NMates79 - Profil | Út 23.7.2013 12:00:35
venca731 - >> Zdar, přesně jak napsal Liborman, ovoce , ovoce, ovoce,doted sem chytal na třešně a ted začnou mirabelky , stačí zakrmit,i druhy den už mužeš očekavat zaběry. Na ty třešně sem dokonce chytil i pár kapříku, mirabelky jsou už přece jenom větší , takže záběr z 90 procent amur. At se daří!
NLiborman - Profil | St 26.6.2013 21:09:50
Zdarec,
já bych to tam prohodil trochou mirabelek nebo třešní a na jednu z nich i chytal. Pokud tam ti amuři připlouvají pravidelně. Stačí podle mne třeba půl kila tohoto ovoce, jen aby si ho všimli. jakmile ho začnou žrát, tak malé množství rychle spořádají a mezi tím i to nastražené sousto.
Ať se daří!
NMAXXSKATER - Profil | St 26.6.2013 16:30:08
davos.h >> To nevím, to bych kecal, ale vzhledem k tomu, že tam je tepleji už u nás a zima asi nebude taková, tak bych tomu docela i věřil, že se tam vytřít přirozeně mohou.
Ndavos.h - Profil | St 26.6.2013 16:21:14
MAXXSKATER >> jo tam je to přirozený.Z práce kolega chytá amury na rákos podobně ze dna,pár jich už vytáhl.V Itálii se taky přirozeně vyskytují?
NMAXXSKATER - Profil | St 26.6.2013 16:18:48
davos.h >> Tam se i amuři sami přirozeně rozmnožují, ne ? O to to tam je jednodušší, my jsme závislí jen na tom, kolik nám jich MO vysadí a pro samé kapry se už na amury nedostává.
Ndavos.h - Profil | St 26.6.2013 14:08:14
sem můžete vkládat vaše úlovky --- GALERIE AMURŮ 2013
Ndavos.h - Profil | Po 24.6.2013 5:24:33
Malda512 >> psal si že nejvíce amurů máš z mělčiny,proto mě zajimá jestli mám chytat ve vzdálenosti 60metrů od břehu kde je ostrůvek a pisek a nebo chytat pod břehem ,,někde vpravo'' v metrové hloubce.Zjistil sem že před setměnim mi amuři u ostrova kýbl spolehlivě vyluxovali,ale když sem to tam odvezl člunem v 6 ráno,tak to tam zůstalo asi 7hodin a to sem musel odjet domu.Mám dilema kde chytat:-)
Nmasař00 - Profil | Út 4.6.2013 21:51:03
pro carp >> dík za radu, ale ten hájenej úsek má asi 1 ha. Takže si nemyslím že nějak uspěju
Npro carp - Profil | Út 4.6.2013 20:56:04
masař00 >> Skus jim udělat cestičku z kukuřice a vylákej je vocať.
Nmasař00 - Profil | Po 3.6.2013 22:08:31
pro carp >> tak to mám smůlu .protože nejvíc se ukazujou v hájeným úseku za 2cm silným ocelovým lanem
Npro carp - Profil | Po 3.6.2013 21:05:33
masař00 >> Na stojáku jsem nebyl tak 8 let:)Musíš pozorovat kde jse ukazujou a vyhřejvaj.
Nmasař00 - Profil | Po 3.6.2013 20:51:53
pro carp >> jen by mně zajímalo jestli máš zkušenosti na stojáku bez zakrmování , třeba na toho banána a jak se dařilo
Npro carp - Profil | Po 3.6.2013 20:11:22
Ještě jsem zapoměl ne jednu věc,já chytám jenom na řece a to na tvrdší feeder pruty(absolutně nejlepší věc na amury).Hlavně když jdu zakrmovat na amura tak vybírám místa kde není stín stromy keře atd.prostě tam kde ráno svítí slunce na hladinu jako první a tam je vjetšinou i timur.
Npro carp - Profil | Po 3.6.2013 19:48:38
račet >> WR-9 (štuker) - 3.6.2013 19:33:11 >> To von určitě veme,jeďiný co moc nemusí je nezralí kyselí ovoce,já je chytal na rybníku na banán a super.Známej je chytal na cherry rajčátka a jak jim chutnali.
Npro carp - Profil | Po 3.6.2013 19:42:57
Pokud má člověk možnost,tak nejlepší je jsi je naučit.Zakrmovat dva krát za den ve stejnou hoďinu blízko břehu tak do 5m kde je hloubka tak od jednoho do dvou metrů,alespoň dva nejlépe tři dny.Pak přijít ve stejnou hoďinu kdy jse zakrmuje,nejlépe o něco dřív ale nekrmit a zhoupnout v co největší tichosti nástrahu do toho místa.Někdy jse stalo že jsem měl záběr hned po dopadu nástrahy na dno.Top nástraha je zralé až přezrálé ovoce a kukuřice,všechny ty koule a různý boostery je kšandovina.
NWR-9 (štuker) - Profil | Po 3.6.2013 19:33:11
pro carp >> no já koupil kandované třešně mě připadají hodně atraktivní ovšem nevím jestli těm asiatům taky
Npouzy - Profil | Po 3.6.2013 19:19:55
Malda512 >> Naprosto souhlasím s touto strategii lovu amurů.
Npro carp - Profil | Po 3.6.2013 19:18:05
račet >> WR-9 (štuker) - 3.6.2013 19:09:43 >> Já zkoušel meruňky,veme to ale není to tak rychlí je tam málo štávy.
NWR-9 (štuker) - Profil | Po 3.6.2013 19:09:43
zdravím kolegové amůrobijci, mám dotaz zkoušel někdo z váš kandované ovoce třeba třešně a s jakým výsledkem, díky za odpověď
NMalda512 - Profil | Po 3.6.2013 18:20:47
davos.h >> Amur ti to málokdy rozjede. V drtivé většině to jen svinger jezdí nahoru a dolů a nebo to zvedne a pak padák. amuři do jáízdy nechodí. Je možné že v blízkosti břehu ano ale ve větší vzdálenosti to je pokaždé padák. u amura doporučuji zaseknout trochu silněji má dost tvrdou tlamu a háček je potřeba mít dost ostrej. Hele víš jak to s rybama je . jsou dny kdy to nebere a sem tam se něco uloví. a pak jsou dny kdy se nemůžeš hnout od udic. Já osobně to nedělám, že bych krmil partiklem a cpal tam ještě něco jiného. já vždy lovím jen nato naco ryby vnadím. takže dávám jen kukuřici a nic víc. ale je to tvá volba a experimentovat se někdy vyplatí,. ale jsem toho názoru, že když je počasý takové všelijaké a ryby nejsou uplně extra moc aktivní tak spíš volím co nejjednoduší montáže a nástrahy,. protože ryby jsou opatrnější při krmení .
NGoldy - Profil | Po 3.6.2013 14:03:25
Kindlicek >> Asi jako to,co máš v hlavě..
Ndavos.h - Profil | Po 3.6.2013 13:53:11
Malda512 >> Dobře,nakoupil sem 20 kg kukuřice...dnes sem ji zalil horkou vodou,přidal melasu a cukr,v týdnu ji povařím,přidám 20 kg pšenice a řepku...V pátek bych měl jet na soukromák kde jich je zřejmě hodně,zavezu to a vysypu na hromadu.Montáž mám s pevným háčkem (otevřeným) s normální jemnější pletenkou a kukuřici dávám na panáčka + pop ananas.O víkendu sem měl tahání od amura 2krát,ale nevím kdy seknout,jestli to rozjede nebo ne.Srdce mi bušilo jako blázen,ale došla kukuřice tak sem musel i druhý prut dát zpět na kapra.
NKindlicek - Profil | So 1.6.2013 21:16:21
Ahoj, Nevíte někdo jak přesně vypadá amuří výtrus? Popřípadně nějaká fotka :)
NMAXXSKATER - Profil | Pá 31.5.2013 6:23:29
Letos se mi takhle povedli už 2 ve vzdálenosti 5 - 10 metrů od břehu na jednom rybníku, ale ten pravý čas by měl stále teprve přijít. :-)
NMalda512 - Profil | Čt 30.5.2013 23:53:18
Starc55 >> ano i to je volba ale tu milují i kapři i amuři. já nechávám naklíčit i řepku a obilí to amuři také milují ale ted jsem časově vytíženej a tak to všechno uvařím a mám klid,. ale máš pravdu, že fermentovaná kukuřice je taky sakra učiná.
NStarc55 - Profil | Čt 30.5.2013 22:34:35
Malda512 >> Přesně tak. V jednoduchosti je síla. Já používám kvašenou kukuřici, je účinnější než jenom vařená.
NMalda512 - Profil | Čt 30.5.2013 22:14:39
davos.h >> čus.. ano. je to jediná možnost jak je upoutat. amuři se při krmení mezi sebou předhánějí. proto je nutnost masivně krmit protože je pár zrnek nenaláká a velké množství je udrží na místě. to můžeš sledovat i na hladině když amuři najíždí na chleba. první krouží jen dokola ale jak se jeden odhodlá tak ti ostatní se tam vrhají aby se taky nacpali. to platí i pod hladinou u dna. pozoroval jsem amury jak se krmili na místě kde jsem nakrmil. Lovit amury s hladiny je také možnost ale v drtivé většině je podmínka velmi teplé počasý. jinak se amuři na hladině moc nekrmí. ted je docela dobrá doba na ně . A tohle ochlazení jím vůbec nevadí. Já jsem najvíce amurů nachytal na mělčinách kde jsem je viděl projíždět. vždycky jsem měl záběry za tmy . Bud ráno a nebo večer. vyzkoušej a uvidíš. Sám víš, že vždycky se musí zkoušet než se přijde jak na ně .-)) Nikdy to nejde hned .
Nzezi - Profil | Čt 30.5.2013 20:32:00
Jestli vis v jakou dobu se tam objevuji, tak rozhodne tak 3 minuty pred tim hodit kulove plovatko s rohlikem na hladinu a cekat, boilies bych asi neskousel!!!! Ta ryba tam na to nejspis nebude zvykla, ale mozna se pletu!!! Vyzkousej a uvidis!!!
Ndavos.h - Profil | Čt 30.5.2013 20:20:31
Insurance >> beru na vědomí
NInsurance - Profil | Čt 30.5.2013 16:09:28
davos.h >> " Hlavní je masivně zakrmit . A pak už jen nedělat na břehu kravál."
Ndavos.h - Profil | Čt 30.5.2013 15:55:56
Malda512 >> čauves,od pondělí krmíme kukuřicí a řepkou u břehu na jedno místo pod stromy,vždy krmíme nějak odpoledne..Zítra odpoledne po práci tam jedeme,mám hned při příjezdu zakrmit?...
NDendy036 - Profil | Čt 30.5.2013 12:37:11
Ja pouzivam tieto aminokyseliny v prichuti jahoda.Amure ich miluju no pozor na davkovanie !!!Pokial ich pridas vela,tak sa ti ryby budu iba prevalovat nad krmnym miestom a nebudu zrat.Tiez sa mi to stalo,casom som prisiel na spravne davkovanie.Mne sa osvedcilo 2-3 pol.lyzice na 1 kg zmesy.Vid foto
NDendy036 - Profil | Čt 30.5.2013 12:15:58
goter >> ahoj,vyskusaj zarobit kukuricu z hlinou,zober blizko jazera a pridaj amino kyseliny alebo nejaky ovocny booster .Vytvor krmne gule velkosti tenisaku a tym zakrm.Ja som mal tento isty problem a potom som lapol aj amura 102cm. Ospravedlnujem sa kvalitu fotky
Nlibec77 - Profil | Čt 30.5.2013 7:42:28
Amur jak jednou najede tak vytlačí všechny ryby co tam jsou .nejlepší je to pokládat tam kde je pevné dno.
NŠámik - Profil | Čt 30.5.2013 6:34:39
Zkus rozkrrmit kukuřicí a na háček sladkou foukačku.je to plovka.
Nbremic - Profil | Čt 30.5.2013 6:12:12
rover >> Pro mně nejúčinnější metoda.
Ngoter - Profil | St 29.5.2013 23:57:49
Malda512 >> to jsem se už snažil, krmil jsem x-kilo partiklu, ale problem je v tom, že to je předimenzovaný rybník nemírovými rybami, takže se tam dostanou prvně malí kapříci, a berou i na 6 kukuřic, a pak při zdolávání mi vyplaší celé kukuřičné pole...
Nrover - Profil | St 29.5.2013 23:25:00
Amur je opravdu "časový", jak píší kolegové níže. Znám člověka, co chytá ( a chytí ) na olšové listy v kombinaci s rohlíkem, ...stačí si "omrknout", co roste v dané lokalitě okolo vody, a začít chytat :-)
NMalda512 - Profil | St 29.5.2013 23:13:56
goter >> taky dobrej nápad. ale to je právě jen časová záležitost. jak nejsou jehnědy nebo nekvetou topoli tak amuři zase přecházejí na stravu které je po celej rok dostatek. ale myslím, že kdyby jsi začal v rtěch místech krmit tak jich nalapeš mnohem více a i ty veliké. Tohodle jsem ulovil když bylo venku 9stupnů nad nulou :-))
NMalda512 - Profil | St 29.5.2013 23:07:22
venca731 - >> Čau. dám ti asi nejobyčenější radu :-))
Chytej amury tím nejjednosuším způsobem. Vykašli se na nějaké extra super montáýe a nějaké třešně , broskve apod nesmysly které fungují jen v létě. Uvědom si, že amuři kteří žijí v daném reviru se krmí v drtivé většině tím co jím tam rybáři háží skoro každej den.
Rada . uvař kukuřici, řepku, obilí . nahaž to do míst kde je vidíváš a tam nahod i svou montáž. Jednu dej na panačka a druhou na dno. všude dej zhruba 5 až 6 zrnek kukuřice. Hlavní je masivně zakrmit . A pak už jen nedělat na břehu kravál. Můžeš to klidně nahodit a jen zlehounka vyšponovat vlasec. pokud je to blízko břehu tak to ani nešponuj. neboj se on se chytne sám. V jednoduchosti je síla a věř že chtít dělat něco jinak je někdy na škodu. nejprve vyzkoušej jednoduchoej způsob s partiklem a pak experimentuj. já osobně bych to tam každej den v těch místech prohodil 2kg partiklu a za 3 dny bych tam sedl a zkusil nějakého ulovit. Hlavní je aby jsi je viděl v těch místech i po zakrmení. oni moc dobře vědí, že tam ta návnada je . jen se tam hned nepohrnou. Ráno půl hodiny před lovem tam nasypej 5kg krmení a ve 4hod tam nahaž montáže. Většinou jsou záběry do 8hod raní. pak se celej den jen vyhřívají na slunci a žerou zase až za soumraku.
Ngoter - Profil | St 29.5.2013 22:59:18
Základ je, vzít si polaryzačky a sledovat čím se živí. Jednou úplnou náhodou jsem spatřil hejno amurů, kolem 60cm , tak 4 metry od břehu spásat se na jehnědách. tak jsem navázal splávek pod něho hned olůvko, pak metr návazec, vlezl jsem mezi vrby, a šup ho tam.. bez hnutí jsem vydržel pár minut a už se proutek ohýbal :)
Nlibec77 - Profil | St 29.5.2013 22:52:05
poky82 >> Já dám k návnadě vždy jednu lopatku a bohatě to stačí!
NFidisak - Profil | St 29.5.2013 22:42:11
venca731 - >> Jestli je to hodně u břehu třeba do 3 metrů, tak bych udělal to nejjednodušší a navázal bych na kmenovej vlasec koncovej silon a na něj háček. Bez jakékoli bubliny, nebo zátěže. Rohlík, nebo chleba ti tam doletí a amur nebude mít moc velký důvod se obávat léčky.
Další možnost je pokud je tam přijatelná hloubka, tak okolo travin nakrmit kuku a zkusit, jestli nenajednou na dno. (ale to bych asi moc nedoporučoval, jelikož kapr bude rychlejší)
Zkus to vyselektovat třeba třešněmi. (ale momentálně teď 29.5. jich ještě není moc).
Párkrát jsem amura chytil na jahodu z konzervy, nebo broskev.
Návazec klasicky průběžka, aby mu nic nevadilo a nepustil to. Hlavně si dávat bacha, aby jsi nedělal hluk, protože když se poplaší hejno amurů, tak tam třeba celý den nenajede. No a u břehu povolená brzda :)
Npoky82 - Profil | St 29.5.2013 22:40:45
Laci33 >> Pšenici jsem párkrát použil, ječmen ještě ne. Někdy zkusím, díky za tip.
NLaci33 - Profil | St 29.5.2013 22:36:42
poky82 >> Skus naklicit jacmen cca 6dni aby mali zrna tak5mm klicky a fuzyki .Mne sa to velmi osvedcilo na nitku das 10zrn naviazes ako bojle a cakas .
Npoky82 - Profil | St 29.5.2013 22:32:16
Ma_verick >> To mě ani nepřekvapuje.
NMa_verick - Profil | St 29.5.2013 22:28:59
poky82 >> Vubec nechapu co to tu meles:-D
Npoky82 - Profil | St 29.5.2013 22:13:00
libec77 >> Je pravda, že každej má svou metodu, ale jak píšeš není potřeba to přehánět s krmením. Já je chytám a nekrmím vůbec.
Nlibec77 - Profil | St 29.5.2013 22:09:59
poky82 >> 50 kg kuku tam nasypu za 3 výpravy a to chytím za výpravu tak 8 amurů a kolem 6 mě spadne.
Kamoši chytali taky takovým způsobem a bez úspěchu.
Každej na to má svoji metodu.
Npoky82 - Profil | St 29.5.2013 22:06:03
venca731 - >> Pokud víš, kam se Amuři jezdí krmit, tak máš vyhráno. Pokud budeš na místě opravdu potichu, tak je mužeš chytat i 5 metrů před sebou. Jinak základ je , že pokud chytám amury, tak nedávám nástrahu co veme jiná ryba. Chce to klid. Pokud dám rohlík a vemě mě kapr, nebo něco jiného, tak se s amurama můžu na nějakou dobu rozloučit a to nechci. Takže pokud jezdí do řas, tak zkusím nastražit ty řasi. Kouknu u břehu jestli tam je rákos, koukni na konečky co jdou do vody zdali jsou natrhaný. Pokud jo, tak se ti tam krměj i tím rákosem a mužeš použít i ten. Ono radit, když to člověk nevidí je těžké. Já u břehu, kde je mělko používám lehké olůvko ( max 20g) aby neudělalo moc hluku. Návazec mám klidně i 1m dlouhej. Potom už jde o to rozhodnout se pro nástrahu a jestli budu chytat u hladiny, na dně nebo ve sloupci. Dobré je taky umístit nástrahu tak aby byla tak 10cm pod hladinou. Neházej to přímo do těch řas, ale tak půl metru před ně. No a pak už jenom čekej. Pokud je hloubka, tak použij splávek. Závaží dej těsně pod něj. Ani nemusíš ten splávek mít vyváženej. Jde jen o to abys dohodil na místo. No a délkou návazce si urči hloubku. Pokud dáš kus rákosu tak poplave a tam se neboj dát návazec klidně 1m i víc. Amur k romu bude mít větší důvěru.
Potom je ještě jedna možnost. Začít si krmit. Mužeš použít kuku nebo nějaké ovoce. Ale tady pak je musíš na to naučit. Pokud budeš dávat kuku, tak aspoň 4 zrna aby to nevzala malá ryba a nepoplašila ti to.
Tak ať se daří
Nretrívr - Profil | St 29.5.2013 21:53:43
venca731 - >> Amur je složitej, já na housku velké úspěchy. Dej jediný pozor, až ho budeš tahat , tak buď připraven. Lidí, co chytili velký amury bylo hodně a vytáhlo jich to mi minum. Amur u břehu je střela, tedy neřízená. Vím o čem mluvím.Snad mi přije těžší vyndat, než ulovit. Lovu zdar.Nic víc, nic míň.
Npoky82 - Profil | St 29.5.2013 21:37:35
Ma_verick >> Zamysli se trošku chlape. Věk už na to máš. Koukni jak je velká řeka Pád a jak je asik tak velký ten lom co. Trošku toho rozumu u té vody.
Nneutral - Profil | St 29.5.2013 20:59:58
svaca >> To jakožeby někdo od LK Boys poradil a vedlo by to k uspěchu...?Vždyť ty jejich kuličky jsou tak užasné,že chytají samy,ti Boys o chytání přece nic neví...:))
Nčervik7 - Profil | St 29.5.2013 20:57:03
davos.h >> Ahoj,když budeš chtít radu jak chytat na té vodě co máš tu fotku amury tak napiš do SZ.
Ndavos.h - Profil | St 29.5.2013 20:45:30
Zdar,jak vám jdou amuři v tomto chladnějším období?
NReeaper - Profil | St 25.7.2012 16:59:18
Ma_verick >> za prve jsem reagoval na ty kila kukurice a muj nazor je porad stejny vzhledem k nasim vodam, protoze - za druhe je me jedno, co se dela v It, na ryby tam nejezdim. Za treti - chytraku :-)