Rybářovo výtvarné střevo

Kreslíte, malujete, fotíte, plácáte do hlíny, vyřezáváte ze dřeva, vážete obří krásné barevné streamery jako naúšnice, redesignujete svoje nádobíčko, nebo píšete poezii? Zkrátka všichni, co se necháváte občas inspirovat rybařinou, ať už tvoříte cokoliv. Dávejte fotky, pište a třeba filosofujte.
Autor diskuse: jaka - Profil , 29.2.2012 všeobecné - ostatní

Kocháte se zde ?

A) Ano68%

B) Ano15%

C) Ano18%

Od 31.10.2012 hlasovalo 68 čtenářů.

100 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy. (Začít číst od prvního z nich.)

Nšnitlik - Profil | Po 30.8.2021 0:20:49 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Oharka

    Nšnitlik - Profil | St 18.8.2021 22:13:54

    jaka >> Nikdo asi už umění nedělá... jen Příroda😃

      Njaka - Profil | St 18.8.2021 17:10:25

      šnitlik >> To teda jo!

        Nšnitlik - Profil | Út 17.8.2021 19:23:35 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        Krasavec

          Nšnitlik - Profil | Út 23.2.2021 22:38:08

          Z práce do práce kolem vody

            Nšnitlik - Profil | Ne 14.2.2021 9:18:34

            jaka >> "Svatojánský" servis v letu během námluv:-) Pěkné.

              Njaka - Profil | So 13.2.2021 22:43:24

              šnitlik >> Ohledně hraní si s focením na téma pohyb :-) To už je ale deset let, co byl čas si ve škole hrát, moc výstupů v materiálu jsem za dobu studia neměl, ale často sem "svůj" materiál používal a fotil a točil takový spíš akce.

                Njaka - Profil | So 13.2.2021 22:15:18

                šnitlik >> Jo takhle, částečně na MacGyvera :-)

                  Nšnitlik - Profil | So 13.2.2021 14:13:47

                  jaka >> ekonomickej režim ve smyslu nechození za motivem, ale na max využít nejbližší okolí tzv. na dosah.. Průsvit lampičkou..Pírka taky nebyla bohužel focena na střibrocitlivou deśku, jen na imitací mokrého kolodiového procesu... takže trochu chcípácky, v nouzáku😃

                    Njaka - Profil | So 13.2.2021 13:11:49

                    šnitlik >> Ekonomický režim znám, foto koutek má žena na okně, ale bydlíme v údolí, tak nám sem teď ta velká venkovní lampička moc světla nedává...

                      NTom - Tuk - Profil | So 13.2.2021 11:56:39

                      Dobrý den. Téeeeeda tady to je pěéeeknýyyy =))) Krásný to tu máte. Šup do oblíbených. A psát nebudu abych sem nepřilákal lidi co mě nesnáší. Jen jsem chtěl pochválit. Moc a moc pěkné.

                        Nšnitlik - Profil | So 13.2.2021 11:34:10

                        jaka >> Pytlík kachního CDC, foceno proti lampičce. Ekonomický režim😀😀😀

                          Njaka - Profil | Pá 12.2.2021 21:47:07

                          šnitlik >> Na jaký sklo je to focený? Na čelní ? :-)

                          Na mě tyhle měkký materiály nějak vždycky působí zneklidňujícím dojmem, hned sem si vybavil opět kamarádku...

                          https://www.umprum.cz/web/cs/lide/marketa-jachimova-1054

                            Nšnitlik - Profil | Pá 12.2.2021 21:01:52 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            CDC

                              Njaka - Profil | St 27.1.2021 22:32:34

                              šnitlik >> Tak časopis Bříza jsem našel jen nějakou miniaturu přední strany, ale tyhle věci mi nejsou cizí, ne jako úplně tématikou, ale stylem. Tak jsem si přečetl i o Lence Klodové a chytil jsem z toho nějakou nostalgii, ne kvůli Leu... :-)

                                Nšnitlik - Profil | St 27.1.2021 21:35:00

                                jaka >> 👍

                                  Njaka - Profil | St 27.1.2021 21:13:29

                                  šnitlik >> Většina příspěvků byla z fotek, a za nedlouho po založení týhle otázky se tu objevila jiná, a tak nějak to uchřadlo a přesunulo tam, mi přišlo. Já navíc taky nejsem většinou dostatčně komunikativní, abych to nějak uměle tlačil, ale rušit jsem to nechtěl, to zase mi přišlo škoda, něco ke koukání tady přeci jenom je.

                                    Nšnitlik - Profil | St 27.1.2021 20:29:40

                                    jaka >> Kéž by.. Sovětský přístroje využívám rád, ale tenhle výstup je Steve Jobs software blbina :). Ale na ten deskáč na fotce, kterým jsem fotil rybník v Nový vsi na kopci nad Lásenicí, (což nejsou ty fotky, co vidíš) - Graflex 4x5", fotil Weegee v NY za prohibice ganksterský mrtvoly... Založil jsi krásný a podnětný vlákno a je mi záhadou, proč třeba tedˇ, za koronáče, kdy maj lidi šanci vstoupit do sebe, je mlčící a nenaplněný... Záhada :-). Dík

                                      Njaka - Profil | St 27.1.2021 20:12:02

                                      šnitlik >> Dík i Tobě a díky za příspěvky.

                                      Ta fotka foťáku a výlovu, to je foceno nějakým sovětským přístrojem ?

                                        Nšnitlik - Profil | St 27.1.2021 18:32:12 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        Sousedský výlov

                                          Nšnitlik - Profil | Po 25.1.2021 14:20:03 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                          jaka >> Erotismus je důležitej, jsou to poslední zbytky přírody, co ještě máme:-). A nikdo nám ho nevezme! Kdysi jsme dělali pro ČT takový kulturní "průrazník" ARTOZA, než nám to zatrhli a tam jsme narazili na projekt - časopis Lenky Klodové, tuším, že také z UMPRUM, který se jmenoval "Bříza". Taková obdoba Lea..Páni tam měli rajcovní obrázky kůry, křoví a kmenů stromů, dámy stožáry a komíny... Přeju hodně štěstí, at' už na kajaku, na břehu či v životě!

                                            Njaka - Profil | Po 25.1.2021 13:48:23

                                            šnitlik >> Spolužačka si s podobnou tématikou nahotinek taky pohrála, je to takovej spíš re-ready made :-) Ten text je tam už trochu mimo, původní myšlenka byla o něco komplikovanější.
                                            https://www.czechdesign.cz/temata-a-rubriky/erotika-neni-tabu-design-co-vas-vzrusi

                                              Njaka - Profil | Po 25.1.2021 13:43:08

                                              šnitlik >> Tak to mě napadlo, tahle zápletka, ale přišlo mi to málo pravděpodobný. Tak umění je spíš to přemýšlení o tom, a bez toho popisu to mnohdy dneska nejde přiblížit ostatním.

                                                Nšnitlik - Profil | Po 25.1.2021 10:29:59 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                jaka >> Ahoj, asi jsem měl napsat spíše ready-made. Je to již několikátý kalendářík, který dostávám od svého ČRS k nové povolence. Kalendáře oplývají nechtěným humorem, zvláště dnes, v genderově korektní době.. Zajímalo mě, jestli duchampovský posun - podpis, kontext, z něj udělají umělecké dílo. Ale klidně smázni...

                                                  Njaka - Profil | Ne 24.1.2021 22:01:55

                                                  šnitlik >> Slečna má očividně správnou míru, bratelná, ale toho Marcela nechápu.

                                                    NSa(l)micka - Profil | Ne 24.1.2021 21:03:09

                                                    šnitlik >> Pěkná rusalka... nebo snad vodnice? :)

                                                      Nšnitlik - Profil | St 20.1.2021 17:35:06 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                      Duchamp

                                                        NKejml - Profil | Pá 15.1.2021 12:58:02 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                        Když, jsou ty dlouhé zimní večery.

                                                          NAnýzový dědek - Profil | Ne 24.5.2020 18:45:16 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                          Klasika, která nezklame

                                                            Nšnitlik - Profil | So 23.5.2020 13:14:16 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                            Mokrý proces...

                                                              NSa(l)micka - Profil | Po 11.5.2020 11:35:33 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                              Starší žabí hokus pokus. Nu, mam co zlepšovat.

                                                                Nšnitlik - Profil | Ne 10.5.2020 22:09:47

                                                                Uprostřed Prahy.

                                                                  NSa(l)micka - Profil | Čt 1.11.2018 1:15:56 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                                  Návrh na kulisy pro loutkovou Rusalku.

                                                                    NSa(l)micka - Profil | Pá 16.3.2018 1:04:40 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                                    Sice to neni ryba, ale taky je to vlastně z vody vytažený. Kapitán Salazar - piráti z Karibiku 5. Dva večery práce, krasavec xD

                                                                      Nprochy96 - Profil | Pá 17.11.2017 23:40:59

                                                                      jaka >> jj jasný ale přece jen se stativem by se takhle fotilo lépe 😊

                                                                        Njaka - Profil | Pá 17.11.2017 23:23:21

                                                                        prochy96 >> To rozmazání není o stativu, ale o hloubce ostrosti, ostrý je to dost v daný části...

                                                                          Nprochy96 - Profil | Pá 17.11.2017 11:56:20 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                                          Kamarád mi poradil že makro jde fotit i vytočením objektivu a přiložením k foťáku opačnou stranou, je to hustý akorát by to chtělo ještě stativ...:D

                                                                            Nprochy96 - Profil | St 25.10.2017 22:12:29 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                                            Trochu to tu oživím a přidám jeden pěkný letní západ slunka, takovou parádu jsem si cvaknout prostě musel!

                                                                              Nkuta - Profil | Út 5.1.2016 22:48:50

                                                                              jaka >> Tvořeno podle předlohy.Par knih jsem četl ,ale jak už jsem psal chce to praxi.

                                                                                Njaka - Profil | Út 5.1.2016 13:40:36

                                                                                kuta >> Já bych řek, že na prvotinu docela dost povedený. Je vidět že něco o reliéfu máš nastudováno, nebo si to tvořil úplně na náhodu ?

                                                                                  Nkuta - Profil | Po 4.1.2016 18:58:12 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                                                  Tak jsem dokončil mojí první dřevořezbu v životě.K dokonalosti to má daleko ,ale cvikem se to doufám zlepší.

                                                                                    NStewik - Profil | Út 2.6.2015 18:14:28 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                                                    slávka :)

                                                                                      Nklika54 - Profil | Po 1.6.2015 20:55:25 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                                                      Čáp černý,foceno na 60m.

                                                                                        Nklika54 - Profil | Po 1.6.2015 20:53:15 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                                                        Také rád fotím .

                                                                                          Nbremic - Profil | Po 1.6.2015 20:38:31

                                                                                          jaka >> z prdele klika řekl bych :)

                                                                                            Njaka - Profil | Po 1.6.2015 20:17:21

                                                                                            bremic >> Jednou uhodil blesk pět metrů ode mně do stožáru na vlajku s ruskou hvězdou na konci, tenkrát mě soudruzi opravdu asi zachránili :-)

                                                                                              Nbremic - Profil | Po 1.6.2015 13:12:17

                                                                                              jaka >> jednou jsem zažil velkou bouřku kde ta elektřina byla téměř hmatatelná a od té doby mám z bouřek respekt. Ale taky se držím hesla: Hrom z blesku co tě zabije už neuslyšíš 😉

                                                                                                Nbremic - Profil | Po 1.6.2015 4:51:40 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                                                                a takhle to vypadalo když nás míjela:)

                                                                                                  Njaka - Profil | Ne 31.5.2015 23:39:28

                                                                                                  bremic >> taky po bouřce, kámoš má radost, že sme to přežili, jen ruce jsme měli dojebané do krve od krup...

                                                                                                    Nbremic - Profil | Ne 31.5.2015 19:46:55 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                                                                    po bouřce

                                                                                                      NOrtelius - Profil | St 18.2.2015 13:54:30 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                                                                      ...pro oživení diskuse. Pyrografie: krabičky 145x90x40mm

                                                                                                        Njaka - Profil | Út 7.10.2014 22:16:34

                                                                                                        Rajsi >> Nevadí.

                                                                                                          NRajsi - Profil | Út 7.10.2014 21:17:57 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                                                                          Trochu z jiného soudku, ale snad to nevadí :-)

                                                                                                            NAnýzový dědek - Profil | Ne 3.8.2014 8:50:53

                                                                                                            Ze života hmyzu :)

                                                                                                              Nbremic - Profil | Ne 3.8.2014 4:53:02 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                                                                              ze života hmyzu

                                                                                                                Njaka - Profil | Ne 6.4.2014 21:39:13

                                                                                                                Byl jsem přizván na pomoc k tvorbě skoro nemožné věci. Totiž z lokálních ručně kopaných surovin za dva dny ve sparťanských podmínkách vytvořit společnými silami vázu v životní velikosti a do týdne jí nechat porůst zelení. Nemožné se podařilo :-) http://www.gask.cz/pripravovane_akce/2221

                                                                                                                  NChme1da - Profil | Ne 6.4.2014 21:33:37

                                                                                                                  bremic >> Nejraději by jsem vzal také tu 3stovku, ale obávám se, že by jsem to časem měnil, tak nejspíše zainvestuji a budu mít do budoucna klid. Pevná osmistovka na kinofilmu to je pecka! Já mám krop 1,5 tak 500+ bude s rezervou v pohodě. Škoda nefotit, no třeba s dcerou zase začneš :-).

                                                                                                                    Nbremic - Profil | Ne 6.4.2014 20:26:27

                                                                                                                    Chme1da >> Ze dvou metrů to musí být masakr. Dceři jsem slíbil Nikkora 55-300. Ale musí být na výzo samé :). Já chodíval s analogem a Sigmou 800. Ale už je to pryč...

                                                                                                                      NChme1da - Profil | Ne 6.4.2014 19:48:07

                                                                                                                      bremic >> No, byl jsem pro Nikkor 70-300, po rozhovoru s kamarádem půjdu asi ještě na delší ohnisko, což už bude bolet :-))). Líbí se mi Tamron 150 - 600 u kterého bude ten pro mne potřebný střed ohnisek Ok, žádný doraz ( myslím i na ptactvo atd.), ale ještě nejsem pevně rozhodnutý.
                                                                                                                      Jinak jsem měl půjčený Pentax se Sigmou 120 - 400 a je to o něčem jiném, se stávajícím seťákem 18 - 105 jsem na dorazu, s plnou dírou, a musím cvakat max. ze dvou metrů, což je celkem boj, a ještě k tomu to není ono :-).

                                                                                                                        Nbremic - Profil | Ne 6.4.2014 18:09:48

                                                                                                                        Chme1da >> Co budeš brát?

                                                                                                                          NChme1da - Profil | Ne 6.4.2014 8:02:52

                                                                                                                          jaka >> Je, děkuji. Povedla se mi celá série takovýchto záběrů, jsou to borci. Šetřím na teleobjektiv, tam bude více možností si s tím vyhrát :-).

                                                                                                                            Njaka - Profil | Ne 6.4.2014 0:44:24

                                                                                                                            Chme1da >> Druhej je lepší :-)

                                                                                                                              NChme1da - Profil | So 5.4.2014 20:19:16 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                                                                                              Syslák II :-).

                                                                                                                                NChme1da - Profil | Pá 4.4.2014 21:06:54 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                                                                                                Syslák.

                                                                                                                                  NChme1da - Profil | Čt 3.4.2014 21:08:37 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                                                                                                  Zrzka.