz je tak dlouha provlect ten vlasec na skrz...nemas na to nejaky figl :)))

                                                    vikikaca - Profil | Pá 20.9.2013 22:44:54

                                                    PETLOV >> já myslím že to je jedno ,když máš delší tu hadičku proti zamotání.

                                                      PETLOV - Profil | Pá 20.9.2013 22:37:11

                                                      zdravim...mate nekdo zkusenosti s temito olovy s bocnim vyvodem v praxi ?....myslim jestli se to mota pri nahozu ci ne?...jestli jsou opravdu s tim bocnim vyvodem lepsi nez normalni klasicka olova ?

                                                        yvana - Profil | St 7.8.2013 10:30:18

                                                        007krivanek >> Tak to potom lezeš na střechu ne?:-))

                                                          007krivanek - Profil | St 7.8.2013 10:26:55

                                                          yvana >> Panelák bývával. Dnes již z domku. Bohudík.