Nesporné výhody příposlechu

Vybírám nový signalizátory a nemužu se zbavit dojmu,že příposlech je další krám navíc,jakou to má přednost,bez který se nedá chytat? Možná bláhově vycházim z toho,že se na rybách chovám,co nejtišeji a prutům skoro na dosah.
Autor diskuse: Strat - Profil , 12.2.2012 kaprařina - náčiní, doplňky
100 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy. (Začít číst od prvního z nich.)

NPvl - Profil | Pá 17.2.2012 11:35:11

Mrknato >> Konečně ..... kde jseš člověče ?? Už se bude moci otázka zamknout

    NMrknato - Profil | Pá 17.2.2012 10:10:07

    Možná je další nespornou výhodou příposlechů, že umožníme rybařit i rybářům slepým, němým a hluchým, těžce se pohybujícím, když jim zážitky, které se dějí u prutu přeneseme do jejich příjemně vytopeného pokoje v biwi ......

      NCT Timata - Profil | Pá 17.2.2012 9:02:40

      ansa >> čo urobia tí, čo majú signalizátory gardner? tam je príposluch na mieste, kedže asi nikto nebude po celu dobu pozerat na diody, ci mu zasvietia :-).

        Nblbštain - Profil | Pá 17.2.2012 0:15:00

        Koly.P >> zkus si přečíst ryb.řád.

          Nansa - Profil | Čt 16.2.2012 23:00:06

          Tóno >> touto otázkou si úplne mimo tému diskusie,ale skusim Ti odpovedať.
          Vyhláška 185/2006 v § 17 ods.8 povoluje lov ,zavážanie a zanášanie nástrah a návnad z malých plavidiel na vodách s rozlohou väčšou ako 10 ha.
          Podľa zákona 338/2000Z.z § 2 / f môže mať plavidlo na rekreačné a športové účely dĺžku lodného telesa 2,5 -24 metrov.
          Ak máš plavidlo kratšie ako 2,5 metra,tak nespadá pod obmedzenie stanovené zákonom a môžeš ho používať aj na vodách pod 10 ha.

            Nansa - Profil | Čt 16.2.2012 22:02:16

            Unkas >> Ja som nepísal,že príposluch je zákonom zakázaný.Chcel som iba poukázať na možnosti jeho využitia (neprítomnosť pri udiciach a spánok ) a s tým spojené riziko
            zaplatenia pokuty za porušenie zákona (§ 17 ods.4 vyhlášky -SRZ ).

              NTóno - Profil | Čt 16.2.2012 21:47:15

              ansa >> to ze ako je to s vyvazanim nastrah a navnad na vode mensej ako 10 ha

                Narnošt - Profil | Čt 16.2.2012 21:44:40

                ansa >> Jasně,ale on není lov jako lov.Na svazové vodě ho opravdu nepotřebuju,tam ho s sebou sice mám,ale využití je prakticky nulové.To máš naprostou pravdu.

                  NJarda 2004 - Profil | Čt 16.2.2012 21:42:03

                  dosec >> Jo taky jsem to zaslechnul a bude to mít super servis je totiž od Flajzara.

                    Nansa - Profil | Čt 16.2.2012 21:40:47

                    Tóno >> čo si myslel týmto :clnov do 10Ha

                      Nansa - Profil | Čt 16.2.2012 21:36:20

                      arnošt >> na súkromnom revíri sa riadiš pravidlami,ktoré Ti stanoví majiteľ daného revíru (osobitný režim ) a nepotrebuješ tam ani rybársky lístok a povolenku.
                      Ja som to bral z pohľadu rybára loviaceho na zväzových vodách.

                        NkůrovecR - Profil | Čt 16.2.2012 21:29:53

                        Čím víc příposlechů tím menší diskotéka u vody po nasazení.Pokud není nastaven na plno jako ohlušovač.

                          Nvidra - Profil | Čt 16.2.2012 21:27:59

                          carp2413 >> no chlapče nevím nevím

                            NUnkas - Profil | Čt 16.2.2012 21:25:12

                            ansa >> Podle zákona platí, že co není zakázáno je povoleno. No a příposlech zakázán není. Někdo by bez něho nemohl být, někdo nechápe k čemu to vlastně je. Lidi jsou různí a rybáři tím pádem taky.

                              NTóno - Profil | Čt 16.2.2012 21:21:30

                              ansa >>

                              a aky je zakon ohladom clnov do 10Ha

                                Narnošt - Profil | Čt 16.2.2012 21:21:23

                                ansa >> Já si dovolím oponovat.Co soukromé revíry?Když jedu na týden a na 24 hodin,někdy spát přece musím.A opravdu si tam lov bez příposlechu nedovedu představit.V takových případech by měl být příposlech skoro podmínkou,jako háčky bez protihrotu a podložka pod ryby...

                                  NPvl - Profil | Čt 16.2.2012 21:19:43

                                  pikoklik >> Máš na to právo :o§)

                                    Npikoklik - Profil | Čt 16.2.2012 21:18:48

                                    ansa >> jednoduše nesouhlasím. promiň

                                      Nansa - Profil | Čt 16.2.2012 21:03:33

                                      Strat - >> Na Slovensku musí byť rybár podľa zákona prítomný pri nastražených udiciach.V Českej republike je znenie zákona pravdepodobne veľmi podobné a preto pokladám takýto doplnok k signalizátorom záberu ako zbytočný a aj škodlivý (nabádajúci majiteľa zariadenia na vzďaľovanie sa od nastražených udíc,prípadne aj k uloženiu sa na odpočinok a nestiahnutie nastražených udíc).
                                      Mnoho rybárov je možno iného názoru,ale platný zákon platí pre všetkých .

                                        Nvodnik17 - Profil | Čt 16.2.2012 20:26:35

                                        Zdar .Mám taky příposlech a nestydím se za to.Když jsem víc dní na rybách tak si ho připojím anebo víc rybářů okolo kterým to pípá při každém fouknutí větru,tak si si to přepnu na příposlech.Je u rybaření člověk klidnější.

                                          Narnošt - Profil | Čt 16.2.2012 20:20:51

                                          dosec >> Na situace během dne určitě super,ale v noci si nedovedu představit s tím spát...No jo no,pokrok nezastavíš. :))

                                            Ncarp2413 - Profil | Čt 16.2.2012 20:10:35

                                            tady jsou některý tak chytrý to je děs,ale normálně odpovědět to ne

                                              NKoly.P - Profil | Čt 16.2.2012 20:05:52

                                              Když fouká vítr a chčije, zalezeš do bivaku a bez příposlechu uslyšíš co?
                                              A když si schrupneš, tak uslyšíš vždy jako první příposlech...signalizátor až za hodně dlouhou dobu.
                                              Výhoda příposlechu je to, že můžeš dělat cokoliv a víš o každém pípnutí.
                                              Navíc bejt tejden na rybách a bez příposlechu, tak se člověk asi zblázní a ani se v klidu nevyspí.

                                              Jinak samozřejmě...na rybách se nespí a nebivakuje. Nerybaříme totiž kvůli sobě a požitku, ale proto aby jsme se mohli řídit rybářským řádem a některými hloupými zákony...což existuje protože lidi jsou stádo pitomců.

                                                Ndosec - Profil | Čt 16.2.2012 19:29:45

                                                Bullteriér >> stejnej pohled jak když potkám někoho kdo si mluví sám pro sebe a pak zjistím,že má za uchem handsfree .-))

                                                  NBullteriér - Profil | Čt 16.2.2012 19:26:28

                                                  dosec >> To budou dobrý pohledy na kolegu kam se najednou rozběhl :-)

                                                    Ndosec - Profil | Čt 16.2.2012 19:25:36

                                                    Pvl >> teprve uslyší a zvlášť pokud se to opatří tím správným logem :-)

                                                      NPvl - Profil | Čt 16.2.2012 19:19:56

                                                      dosec >> Někdo slyší i trávu růst :o§)

                                                        Ndosec - Profil | Čt 16.2.2012 19:18:25

                                                        příští rok má jít do prodeje nový typ miniaturního příposlechu s možností nastavení hlasitosti s tím,že signál bude slyšet jen příjemce a odpadá jakékoliv rušení okolí.Co si budem nalhávat i krabička v kapse je slyšet :-))

                                                          NOrion24 - Profil | Čt 16.2.2012 19:09:19

                                                          Dlhodobo som odolaval....ale su stuacie ked su nepostradatelne...silny vietor a hluk, slabe baterky :-)....dlhe vypravy

                                                            Njaryn82 - Profil | Čt 16.2.2012 19:01:53

                                                            Mám delkim a bez příposlechu dlouhý výpravy bych nezvládl.Hlásiče mám ztlumený a jedu jen na příposlech.

                                                              Narnošt - Profil | St 15.2.2012 19:59:39

                                                              Kozič origin >> No,pokud to neomezí jiné soudruhy nebo negativně neovlivní dojivost stračen,není až tak na škodu se vymykat a odlišovat... ;-)

                                                                NKozič origin - Profil | St 15.2.2012 19:51:53

                                                                arnošt >> Neboj Arnošte, všechno mám pod kontrolou, vymykám se, jen když si to sem tam naschvál neuvědomím.

                                                                  NKozič origin - Profil | St 15.2.2012 19:50:35

                                                                  Razore, děkuju za zájem, ale zrovna se cítím dobře a je tedy velice pravděpodobné, že jsem zdravý. Nepotřebuji tedy ani příposlech, jelikož si tím pádem zvládnu proutky ohlídat sám. Proč mě ignoruješ, proč? Já si myslel, že si chceš povídat... Nééééé

                                                                    Narnošt - Profil | St 15.2.2012 19:17:40

                                                                    Kozič origin >> Oni tady řáděj jehovisti s příposlechem v kapse?Panenko skákavá,chvíli to nesleduju a hned tohle... o))

                                                                      NRAZOR 2 - Profil | St 15.2.2012 19:14:32

                                                                      Kozič origin >> fakt jsi nemocnej....

                                                                        NKozič origin - Profil | St 15.2.2012 18:17:19

                                                                        Pvl >> Zklamals.

                                                                          NPvl - Profil | St 15.2.2012 18:09:20

                                                                          Kozič origin >> Co průměrný ?? Mýlíš se , podprůměrný

                                                                            NKozič origin - Profil | St 15.2.2012 18:09:08

                                                                            RAZOR 2 >> Džandre minž.

                                                                              NKozič origin - Profil | St 15.2.2012 18:07:48

                                                                              Pvl >> Divný je fakt slabé slovo. Jsem daleko lepší. Ty jsi průměrný. I s příposlechem.

                                                                                NKozič origin - Profil | St 15.2.2012 18:06:45

                                                                                piskothonza >> Já bych šel na ten sraz jehovistů, ale díky tobě a podobným nemusím. Tahle diskuse a například tvoje reakce mi stačí, takže bych na ten sraz darmo chodil.

                                                                                  Njakewww - Profil | Po 13.2.2012 23:20:50

                                                                                  Radek Ráliš >> Radek Fox - 13.2.2012 22:44:52 >> :))))))))Jsou tu prostě tací se kterýma nehneš a nehneš.:)))http://www.youtube.com/watch?v=6AE-nGAdE-I

                                                                                    NHrdobec - Profil | Po 13.2.2012 22:48:34

                                                                                    Radek Ráliš >> Radek Fox - 13.2.2012 22:44:52 >> o))))))))))) On by si tu vybral ten Chocholoušek :-)

                                                                                      NRadek Fox - Profil | Po 13.2.2012 22:44:52

                                                                                      Hrdobec >> Je to marný, je to marný, je to marný... :-))
                                                                                      http://www.youtube.com/watch?v=8520VXgWmMU

                                                                                        NKoubas - Profil | Po 13.2.2012 22:42:19

                                                                                        Halen >> dobrý :) takový lang-song chytání :)

                                                                                          NSven - Profil | Po 13.2.2012 22:41:36

                                                                                            NHrdobec - Profil | Po 13.2.2012 22:39:36

                                                                                            Radek Ráliš >> Radek Fox - 13.2.2012 22:34:54 >> A že nechce tak o tom žádná:-)

                                                                                              NRadek Fox - Profil | Po 13.2.2012 22:34:54

                                                                                              Halen >> Správný odkaz a názorná ukázka samoseku, ale pokud to někdo nechce záměrně pochopit, je veškerá snaha a vysvětlování na houno.

                                                                                                NHalen - Profil | Po 13.2.2012 22:28:37

                                                                                                likin >> Samosek vypadá takhle. Jde o to, že je to zařízení, které aktivně rybu zasekne, ne zařízení, o které se ryba zasekne sama. Znovu, pro zopakování: samosek je zařízení AKTIVNĚ sekající. http://www.youtube.com/watch?v=fT-AFOZ5C2I&feature=​player_embedded#!

                                                                                                  Nlibo - Profil | Po 13.2.2012 21:47:30

                                                                                                  ked si budeš kupovať auto budeš brať auto s klimatizáciou alebo bez ? Keď ju mať budeš tak ju využiješ, ale jazdiť sa dá aj bez nej. Tak isto to máš s príposluchom ak ho máš môžeš, ale nemusíš ho využiť. Mať niečo navyše nieje na škodu, príde moment kedy ho uvítaš

                                                                                                    Nadam.fsh - Profil | Po 13.2.2012 21:00:57

                                                                                                    Strat - >> Chytať sa bez príposluchu určite dá ja som mal dva roky pípače bez príposluchu boli to ESOX a zobudil som sa takmer vždy. Dokonca kamarát s príposluchom v bivaku sa nezobudil a ja áno na jeho záber. Tento rok som ale kupoval nové pípače a kúpil som aj s príposluchom BALZER Galaxy Extreme. Myslím že keď prší a je chladnejšie chceš si oddýchnuť v bivaku ktorý je zazipsovaný si od prútov napr. 15m. tak nemusí byť príposluch zbytočný. Aly chytať sa bez neho dá.

                                                                                                      NPvl - Profil | Po 13.2.2012 20:59:33

                                                                                                      kritik >> Ježíííííííši jen to nééééé :o§)

                                                                                                        Nkritik - Profil | Po 13.2.2012 20:58:34

                                                                                                        likin >> Napiš Mrkanatovi, ten ti to vysvětlí naprosto dokanele, samosek je jeho silná parketa :-))

                                                                                                          NKocháč - Profil | Po 13.2.2012 20:42:17

                                                                                                          likin >> Třeba ti to sem někdo hodí

                                                                                                            NPvl - Profil | Po 13.2.2012 20:41:55

                                                                                                              Nlikin - Profil | Po 13.2.2012 20:40:26

                                                                                                              Kocháč >> Oki, pokud si vzpomeneš doma, tak SZ, nedávno jsme něco podobného řešili ve vodoknajpě a já nenašel citaci. Díkes.

                                                                                                                NKocháč - Profil | Po 13.2.2012 20:38:28

                                                                                                                likin >> Jsem na mobilu a nechce se mi startovat počítač, koks je dneska drahej :o)

                                                                                                                  Nlikin - Profil | Po 13.2.2012 20:35:02

                                                                                                                  Kocháč >> v poho, v řádech a neřádech to nějak nevidím, máš odkaz ?

                                                                                                                    Npiskothonza - Profil | Po 13.2.2012 20:34:16

                                                                                                                    Kocháč >> jasně uniková montáž je podle místních kaprožroutu samosek,ale u srkačky musí bejt přítomnej u prutu aby mohl zaseknout...)))

                                                                                                                      NKocháč - Profil | Po 13.2.2012 20:26:51

                                                                                                                      likin >> Samosek je zařízení, které aktivně rybu přisekne, třeba pružina. To čemu ty a pár jedinců tady na mrku říká kaprařský samosek je normální úniková montáž neboli obratlík zataženej do in-line olova či do závěsky. A je jedno jestli je to olovo nebo krmelec se šrotem.

                                                                                                                        NBullteriér - Profil | Po 13.2.2012 20:14:45

                                                                                                                        Kocháč >> Mám set Flajzar Q9 TX.Vibrace jsou celkem silné,ale přeci jen když to máš v naprsní kapse a jsi v předklonu,tak to necítíš....Řešením by bylo to dát do kapsy u kalhot,ale to zas nemám rád.Víš jak dneska jsou ty věci odolný a takový dřep s připoslechem v kapse by mohl udělat své :-)