Nesporné výhody příposlechu

Vybírám nový signalizátory a nemužu se zbavit dojmu,že příposlech je další krám navíc,jakou to má přednost,bez který se nedá chytat? Možná bláhově vycházim z toho,že se na rybách chovám,co nejtišeji a prutům skoro na dosah.
Autor diskuse: Strat - Profil , 12.2.2012 kaprařina - náčiní, doplňky

NJarda 2004 - Profil | Po 13.2.2012 10:35:00

dosec >> Ale lov je sport.

    NTWIN 69 - Profil | Po 13.2.2012 10:34:04

    lubos666.p >> Takže zkrátka Trotli na 2.Kousek od nás je menší rybník a tam sedává partija starších chlapů.bývá jich tam tak 5-6.Asi si koupili pípáky někde v akci,ale všichni mají stejný zvuk a když někomu zabere ryba,tak všichni vystartují z hloučku.To je sranda je pozorovat.Groteska jak vyšitá!

      NHermis_s - Profil | Po 13.2.2012 10:32:40

      lubos666.p >> Co kdyby jim to maso nahodou uteklo!

        Nlubos666.p - Profil | Po 13.2.2012 10:28:57

        TWIN 69 >> Tak když chrápou v křesle,tak ještě.Ale spíš se setkávám s tím,že nahodí,zapnou pípák a nespustí oči ze swingru....to asi aby měli i zvukově potvrzeno,že je zrak nešálí a maj záběr.:-)

          NKozič origin - Profil | Po 13.2.2012 10:27:12

          Netipa - poslední hrdina MRKu >> Ne, to je sportovní. Prostě musíš trénovat a mít dobrý sluch. Pokud netrénuješ, tak se třeba ani nevzbudíš. Musíš taky trénovat, abyses dostal k udicím v limitu stanoveném pro účast na Olympijských hrách.

            NTWIN 69 - Profil | Po 13.2.2012 10:23:52

            Indiana >> Hlavně nechápu starší chlapíky co si berou pípáky na kdejakou kaluž.Zapnou plnou forsáž a chrápou v křesle.Jednoho jsme loni pěkně vytrestali,ale to sem radši psát nebudu.

              Ndosec - Profil | Po 13.2.2012 10:12:14

              Netipa - poslední hrdina MRKu >> ty považuješ lov za sport?

                NGrasel - Profil | Po 13.2.2012 10:05:19

                Mrknato >> S příposlechem právě toto odpadá...

                  NMrknato - Profil | Po 13.2.2012 9:54:42

                  Fishky >> Říkám, výhody to má, nejen sportovní, jak jsem psal, ale i společenské...... Nemusíš se u vody představovat ostatním rybářům.... V okruhu 400m rybáři ví, s kým mají tu čest....

                    NFishky - Profil | Po 13.2.2012 9:51:41

                    Mrknato + Netipa >> že vám to už nepřijde ohrané

                    Strat >> bez příposlechu se obejdeš, není to žádná nutnost, ale své výhody má

                      Nlubos666.p - Profil | Po 13.2.2012 9:48:57

                      Netipa - poslední hrdina MRKu >> Jone,zkoušels někdy po zaznění příposlechu ostře zasprintovat nějakých např.80 metrů k prutům i s 10ti kilovým balením koulí od renomovaného výrobce,s kterými ses šel pochlubit k sousedovi?Asi ne co,jinak bys nemohl o nesportovnosti nic takového napsat.....Nemluvím o případných 2 promilích v každém oku:-)

                        NMrknato - Profil | Po 13.2.2012 9:46:30

                        Netipa - poslední hrdina MRKu >> Netipo, Flajzar uvedl na trh nové, vysoce sportovní pípáky s příposlechy, jež vyhodnocují čas od zapípání, vč reprodukce do příposlechu k manipulaci s prutem. Tedy další otevřená možnost pro trohu jiné, sportovnější "osobáčky" WaM"....

                          NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Po 13.2.2012 9:41:04

                          Strat - >> V podstatě je příposlech na to, abys mohl chrápat a nebo se potloukat po okolí s nahozenými pruty. Tak jako tak, nic sportovního

                            NhOrii - Profil | Po 13.2.2012 9:37:48

                            vetsinou jezdim na 2-3 noci a priposlech je pro me nepostradatelny ,jelikoz jezdim sam a clovek se chce vyspat. bez priposlechu to byl takovej polospanek hlasice naplno doufas ze te to zbudi ale stejne poradne nespis. tady si hlasicich dam mute a vse mam na priposlechu a v klidu spim

                              NIndiana - Profil | Po 13.2.2012 9:12:57

                              Lauri >> Po tom co jsem si ho koupil si bez něj už nedokážu kaprařinu představit zase já.
                              Člověk si na něj strašně zvykne. Mám ho pořád u sebe nebo na bivi stolku. Výhody jsou větší přehled o záběrech, a to i v indiskrétních situacích (vyměšování, rozmnožování), neobtěžování okolních rybářů zvuky hlásiče, zvlášť když se najde nějaké vemeno, které vloží vlasec do hlásiče a začne jej šponovat = to bych vraždil nebo chytá na žížalu a má hlásič na plné koule a celý den mu to tam ječí. Dále když zvolíš dobrý typ hlásičů a příposlechu šetříš baterky. Výrazným způsobem usnadňuje lov v noci a při stavu "znavený karpmen". :-)

                                Npikoklik - Profil | Po 13.2.2012 9:06:56

                                mě ke koupi hlásičů s příposlechem vedli dva důvody - jelikož jezdím na víkendovky a když je špatné počasí tak furt jsem musel čučet na hlásiče, abych nepropásl záběr protože přes bubnování vody na plátno stanu nejde nic slyšet. příposlech v klidu oznámí a nic nepropásneš. ale hlavní důvod byl klid u vody. začalo mi vadit když hlásič zahlásil záběr tak to všichni kolem slyšeli. v tom tichu se to strašně neslo a mě to začalo vadit. pořídil jsem příposlech s vibračním upozorněním a při záběru mi to vrní v kapse a nikdo jiný na revíru nic neví a je tam ticho.hlavně pro to ticho jsem to pořídil.

                                  NLauri - Profil | Po 13.2.2012 9:02:32

                                  Strat - >> pokud sedíš u průtů, tak žádný příposlech nepotřebuješ. Příposlech se hodí třeba do bivaku, když máš ztlumené hlásiče. Pípá ti to jen u ucha a nerušíš tím své okolí. Mám ho od Flajzara a jsem s ním spokojený, ale neříkám, že bych si bez něj kaprařinu nedovedl představit.....

                                    Nretrívr - Profil | Po 13.2.2012 8:59:38

                                    Strat - >> Pokud se chováš na rybách tak, jak píšeš nepotřebuješ v podstatě ani signalizátory, natož příposlech.

                                      NMrknato - Profil | Po 13.2.2012 8:48:37

                                      Strat - >> Máš zbytečný otázky. Kdo chce v kaprařině (tý wostrý) něco znamenat, příposlechy. klinik, madračku a biwi musí nutně mít, o tom se nedebatuje. Stejně jako školák na I. stupni musí mít mobil, i když neumí číst. Nemít příposlech, tak jsi za úplně normálního masaře a nikomu nevymluvíš, že jsi úplnej CaR a k rybám se chováš ohleduplně, a nebudíš je.....

                                        NZdendahat - Profil | Po 13.2.2012 8:41:57

                                        Nevim jestli to už někdo nepsal. Jde o to jak se člověk rozhodně chytat. pokud jdu k vodě na jeden den, tak sebou tenhle ancábl netahám. ale když šlověk sedí třeba tejden na výpravě a těch záběrů je minimum, páč se tak nějak snaží lapit nějakou větší rybu, tak bych řekl že to bez pípáku nejde, a bez příposlechu si to neumim přez noc třeba vůbec pžedstavit.

                                        pokud těch záběrů je málo, tak bez pípáku a příposlechu by se lehce stalo že to prošvihneš a ryba ti ujede třeba někam do vázek a tak