Existují masaři? - Nemyslím si

Tak parto a dost.

Pořád se omílá pojem masař, avšak kdo to je? Viděl ho někdo? Přinesl někdo nevyvratitelný důkaz o jeho existenci? Jak vypadá? Nosí hodinky? My si sklucima tady od nás totiž myslíme, že masaři neexistují. Masaři možná byli kdysi, ale vymřeli, páč je porazilo keč ent rylejs. Prostě logicky ve světě, kde vládne keč ent rylejs, nemůže masař přežít.
Takže já se tedy ptám. Viděli jste někdo masaře? Máte jeho fotku? (není fotka, není masař) Nemáte nic. Jenom blafujete. Masař tedy neexistuje.

Kdo přinese fotografii masaře, jenž je bezpochyb masařem, který drží noviny s datem maximálně dva roky dozadu, tomu složím omluvnou báseň.

Masař...

A) Je sameček od masařky (bývá vzácný, jelikož s penisem se mu hůř létá, proto je snadnou kořistí hmyzožravců)11%

B) rybář, co zajíbí ryby pro maso14%

C) rybář, co zajíbí ryby pro radost3%

D) rybář, co zabíjí ryby pouze v sebeobraně7%

E) je ten, co zabije každou chycenou rybu, protože prostě mu ten pud rybáře nedovolí rybu pustit - tedy jediný pravý rybář56%

F) je pokoutní prodejce podpultového masa (lidského)2%

G) je strůjcem všeho špatného, co se poslední dobou děje. On může za kormorány, regulaci toků a že saděj málo kaprů6%

Od 2.1.2012 hlasovalo 279 čtenářů.

NPellon - Profil | Čt 5.1.2012 8:49:18

adam.fsh >> netipa uz me zaradil

    Nvundu - Profil | Čt 5.1.2012 8:48:35

    Netipa - poslední hrdina MRKu >> viděl bych to na variantu B...
    ale nevím jaký máš vkus ty....za mě teda možnost B

      NPellon - Profil | Čt 5.1.2012 8:48:24

      Netipa - poslední hrdina MRKu >> Jsem spotrebitel (zpatecnik) ne obchodnik :)

        Nadam.fsh - Profil | Čt 5.1.2012 8:48:21

        Pellon >> Aha tak to neviem, skús sa zaradiť sám. Ale myslím si že to že rybám a asi aj prírode nechceš ubližovať tak to je správne :). Aj ja si zoberiem za rok cca 20 kaprov a asi 10 pustím to iba približne. Ak ťa ryby bavia tak sa zaraď medzi športového rybára v mojom rebríčku alebo si vytvor vlastný :)

          NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Čt 5.1.2012 8:45:20

          vundu >> jakože umřela? A byla aspoň přitažlivá, nebo to byla stará špindíra?

            NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Čt 5.1.2012 8:43:27

            Pellon >> spotřebitel si vezme každého kapra, co chytí. Ty si jich bereš jenom 40, takže jsi zpátečník

              Nvundu - Profil | Čt 5.1.2012 8:43:16

              Netipa - poslední hrdina MRKu >> tak to tě chápu,pár takových úlovkáčů každým rokem držím v ruce a je mi na blití...
              a jestli je to dle RŘ....nechci spekulovat ale asi takto-co oči nevidí-srdce nebolí,měli jsme u nás "rybářku" co měla ÚL stejný,nebo hodně podobný,co jsem ti popisoval již dříve,a nejde jen o kapry....ríkám si jo v poho je to sice "husa" ale když to je dle RŘ tak je vše ok,jenomže každej věděl,že pytlačí,ale......dokud ji nikdo nechytne za ruku při činu,tak si můžeme tak maximálně.......
              no a náhodou na to doplatila sama měla lysce,když šel můj táta okolo a když odcházel,tak dotyčná zabíjela šupináče......tak ji zkontrolovaly a ejhle špígl byl v bnatužku v autě spolu se 3candáty do 40!!!!!!!!!!!!!!!!!cm-to už je prasárná.ta si dlouho nezachytá jsem si řekl,o papíry přišla a do pul roku odešla z tohoto světa........

                NPellon - Profil | Čt 5.1.2012 8:42:03

                Netipa - poslední hrdina MRKu >> sakra... ja se na toho masare snad nedostanu... ale me se libilo slovo spotrebitel...

                  NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Čt 5.1.2012 8:40:37

                  Pellon >> jsi zpátečník

                    NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Čt 5.1.2012 8:39:59

                    Přemas >> CarpHouser - 5.1.2012 8:35:46 >> Mno ty dva kusy ušlechtilých ryb, ty chápu. Ono v podstatě mít limit jednu ušlechtilou je blbý, když si chceš vzít rybu a ještě si zachytat. Přijdeš k vodě, nahodíš a z první hnedka chytneš barnýho kapra. Chceš si ale ještě zachytat, nicméně toho kapra chceš taky. Co teď?
                    Ale těch línů si může vzít člověk při míře 25cm třeba dvacet a to je panečku sport

                      NPellon - Profil | Čt 5.1.2012 8:39:23

                      adam.fsh >> a co jsem ja? ja si ryb "vazim" spis je beru jako zivocicha kteremu nechci ublizovat vic nez musim... ale pokud vytahnu rybu ktera ma dostatecne mnozstvi svaloviny tak ji setrne usmrtim... ale nedela mi odnest si od vody 40kapru... a spousty jinych druhu... takze uz to neni obcas... tak co jsem polomasar?

                        NCarpHouser - Profil | Čt 5.1.2012 8:35:46

                        Netipa - poslední hrdina MRKu >> Jo přesně 7kg línů, okounů, parem, proudníků, tloušťů a jiných. Tak i 2ks štiky, candáta ... Nemluvím o 3ks lososovitých, byť je to jen 3x v týdnu. ty líni a parmy po7kg, je hrozná prasárna ... a že se takových najde taky dost.

                          NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Čt 5.1.2012 8:32:16

                          vundu >> Já bych je nazval rybáři. V podstatě (pokud jsem to dobře pochopil) jedou podle pravidel a maximálně toho jednoho kapra denně. Což je v pořádku. Kapr je flák masa, kterej je hozenej do vody, aby se před tím, než ho někdo sežere, dalo s ním i trošku zasportovat. Je to sice zvrhlý, ale je to tak. Je to stejný, jako by tě vypustili do ohrady prasat a ty by sis jedno umlátil šutrem a pak měl teprve řízek. Kdo bere každýho kapra, kterýho chytí (v rámci RŘ), tak masař být nemůže. Pouze spotřebitel. Tady jde spíš o jiný ryby. Mě například přijde jako zvěrstvo vzít si 7kg línů nebo parem. Tady bych už polemizoval o masařství

                            NCarpHouser - Profil | Čt 5.1.2012 8:30:40

                            Netipa - poslední hrdina MRKu >> no pokud je jedinec lempl nebo lopata a ulovené ryby jím následně puštěné, ve větší míře kapou, tak je to v podstatě taky masna. Pár takových znám. Proto je nasnadě takovým stále dokola opakovat, že ryba není hračka a že pokud pustit, tak hned a bez jakýchkoliv dotyků (příkladem, zbytečné opatlávání a mazlení v ML)

                              NPellon - Profil | Čt 5.1.2012 8:30:33

                              Přemas >> CarpHouser - 5.1.2012 8:14:07 >> To ze tu rybu chytnes za mesic, za rok tu samou (pokud je to ta sama) tak neznamena ze jsi ji neposkodil, me kdyz nekdo da ranu do bricha taky to neni videt a mam namozene bricho mesic... takze asi to... jestli to chces vyzkouset... tak budu riskovat zlomeni sveho sumcarskeho prutu a pouziji na tebe jenom jeden peknej hacek... muzes si vybrat kam si ho zapichnes a ja te vytahnu (snury namotano 200m a nemusis se branit, kopat, zajizdet do vazek)... jestli mi potom reknes, ze jsem te neposkodil, tak ti udelam diplom ze ryby neposkozujes :)

                                Nadam.fsh - Profil | Čt 5.1.2012 8:28:02

                                Netipa - poslední hrdina MRKu - >> Ja si to myslím asi takto. Ja rozlišujem rybára CHaP potom športového rybára a potom mäsiara. Rybár CHaP púšťa všetky ryby, váži si ich a správa sa k nim tak aby im neublížil, môže to byť ale aj športový rybár v jednom. Športový rybár rybačka ho veľmi baví bere to ako záľubu, má rád aj ryby ako živočíchov, prírodu si takisto váži, akurát si sem tam nejakú tú rybu od vody odnese a preto sa nemôže zaradiť do kategórie CHaP, takýto rybár ryby aj púšťa ale aj si nejaké privlastní (čo si myslím že nieje nič zlé). Rybár "mäsiar" je taký ktorý chodí k vode iba na to aby si zobral takmer každú krajšiu rybu ktorá je už vhodná na konzumáciu, berie si každú rybu a ostatné ako príroda a ryby ako živočíchy ho príliš nezaujímajú, ide mu o rybu ako o mäso. To je len môj názor.

                                  Nvundu - Profil | Čt 5.1.2012 8:26:17

                                  Netipa - poslední hrdina MRKu - >> každým rokem vydávám povolenky a dělám sumarizaci ůlovkových lístků......
                                  Dominiku už si nevím rady a proto mi prosím tě poraď-jsou zde jedinci,co mají cca80docházek a 75kaprů (na JM se smí vzít pouze jeden deně) pak ještě nějaké ty amury a nedejbože pár candátu na "foukačku"...no a o těch jedincích vím že to jsou starší lidé,kteří sdílí domácnost pouze v páru,a nevím jak tyto "rybáře" nazvat......
                                  jsou to pořád jedni a ti samí-jen mi nejde do hlavy,že při takové konzumaci kvalitního rybího masa je jejich zdravotní stav spíš horší,než lepší....nemělo by to být naopak?????
                                  zkus mi to prosím tě vysvětlit a poradit mi jak mám tyto "rybáře" nazývat...děkuji ti

                                    Ntomsa - Profil | Čt 5.1.2012 8:23:43

                                    Netipa - poslední hrdina MRKu >> Pro mne je hranice masař/rybář tehdy, vezmu-li rybu, ikdyž mám mražák již plný a sousedi nechcou už kapra ani cítit.

                                      NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Čt 5.1.2012 8:19:00

                                      Přemas >> CarpHouser - 5.1.2012 8:15:50 >> Nicméně za masaře jsou označováni i ti, kteří ryby i pouští a to bez kopanců (viz šmudla)

                                        NCarpHouser - Profil | Čt 5.1.2012 8:15:50

                                        Netipa - poslední hrdina MRKu >> Dobrá, zkusím svoji definici. Masař je ten, co se nad ulovenou rybou nepozastaví a bez prodlení ji zabije. Pokud ji pouští, tak kopancem se slovy, h***l jeden.