Nesporné výhody příposlechu

Vybírám nový signalizátory a nemužu se zbavit dojmu,že příposlech je další krám navíc,jakou to má přednost,bez který se nedá chytat? Možná bláhově vycházim z toho,že se na rybách chovám,co nejtišeji a prutům skoro na dosah.
Autor diskuse: Strat - Profil , 12.2.2012 kaprařina - náčiní, doplňky

NHrdobec - Profil | Po 13.2.2012 17:18:58

příposlech nemám,nikdy sem neměl a nejspíš mít ani nebudu a i tak občas něco lapnu:-)

    Nosobak - Profil | Po 13.2.2012 17:18:30

    Kozič origin >> je třeba myslet na pozdější generace co ty budou chytat??,chtělo by to aby se lidi zamysleli nad sebou.....

      NJarda 2004 - Profil | Po 13.2.2012 17:16:58

      Kozič origin >> To nehrozí:-))

        Nbibop - Profil | Po 13.2.2012 17:15:26

        Příposlech jsem nikdy nechtěl a tvrdil že je to na nic ale po loňských výpravách kde kolegové s příposlechy nikoho nerušili a já jo protože jsem musel pípáky nastavit na vyší hlasitost abych je slyšel a tím otravoval ostatní tak si je jdu koupit a to dost rychle.

          NKozič origin - Profil | Po 13.2.2012 17:14:54

          Jarda 2004 >> Tak jo, ještě bych tě mohl poznamenat a musel bys na mě myslet. Jsem hrozný. Svoboda je hrozná.

            NJarda 2004 - Profil | Po 13.2.2012 17:12:10

            Kozič origin >> tvoje přirovnání je naprosto scestné nebudem to tady zasírat bude líp.

              NKozič origin - Profil | Po 13.2.2012 17:09:55

              Jarda 2004 >> Já ti nějak nevím. Nejsem si jistý, kde jsou hranice toho excesu. Nějak taky nemohu pochopit, proč bych lovil živého tvora s tím, že bych jej měl potom pustit. Jasně, je to volba, ale nějak mi to nezapadá. To jako že třeba ze zábavy ulámu dvě větve, jen proto, že to ten stromek rozchodí? Bude to sportovní olamování? Nebo že zmlátím souseda, ale bude to sportovní, protože vše provedu tak, abych byl před zákonem (pravidly) čistý? Fakt nevím a nejsem si jistý.

                NRajsi - Profil | Po 13.2.2012 16:40:36

                Strat - >> Ahoj, pokud Ti jde o to abys byl na rybách co nejtišeji a používáš signalizátory, tak si příposlech rozhodně pořiď. Dáš si na něm jen vibrace a při záběru bude ticho určitě větší než bez něj. Nejde jen o to že příposlech se používá při spaní u nahozených prutů, ale třeba i když si deštníkový přístřešek dám kvůli dešti a větru tak, že na pruty nevidím. Pro mě je to dobrá věc,která minimálně pomáhá omezit to věčné pípání kolem vody a už to je podle mě dobrý důvod si ho pořídit.

                  NGrasel - Profil | Po 13.2.2012 16:39:19

                  piskothonza >> No jo,oni asi čekaj že jim za to svaz postaví pomník :))

                    NPoušťák - Profil | Po 13.2.2012 16:33:34

                    Strat - >> ty si vlastně odpovíš sám a ještě sem dáš takto stupidní otázku...bych blil že to projde..o))))))))

                      Nosobak - Profil | Po 13.2.2012 16:31:01

                      Strat - >> když deš na pár hodin,tak se obejdeš i bez pípáků.... ale přece jenom když seš na výpravě víc jak na 2-3 dny tak příposlech je nutnost ....deš si pokecat vedle za sousedem,nebo když je nepříznívé počasí a seš zalezlej v bivaku a tam mě věř že neuslyšíš ani pípaky, nebo si chceš po obědě hodit šlofíka,opalovat a když nechceš rušit okolí pípaky dáš na minimum zapneš příposlech ,to pak taky na sebe tolik neupozorníš....příposlech je maximalní pohodlí,kterej se dá sehnat dnes už velice lacině....já používám od Flajzara,je to klasika ,která drží....at ti to hrčí:-)

                        Npiskothonza - Profil | Po 13.2.2012 16:11:59

                        Grasel >> čau to je umysl,zničit každou kapří diskusi,asi čtvrtej odboj nebo co...)))

                          NKolda28 - Profil | Po 13.2.2012 15:43:06

                          Alov_na_MRK_rezignuj >> pokud vím, tak většina lidí má příposlech kvůli tomu aby je budil když chrápou ve stanu a mají nahozený pruty - jasně že i na svazovkách!!! taková je realita ať se ti to líbí nebo ne.

                            NJarda 2004 - Profil | Po 13.2.2012 15:39:40

                            Kozič origin >> Buť jak buť vražda je exces třebas i v kocourkově. Ale náhled na sportovní rybolov a lov ryb nebo chceš li na rybolov je u každého jedince volbou a možností zvolit si přístup ke koníčku. A to že se ve slůvku klade důraz na "lov" je výhradně na každém z nás jak s tímto slovem naloží. Pro mne je lov podstatou něco přelstít překonat a dát možnost k dalšímu životu na druhou stranu jsou tací, co naplňují svoji potřebu ulovenou kořist uzmout a konzumovat a to je také v pořádku, pokud to je v liteře zákona provedeno správně. Tak jako jsou lovci z foto puškou nebo lovci na virtuálních střelnicích co střílejí po všem, co se hýbe tak jsou i rybáři co svoji kořist považují za soupeře. Ale ani jedno není špatně nedá se jen pouštět nebo jen konzumovat obojí je přehnané.

                              Nšmudla007 - Profil | Po 13.2.2012 15:15:59

                              monitor >> minnow67 - 13.2.2012 14:47:20 >> No tož to sme stejného názoru, já si taky sem tam nahodím druhou udicu na těžko a když zabere kapř, tož nějaký bzučení baitruneru je oproti popiskování pípáku zlatá hudba rybařiny ..
                              Pípáky já právěže mám a vlastním a otravují mne při lovu.. jak fukne vítr travička ve vlnách tak to co chvilku popiskuje a dělá to marný poplachy a to mi na tom vadí. Když už je záběr tak vrčení brzdy se přeslechnout nedá. Ono to popiskuje nepříjemně hlasitě aji na nejmenší hlasitost. Rolničku na kapry nepoužívám ..ale zase sem vloni měl jednu udicu na kapry s multiplikátorem :) Chytl se asi 25cm kapřík na pletenku 20kg :)





                              Kdyby to bylo na mne tak bych za pípající pískátka bral povolenky ..přestupek .rušení klidu u vody. Zvlášt po desáté hodině večer a od desíti dopoledne do dvou odpoledne(rušení klidného spánku po obědě).

                                NAlov_na_MRK_rezignuj - Profil | Po 13.2.2012 15:09:02

                                Halen >> Používám bivak, hlásiče atd, ale bez příposlechu ze zatím tak nějak obejdu. Bivon mám vždy aspon 4 m od prutů, ale není to kvůli toho, že bych si chtěl dát sprint, ale je to kvůli toho, že mám obavy, že bych mohl bivon nahodit i s montáží. Jinak mám hlásiče, kde si nastavím nejnižší ton a ten zvuk si v té přírodní vřavě najdu vždy. Nehledě na to, pokud ležím v bivonu, tak vždy se zrakem upřeným k prutům. Takže zatím mi ani moc nechyběl. Samo když půjdu do lesa na hříbky, tak by se šiknul :-))

                                  NGrasel - Profil | Po 13.2.2012 15:07:37

                                  Halen >> A ještě zajímavější je,že zde na mrku je to pořád stejná sorta těch nejchytřejších a nejsprávnějších s Netipou a Mrknatem v čele,kteří nám všem ostatním neustále dokazují jak je špatné to nebo ono.. Už aby bylo jaro :)

                                    NHalen - Profil | Po 13.2.2012 15:04:03

                                    Zvláštní. Příposlech nejvíc kritizují ti, kteří ho nemají a nepotřebují. Zároveň o bivacích a chrápání v nich píší a kritizují nejvíce ti, kteří jej nemají. A tak by šlo jít dál a dál a dá se to rozseknou pár slovy, ti jedinci jsou nesnášenliví vůči těm, co uvedené produkty mají a používají. Příposlech i bivak používat budu, protože to má pro mě jen plusy a pokud to někomu vadí, tak ať si trhne nohou. :)

                                      NHermis_s - Profil | Po 13.2.2012 14:50:42

                                      Alov_na_MRK_rezignuj >> Na svazovkach taky,ale nesmi te nikdo chytnout.

                                        Nminnow67 - Profil | Po 13.2.2012 14:47:20

                                        šmudla007 >> Signalizátor je pro tebe zbytečnej krám stejně jako pro jiného počítač, nebo mobilní telefon. Mě signalizátor poslouží i v případě, že sedím půl metru od prutů a aktivně lovím. Rád chytám v jarním období plavanou a pokud si jí chci věnovat opravdu naplno, nemám čas sledovat druhou udici, kterou mívám nastraženou na položenou. Klasická signalizace ve formě policajta je mimo zorné pole a tak to řeším pomocí elektroniky. Celé se to dá vylepšit právě příposlechem, který mi záběr oznámí tichou vibrací, zatímco signalizátor, ztlumen na minimum mlčí a nikoho tudíž neobtěžuji. Na rozdíl od cinkající rolničky a cvrčícího baitrunneru :-) :-)