Existují masaři? - Nemyslím si

Tak parto a dost.

Pořád se omílá pojem masař, avšak kdo to je? Viděl ho někdo? Přinesl někdo nevyvratitelný důkaz o jeho existenci? Jak vypadá? Nosí hodinky? My si sklucima tady od nás totiž myslíme, že masaři neexistují. Masaři možná byli kdysi, ale vymřeli, páč je porazilo keč ent rylejs. Prostě logicky ve světě, kde vládne keč ent rylejs, nemůže masař přežít.
Takže já se tedy ptám. Viděli jste někdo masaře? Máte jeho fotku? (není fotka, není masař) Nemáte nic. Jenom blafujete. Masař tedy neexistuje.

Kdo přinese fotografii masaře, jenž je bezpochyb masařem, který drží noviny s datem maximálně dva roky dozadu, tomu složím omluvnou báseň.

Masař...

A) Je sameček od masařky (bývá vzácný, jelikož s penisem se mu hůř létá, proto je snadnou kořistí hmyzožravců)11%

B) rybář, co zajíbí ryby pro maso14%

C) rybář, co zajíbí ryby pro radost3%

D) rybář, co zabíjí ryby pouze v sebeobraně7%

E) je ten, co zabije každou chycenou rybu, protože prostě mu ten pud rybáře nedovolí rybu pustit - tedy jediný pravý rybář56%

F) je pokoutní prodejce podpultového masa (lidského)2%

G) je strůjcem všeho špatného, co se poslední dobou děje. On může za kormorány, regulaci toků a že saděj málo kaprů6%

Od 2.1.2012 hlasovalo 279 čtenářů.

NCarpHouser - Profil | Čt 5.1.2012 8:14:07

Pellon >> nemluv jen o kaprech, jsou taky jiné ryby. Myslíš, že bych chytal ryby a následně je pouštěl, kdybych je poškozoval? Mám mnoho opětovně vytažených ryb a mohu ti říci, že jim za ty léta nic nechybí a jsou to candáti, okouni, boleni, štiky, tloušti atd... ale i kapr se dá ulovit tak, aby se mu nic nestalo. Chce to jen chtít a trochu myslet.

    NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Čt 5.1.2012 8:13:13

    Takže já se do toho opět vložím. Skoro nikdo nepochopil účel otázky. Rams měl zajímavý postřeh. Co to je masař? Respektive od kdy se dá rybář považovat za masaře? Kde je ta hranice? Kolik kilo ročně musí zabít, aby byl označen za masaře?

      NPellon - Profil | Čt 5.1.2012 8:06:17

      Přemas >> CarpHouser - 5.1.2012 7:59:55 >> tomu se verit neda, protoze poskozena a znicena ryba je kazda co ma hacek v hube, az budes chytat, tak ze rybu vytahnes na boilie bez hacku jen tak, ze se priplave podivat, nevyndas ji na breh a zase odjede...(takova horska draha pro ryby), tak ti budu verit ze neposkodis zadnou rybu...

        NPellon - Profil | Čt 5.1.2012 8:03:43

        malamut >> Nevim ja masim dost, ale dost si vybiram, rybu do drzim tak ji bud pustim a nebo premeruji na co bude vhodna ( rizky, filety, uzeni)... ale zabejvat se sprotama to fakt nebudu :) ale treba i na me dojde krize...

          NCarpHouser - Profil | Čt 5.1.2012 7:59:55

          u.x.a. >> házíš do jednoho pytle? nebo jsi ochoten připustit, že jsou i tací, po kterých zničené ryby nezůstávají?

            NRams - Profil | Čt 5.1.2012 7:46:27 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            Netipa - poslední hrdina MRKu - >> Masař, co je masař? To není špatná otázka, protože si myslím, že spousta z nás v tom pojmu našla „zkratku“ a to z pohodlnosti a není se co divit, je mnoho příkladů kolem, kdy dobrý skutek, nebo pokus o něj byl po zásluze krutě potrestán. Co tím myslím? Všimnu si toho, že je porušen RŘ ryby se pytlují ve velkém a mizí, to je ta správná chvíle pro použití „zkratky“, řeknu, ať již pro sebe, nebo nahlas „Fuj MASAŘ“, a znechuceně se odvrátím, potom statečně v nějaké diskuzi dám najevo svoje znechucení, vděčné to téma, mnoho spravedlivých se chytne a předhání v odsouzení masařství, no a je to, něco jako očistná zpověď, mé svědomí je čisté, udělal jsem co se dalo! Ale je to tak? No není. Měl jsem na to upozornit, zdokumentovat, vyfotit mobilem, opsat registr. značku auta, vypustit kola, aby neujel, bez odkladu přivolat RS, státní, obecní policii, učinit podání (čti udání). Co potom bude? Polovina z těch co odsuzují masaře o mne prohlásí že jsem udavač, bonzák a pod., druhá půlka bude zticha. Začnou mi chodit pruhovaný obálky k podání vysvětlení, svědectví a nakonec možná přijde pruhovaná obálka, kde se dozvím, že jsem nějakého chudáka křivě obvinil. Možná je to všechno kravina, ale nemůže to tak být?

              Nu.x.a. - Profil | Čt 5.1.2012 5:04:44

              největší masří jsou ti lidé co chytají ryby a pouští je, tyto hoši zničí nejvíc ryb.

                NJarda Š. - Profil | Čt 5.1.2012 1:51:12

                F16 >> Jestli to bylo v revíru MRS, tak to zřejmě RS vytkla vzdálenost prutů správně, jelikož v BP MRS je uvedeno, že lovící smí mít udice od sebe nejvýše 3 m. Je to kvůli tomu, že při větší vzdálenosti fakticky zabírá dva fleky. Že nesmíš mít na fleku poházené odpadky, bez ohledu na to, jestli jsou po tobě nebo po tom, kdo tam byl před tebou, je také v BP důvodně, protože pak by spousta rybářů po sobě neuklidila a na březích by to vypadalo ještě daleko hůř než teď. Kdo nedodržuje BP a RS ho přistihne, "přichází o noty" především svojí hloupostí, ne tím, že by RS byla zlá (byť je pravda, že některá RS je přísnější a sebere povolenku za přestupek, za který by od jiné rybář dostal jen poznámku do povolenky).

                  NRybovrah 1 - Profil | Čt 5.1.2012 0:59:18

                  arnošt >>
                  Tak jest

                    NF16 - Profil | Čt 5.1.2012 0:54:54

                    Přesně tak.Masaři tady nepíší a ani neví co to je.Občas páchnu do hospody a tam se dovídám takové věci, že až zůstává rozum stát.Pak je člověku smutno, když se doví o RS, která někoho buzeruje za to, že má, tak nebo tak udice daleko od sebe.Nechci být konkrétní,jde o princip.Někdo zabije 60kaprů za den a je štastný a někdo neuklidí po kolegovi před sebou a celý rok si nezachytá.A někdo..............?

                      Narnošt - Profil | Čt 5.1.2012 0:37:20

                      Rybovrah 1 >> Mě je jasné,že prezentovat se tady jako masový zabiják ryb by mohl jen blázen a nebo někdo,kdo si z toho dělá psinu.A ten,kdo vytahá za den 15 kaprů,zabije je a nahází do auta,to tady ventilovat nebude a nejspíš se na nějaký Mrk vykašle...

                        NRybovrah 1 - Profil | Čt 5.1.2012 0:28:38

                        arnošt >>
                        Děkuji že jsi to pochopil. Z mé strany to byla čistá recese(takovými fotkami na ryb. servru se může prezentovat jenom naprosté hovado). Je zajímavé že nejvíce pohoršené reakce přicházejí od takových hurvínků, kteří dle svého úsudku jsou "těmi pravými rybáři". To že mám takové fotky ve svém archívu je prostě o tom že tam mám stovky jiných. ( z kterými nemám potřebu se prezentovat, na rozdíl od nějakých blbů, vydávající kapra přes 10 za životní úlovek). Tyhle rybáři-zoufalci jsou nejvíce aktivní v podobných diskuzích.

                          NF16 - Profil | Čt 5.1.2012 0:08:59

                          Masaři existují a je jich více, než si myslíme.Žermanická přehrada a chataři rybáři to je jistota.Bohu žel..........

                            Nnofish - Profil | Čt 5.1.2012 0:00:36

                            Šlapeto >> e? co myslíš?

                              Narnošt - Profil | St 4.1.2012 23:58:13

                              Mě to tak trošku přijde,že tady jeden obviňuje z masařství druhého a třetí čtvrtého... :-((( A přitom všichni víme,že tahle otázka je tak trochu recese a že ti opravdoví masaři v pravém slova smyslu jsou někde úplně jinde.Ne na Mrku a ne mezi námi.Nebo alespoň v drtivé většině...

                                NMalda512 - Profil | St 4.1.2012 23:52:37

                                Šlapeto >> Chlape to je marný. tento pán to nepochopí ani kdyby to do něho někdo nastřílel brokovnicí. Hold takovej člověk to zažitý a vypovídá to o charakteru.

                                  NŠlapeto - Profil | St 4.1.2012 23:52:25

                                  Netipa - poslední hrdina MRKu - >> Kamaráde, nejak se ti zvrtla otázka :o))))

                                    NMalda512 - Profil | St 4.1.2012 23:50:34

                                    Rybovrah 1 >> Malamut píše co má na jazyku. A v drtivé většině píše pravdu. Komplex přirození zde používá jen ten kdo je u konce se slovy. Ale ohledně urázu hlavy mám spíš podezření na tebe .

                                      NŠlapeto - Profil | St 4.1.2012 23:50:22

                                      Rybovrah 1 >> Jedna věc je ryby brát, žrát, prodávat, sekat slepicím...a druhá je umělecky fotit candáty s kudlou v hlavě, pstruhy v tratolišti krve, cejny naházený na trávě a chlubit se tím, jaký jsi borec...

                                        NMalda512 - Profil | St 4.1.2012 23:48:22

                                        Šlapeto >> Přesně tak. Jen jsem mu chtěl napsat aby pochopil že to není žádné hrdinství a už vůbec ne nějaká ukázka toho , že kolik mrtvol se válí po břehu tolik je rybář dobrý a znalí rybolovu.