Nesporné výhody příposlechu

Vybírám nový signalizátory a nemužu se zbavit dojmu,že příposlech je další krám navíc,jakou to má přednost,bez který se nedá chytat? Možná bláhově vycházim z toho,že se na rybách chovám,co nejtišeji a prutům skoro na dosah.
Autor diskuse: Strat - Profil , 12.2.2012 kaprařina - náčiní, doplňky

Ndukin - Profil | Po 13.2.2012 12:22:01

Já jsem taky ještě docela nedávno považoval příposlech za další krám navíc..
Ale nespornou výhodu pro mě má v tom, že když chytám večer, ležím v bivaku a mohu ho mít uplně u sebe a signalizátory mohou být uplně potichu, nikdo o mém záběru neví jen já.
Na vodách kde se může nonstop (Tovačov) apod. prostě celou noc člověk neudrží bdělost. Dříve to bývalo tak že jsem si je musel vcelku hlasitě nastavit což se mi vůbec nelíbilo a okolním asi taky ne :o) V příposlechu prostě vidím opodstatnění i přesto, že mívám bivak blízko prutů protože mám o ně strach, zloději jsou všude (osobní zkušenost)
Mám sadu Q7-TX a jsem velice spokojen.
Petrův Zdar.

    NVenca888 - Profil | Po 13.2.2012 12:15:03

    Rumpeľ >> neměl bys náhodou v takovym případě stáhnout pruty?

      NGRUPA - Profil | Po 13.2.2012 12:14:00

      Strat - >> Ahoj

      příposlech má bezesporu své výhody na výpravách, které trvají víc jako dva dny. Nikdo z nás, pokud neužije nějakou návykovou látku nevydrží být 100% ně ostražitý u prutů. Zde má příposlech svou výhodu hlavně při lovu kaprů. Protože čekat u prutu třeba tři dny v kuse, než najedou, je nesmysl. Na druhou stranu je blbost to ve dne vytahovat kvůli třeba jídlu a pod. (O chytáni přes čáru nic nepíšu !) Protože dostat montáž přesně tam, kam člověk chce, není taky jen tak, že! A zde má výhodu příposlech. Kdo chodí na ryby jen na jeden den, ten to nepochopí. Když někdo jako třeba já, maká rukama a jednou za čas si vyrazí na ryby, na 5 dní si i odpočinout, tak se mu taková věc moc šikne. A je asi lepší, aby mu na krku něco vybrovalo, nebo trošku píplo, než aby pípák ječel jak na lesy, než se dostanu k prutu.
      Já nejsem žádný kovaný kaprař, chytám na feeder, plavačku a někdy si i zavláčím, ale pokud vyrazím na kapra, nebo amůra, je pro mne příposlech něco, jako u feedru špička. Nebvavím se o dopoledni u revíru, ale zase o delší výpravě.
      Takže bych ten příposlech, zase až tak neodsuzoval. Proti gust žádné dyšputát...:-)) Hlavní je, nikoho jiného u vody svým konáním neotravovat a neomezovat.
      Ať ti to hrrčííí.......

        NRumpeľ - Profil | Po 13.2.2012 12:04:52

        napr-prši a je burka a ty sediš v aute alebo v stane..a ty nemas sancu pocut piiiiip...kolko krat by sa zisiel.tiez o tom rozmyslam.je to dobra vec,

          NSven - Profil | Po 13.2.2012 12:03:50

          Indiana >> díky :-)))

            NVenca888 - Profil | Po 13.2.2012 11:59:25

            dosec >> Nikoliv - na OH v Riu ale bude zařazena disciplína "skok přes kapra nadél" a "hod cejnem".

              NFishky - Profil | Po 13.2.2012 11:58:35

              Netipa - poslední hrdina MRKu >> takže příposlech je takový pomocník zejména při lovu přes čáru s průjmem, no za ty love nevím zda to stojí za to, bych si asi dal nějaký prášky, vyjde to levněji, je to pohodlnější a neriskuješ tolik ;-) ani se nedivím, že ti ta nonstopka nestála za to...

                NVenca888 - Profil | Po 13.2.2012 11:56:48

                výhoda je v tom, že si pak kaprař může připadat důležitějš... když jsme jako kluci hráli na vojáky, tak helmy byly taky k ničemu, a přesto ten, kdo ji měl, byl vždycky velitel...

                  NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Po 13.2.2012 11:52:47

                  Fishky >> To já jsem právě nechtěl, aby půlka rybníku věděla, že mám záběr, jelikož jsem chytal tak nějak nelegálně, jestli mi teda rozumíš.
                  Při sraní je právě ta výhoda příposlechu, že ho můžeš vypnout a dokončit činnost. Pokud by ti řval hlásič u vody a ty bys byl v poli, potom chtě nechtě, musíš vstát a jít to řešit. Při vypnutí příposlechu předstíráš, že se nic neděje. Prostě ten záběr vytěsníš.

                    NGoce - Profil | Po 13.2.2012 11:52:41

                    V ČR na svazových vodách je to k ničemu. A na soukromáky a zahraničí výborná věc ;)

                      NStrat - Profil | Po 13.2.2012 11:51:14

                      Promiňte,ja se jenom zeptal,jestli to v něčem pomáhá,lov je pro mně voda,její nepřemožitelná síla,chytrost ryby,v horším případě,nechytneš - nejíš! O toulkách na několik týdnů něco vím a človíček toho ve finále potřebuje hodně málo.Nedovedu závodit v něčem,co je pro mně únik z těch pakáren,co si děláme v TZV eurocivilizaci. Sorry !

                        NFishky - Profil | Po 13.2.2012 11:49:43

                        Netipa - poslední hrdina MRKu >> božínku cos měl před tím za hlásiče? s přehledem většina pípátek ti při otočení knoflíku s hlasitostí při pípnutí v noci vzbudí půlku rybníku a všichni ví, že máš záběr :-) a při kakání je lepší stáhnout pruty, ono by ti připoslech houby pomoh, kdyby ti v kapse začal ječet v tom nejlepším... Chápeš, kokyno na půl zatáčky, ty v poli, v tom záběr, tak se s vyvalenýma očima dopotácíš s napůl žerdi zatáhlým poklopcem, táhnouc za sebou kus toaleťáku přilepenýho na botě k prutu, kde by stála RS s úsměvem a byl bys tam, kam by ses bez příposlechu nikdy nemohl dostat ;-) otázka zněla na výhody, hm?

                          NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Po 13.2.2012 11:48:01

                          dosec >> Rybařina je ryze letní sport. Jasně, jsou nadšenci, kteří loví i na dírkách, ale to není sport, to je nákup duháků

                            Ndosec - Profil | Po 13.2.2012 11:46:28

                            Netipa - poslední hrdina MRKu >> v roce 2016 budou hry v Riu tak počítám,že sportovní klání budou zaměřeny,na arapaimu.Škoda,že se nebudou konat i zimní.

                              NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Po 13.2.2012 11:43:08

                              Fishky >> No já jsem psal, jaká je výhoda příposlechu. Příposlech jsem měl, než jsem si ho zkurvil, a ta výhoda byla právě v tom, že jsem mohl klidně spát dál od prutů a nebo se s klidným srdcem jít vysrat do pole.

                                NMakrelobíjec - Profil | Po 13.2.2012 11:42:57

                                Strat - >> Tak si kup takový signalizátory ke kterym budeš moc později dokoupit příposlech,když časem zjistíš,že by se ti vněkterých situacích hodil.

                                  Ndosec - Profil | Po 13.2.2012 11:39:01

                                  Netipa - poslední hrdina MRKu >> děkuji za tvé vysvětlení

                                    NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Po 13.2.2012 11:28:29

                                    dosec >> ano. Sportovní rybolov je sport jako každý jiný. V roce 2016 bude sportovní rybolov zařazen i mezi olympijské sporty

                                      Nvydra Lucky - Profil | Po 13.2.2012 11:16:51

                                      Fishky >> Ale ne, jsou to také lidi. Alespoň většinou. Jen jsou někdy trochu zvláštní, to jde ale říci i o příslušnících k jiným skupinám. Také, i když většinou vyznávám feeder a plavačku, občas vyvleču svůj palpost s pískadly k vodě.

                                        NFishky - Profil | Po 13.2.2012 11:13:01

                                        vydra Lucky >> jak kaprařina ne? tak buď máš definici a budeš se podle ní řídit a to striktně a bez výjimek, nebo nemusíš mít definici a můžeš rovnou na férovku říct, že nemáš rád kapraře :-)