MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Vaše špatné zkušenosti s ryb.stráží jako nesmyslné zápisy do úlovkáče,vlastní výklad ryb.řádu a podobné nesmysly

Samozřejmě nemyslím lov přes čas,hrubé zacházení s rybou,sakování nepovoleného počtu ryb a jiné prasárny (šikana cizích rybářů na tzv.jejich revírech)

Autor diskuse: mladej candat ®
Zařazeno do: všeobecné - příhody, kuriozity, 1.1.2012

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 25 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

N Sa(l)micka - ® Ne 25.9.2016 10:38:05
Jediná negativní příhoda byla před nějakýma 12-15 rokama na Otavě 7. Přišla jsem k vodě, zapsala datum, ále nezakroužkovala... a začala vláčet. No zjevila se za mnou stráž, a takovýho brbloně jste snad neviděli. Rejpal se v tom jak bába v koksu, řečí jak Palackej a hrozně nadával na vláčkaře, že jim všecko vychytáme a tak dále - a přitom jsem v povolence měla od dubna (bylo to někdy na kraji prázdnin) nějakých 5 nebo 6 potočáků přes 30. Místo toho aby řek "kozo kroužkuj to", zapsal a šel dál, tak si tam šponoval triko, blb. Teď už tam chodí strážit jiní, a ti jsou na pohodu.
N sven - ® Ne 25.9.2016 10:09:59
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097181328-ud​alosti/216411000100924/obsah/494439-rybareni-bez-po​voleni

Buď se nemá redaktor evidentně neznalý problematiky pouštět na tenký led a plácat nesmysly
anebo hůř, jedná se o šikanu ze strany Rybářské stráže on-line....

Úlovek není zakázáno usmrtit, vykuchat a ochránit před hmyzem, sluncem apod., vložením do kbelíku, tašky atd.
Důležité je aby vyjmenované druhy byly zapsány do povolenky ihned po ulovení a ostatní druhy po ukončení lovu.
Rovněž argument RS, že ryby nelze zvážit, neobstojí. Dle rybářská legislativy není povinností lovícího používat váhu ani není předepsána jako povinné vybavení. Naopak, BPRŘ jako nedílná část povolenky k lovu, nabádá určit hmotnost ryb podle tabulek, které jsou jejich součástí.
Zbytečná mi přišla i šikana a zápis o nešetrném zacházení, za jednoho leklého cejnka v haltýři, když ostatní uložené ryby byly živé.
Chtěl bych vidět, co by tito nadměrně pilní strážníci, dělali na plavačkových závodech.....tedy kdyby si na to troufli....
Celé mi to připadlo jako buzerace za každou cenu, jen aby byla natočena reportáž, když už tam tedy TV zavítala.. Proč nenatočili někoho z těch avizováných, o sto procent narostlých pytláků nebo nějaký skutečný přestupek ?
V tomto případě ode mně palec dolů pro RS, na Skalce a Jesenici....

VIII. Zacházení s ulovenými rybami
....... Pokud osoba provádějící lov ulovenou rybu usmrtí, očistí a zbaví vnitřností, nesmí zbytky vhazovat do vody nebo je ponechat na místě....


§ 16 vyhlášky č. 197/2004 Sb.
... V mimopstruhovém rybářském revíru si může osoba provádějící lov přisvojit v jednom dnu, i když loví na více rybářských revírech, nejvýše 7 kg všech druhů ryb. V tomto úlovku smí být nejvýše dva kusy kapra, štiky, candáta, bolena, sumce nebo jejich kombinace....

... Přisvojené ryby osoba provádějící lov zapisuje nesmazatelným způsobem do povolenky k lovu, do které uvede datum, číslo revíru, druh ryby, její délku a hmotnost. Přisvojené druhy ryb uvedené v odstavcích 2 a 3 zapisuje osoba provádějící lov bezprostředně po jejich ulovení. Ostatní druhy ryb zapisuje po skončení nebo přerušení lovu před odchodem od vody....
N stancek312 - ® Čt 10.1.2013 7:46:57
Je to už pár let, kdy na Pardubických revírech odebírala RS povolenky rybářům, za nepovolené systémky při lovu dravců. Kdo použil více jak jeden trojháček- měl smůlu. RŘ a zejména pak odstavec o používání víceháčkových systémků jsem přečetl snad stokrát a nechápal čeho se postižení dopustili. Zašel jsem tedy k odborníkům na místní svaz, aby mi vysvětlili, jak se věci mají. Jaké ale bylo moje překvapení, když na mou otázku kolik trojháčků mohu použít, hospodář odpověděl-"JEDEN". Vytáhl jsem tedy RŘ a citoval onen odstavec. Když sám asi třikrát nahlas odříkával slovo za slovem a nevěřícně kroutil hlavou se slovy" Jak je to možné" , bylo mi jasné, že tuto kapitolu vidí poprvé a tudíž nezná. Když už nevěděl kudy kam, popadl telefon a že zavolá veliteli RS. Vytočil číslo a zapnul hlasitý poslech. A začne:" Ahoj je tu jeden pán a chce vědět, kolik může použít trojháčků na sumce". Ozvalo se:" No jeden ne?" hospodář :"No to jsem říkal taky ale otevři si RŘ na straně té a té a přečti si odstavec ten a ten." Chvíli bylo ticho a pak se ozvalo:" No jo no" zase ticho a pak vyhrkne:"TAK MU ŘEKNI ŽE NA JEDEN!!!!" Odcházel jsem se šmíšenými pocity a myslel si něco o "Starých struktůrách" Vždyť jak může někdo vyžadovat dodržování RŘ,který sám nezná a možná jej ani nikdy nečet až do konce,neboť tento dodatek byl právě tam.Je to o to horší, jedná-li se o velitele a jak jsem se později dozvěděl, byl to on, kdo tenkrát ty povolenky odebral!!! Toto se mi přihodilo někdy před deseti lety a tak pevně věřím, že dnes je to jinak,že všichni členové RS řád znají a občas si ho přečtou až do konce.
N mladej candat - ® Ne 24.6.2012 18:39:58
Tak sezona je v plném proudu ......nějaké nové příhody s R.S by nebyly?
Jen se pochlubte ať si ostatní z toho mohou vzít ponaučení ":O))
N mladej candat - ® Po 16.1.2012 19:50:47
mraven >> Taková důvěra je hezká věc a věřím,že takovejch členů r.s. jako si ty bude stále přibývat a předem děkuji za jejich odvedenou práci při ostraze.
Určitě je to nesnadný úkol ochránit naše svazové revíry před nenechavci z řad pytláků ale bohužel i z řad "taky rybářů"kteří si překrucují r.ř podle toho jak se jim to hodí!
Díky chlapi ":O)))
N mraven - ® Po 16.1.2012 19:00:17 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Ahoj chtěl sem vám napsat,že je vás zatim dost kteří věří práci RS pro ně to neni taky lehké a at si to vyskouší kdo jenom pomlouvá a haní je.Sou to pořád jen lidi a rybáři kdeří opčas udělaj chybu,sou mezi nima hlupáci,ale to je všude ty kazí pověst RS a to je špatný.Mužete jim i pomoct a stačí si všímat né sam sebe u vody a mit klapky na očích.
N Amur55 - ® Pá 13.1.2012 21:32:13
Pane doktore děkuji Vám ale mám takový dojem že jste to vzal moc právnicky já vím že zákony platí pro každeho,ale jestli chytam ryby dvacet let a snažim se chovat u vody jako člověk a nikdy jsem neměl žádne problemy tak mi to přijde trochu postavené na hlavu.Uvědomuji si že jsem udělal přestupek,ale vaše přiklady s vybušninamy je podle mně trochu pritažene za vlasy.Když se nad tím zamyslím tak můžu být rád že v tom nejede minsterstvo práce a sociálních věci.Proto jináč bych se nedoplatil.

.
N Pavouk‌ - ® Pá 13.1.2012 19:13:23
Amur55 >> Zásada římského práva ,,Ne bis in idem", čili ,,ne dvakrát v té samé věci" se uplatňuje i v našem procesním právu. Znamená to, že jeden skutek lze projednávat a trestat za něj pouze jednou. Aby stejný skutek nebyl jednou považován za trestný čin a jednou za přestupek (s možností dvojího potrestání), to vylučuje hmotně právní úprava skutkových podstat trestných činů a přestupků a jejich rozlišení podle stupně společenské závažnosti.
Tato zásada se uplatní v případě výkonu státní moci; uplatní se samozřejmě i v rámci kárného řízení podle Stanov ČRS. Ani soud, ani správní orgán, ovšem ani kárný orgán ČRS nebude pachatele trestného činu či přestupku trestat za jeden skutek opakovaně. Ale ve vztahu mezi trestáním i orgány veřejné moci a postihem kárnými orgány ČRS tato zásada neplatí. Znamená to, že i kdyby byl potrestán soudem trestný čin pytláctví nebo správním orgánem přestupek na úseku rybářství, může být ještě uloženo kárné opatření podle Stanov ČRS. Představme si situaci, kdy člen ČRS mimořádně zavrženíhodným způsobem poruší zákon, např. tím, že pytlačí a to ještě pomocí výbušnin. Ponechat takového ,,rybáře" jako člena ČRS s argumentací, že mu byl uložen soudem trest, jistě není možné. Jiný uživatel revíru (tzv. soukromníci, kteří samozřejmě neznají žádné kárné řízení) by se s takovým ,,rybářem" vůbec nemazlil a odebrali by mu povolenku a nikdy by mu ji již nevydali. Přitom my v ČRS to uděláme také, jen tomu dáme formální kabátec, abychom členovi dali možnost se hájit apod. Samozřejmě, že kárný orgán může vzít na vědomí skutečnost, že byl pachatel již odsouzen pro trestný čin nebo postižen správním orgánem pro přestupek a zhodnotit ji při úvaze o druhu a výši kárného opatření - to je čistě v pravomoci kárného orgánu. JUDr. Alexander Šíma
N Amur55 - ® Pá 13.1.2012 18:35:03
Chytal jsem nastrážné rybyčky na malý prut v době hajení kapra. Rybarská straž mi zadržela povolenku což beru protože jsem si neuvědomil že se můžou chytat jenom do čeřeně.Ale nemůžu pochopit proč jsem byl dvakrát potrestan za jeden přestupek.Zákaz lovu na půl roku a ještě jsem musel zaplatit dva tisíce.Půl roku mi dala místní organizacé a dva tisicé odbor životního prostředí.Ani vrazi nedostanou dva tresty.
N ucednik - ® Pá 13.1.2012 17:22:25
ja si myslim že by se to mělo vratit jako dřiv.zapisovat jenom když neco chytim tim to zjednodušime jak porybnym tak nam všem normalnim rybařum.kdo chce tak at si to piše ale těch bude asi malo.kdo to psani podporuje tak at si to denne zapisuje a nezhoršuje vztahy mezi rybaři a straži.
N magito88 - ® Pá 13.1.2012 16:38:00
Pánové , nechci vám do toho kecet kdo máte jaké zkušenosti, ale za dobu co rybařím jsem poznal celou řadu členů přísežné stráže. Někteří zkontrolovali a pokecali , ale na druhé straně jsem také narazil na strž íg tykve. Ti už nevěděli ci dělat aby rybačku znechtily a šli i tak daleko a tak dlouho se do nás naváželi až jsem ukončili rybolov a radši odjeli. Mám třeba kamarády z Prahy, které tímto zdravím a pomatuji si, když před několika lety se do nich navážel člen rybářské stráže tak douho, že když jim potom vrátil povolenku tak ho vzali a se slova kamaráde v prvé řadě dodržuj pravidla ty a chytej podle ryb. řádu. pak do něj strčily a slavná rybářská stráž skončila radši pod nejmenovaným jezem na pstruhovém úseku. Mohu Vám ale s celou odpovědností říci , že ten dotyčný se hezky dlouho na té řece neukázal natož aby chytal ryby. Takže závěrem neházejme všechny RS do jednoho pytle, jsou jen dobří a pak ti druzí
N mraven - ® Pá 13.1.2012 16:31:06
Máš pravdu je to hloupost a v rybářskym řádu je více hloupostí.A to sem hodně slušnej.
N ucednik - ® Pá 13.1.2012 16:28:34
vubec zapis když jdu chytat je hovadina je to horši než za komoušu .když chytim rybu tak zapsat i datum jako to bylo dřiv ted je to buzerace kdo na to přišel je hlupaček.a to nechci byt sprosty.
N mraven - ® Pá 13.1.2012 16:18:25 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
kotovson >> Jo já mam taky podobnou skušenost.Byl to podle mě nováček.U nás mi kolegové řikají(NOVÉ KOŠTĚ DOBŘE METE) a je to pravda.Byl moc zapálenej,ale dělat RS neni o tom vzít rybářovi papíry.RS je od dodržování rybařského řádu,ale todle se dalo řešit upně jinak.Stačilo aby sis to dopsal takhle to dělam já.Neni to tak hroznej přestupek.
N kotovson - ® Pá 13.1.2012 12:13:08 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
No to bylo tak:jednou když přestala být hájena dravá ryba tak jsem si šel prošlehat vodu.Háček byl v tom že jsem si ze samé natěšenosti napsal do povolenky příchod ale zapoměl sem proškrtnout minulí příchod k vodě (moje blbost) co čert nechtěl po třetím náhozu to přišlo.Rybářská stáž atd. řeklo vyhlášené hovado ze Suchdola nad Lužnicí a po zjištění mojeho nedopatření začal dělat vlny jak kapitální sumec.Začal psát do povolenky slohovou práci o tom:dotyčný si zapoměl proškrtnout poslední odchod od vody bla bla bla.Psal písmem žáka první třídy a když začal čmárat na čtvrtý řádek tak sem to nevydržel a povídám:třeba celou stránku mi popiš.No a on hned jestli se vám pane něco nelíbí tak budeme kontrolovat povinnou výbavu tak mu říkám to klidně a v tom se tam přifařil jeho kolega a já si pomyslel, že mě budou buzerovat už ve dvou ale on jenom řekl pane nic se neděje a ty uz to dopiš a jedem.Já vím byla to moje chyba ale stačilo napsat neproškrtnutá docházka a nebo říct vole nemáš proškrtnuto a bylo by né?Asi všichni kteří chodí na pískovny v S. n. L. ho znají protože jsem s ním neměl problémy jen ja ale každý kdo s ním přišel do styku.Jestli ono to nebude o tom že zkoušky na RS udělal na třetí pokus a to jen proto že už z něj byl komisař uplně hotovej.Tímto tohoto pána zdravim a popřál bych mu jen tak dál at si mi rybáři máme u vody o čem povídat:-)Jo abych nezapoměl zdravím i jeho kolegu a díky že u RS jsou i normální lidi.
N arnošt - ® Po 9.1.2012 13:52:21
Knedlhans >> Nemohl by se divit,kdyby ho nějaký cholerik vzal a hodil do vody.I když to je extrém.Já si dneska kupoval novou povolenku,tak jsem si tam při té příležitosti radši nechal tu fotku nalepit.
N Knedlhans - ® Po 9.1.2012 11:17:30
arnošt >> Mas bohuzel pravdu.Nechtel ani akceptovat to,ze ihned po zjisteni jsem vytahl penezenku a podaval mu OP :-(
Ale byl to prvni zapis za cca 10 let co rybarim,jeste takovahle kravina,tak si z toho nic nedelam :-)
N mraven - ® Po 9.1.2012 10:50:15
Ahoj párkrát se mi stalo že rybář neměl fotku tak sem požadoval OP a bylo vyřešeno.Stává se to že upadne.Promě je duležitá známka a rybářsky lístek na ten rok .Skomtroluju to v tom případě z OP.
N arnošt - ® Ne 8.1.2012 23:38:42
Knedlhans >> No ten incident s tou odlepenou fotkou v rohu.Já jen věděl,že jsem to tu někde četl,ale už se mi to nechtělo dohledávat.Holt kdo chce psa bít,hůl si vždycky najde... :-((
N Knedlhans - ® Ne 8.1.2012 23:34:57
arnošt >> Co jsem byl ja? :-)
N likin - ® Ne 8.1.2012 23:27:22
jkh6 >> já s RS někdy okolo té vody chodím, jsou to normo kluci, kteří uvažují logicky. Máš lístek? Máš povolenku? Souhlasí jméno s OP a foto odpovídá ? Tak na co ČL. Je pravda, že na řece je to asi něco jiného než na přehradách, tady moc potíží nemáme.
N jkh6 - ® Ne 8.1.2012 23:21:47
likin >> jak u vás pozná člen RS zda má lovící právo lovu na členskou povolenku například CS za 1950,-Kč., nebo nečlenskou za 7550,-Kč.? Pokud nemá kontrolu zda je nebo není členem ČRS?
N mladej candat - ® Ne 8.1.2012 23:16:41
Vendys 65 >> tak to ti schvaluju ,ale tu kartu bych si stejně opravil když už máš papíry tak dlouho tak bych nějakou přestávku neřešil,ale to je tvoje věc
Zdarec":O)
N jkh6 - ® Ne 8.1.2012 22:59:37
arnošt >> v našem kraji to je dáno bližšími podmínkami výkonu rybářského práva odst, 7) lovící, pokud loví na členskou povolenku, je povinen mít u sebe při lovu svou členskou legitimaci ČRS s vylepenou podobenkou a na požádání rybářské stráže se jí prokázat.
N arnošt - ® Ne 8.1.2012 22:55:34
Knedlhans >> Aha,tak to jsi byl ty... :-)
N Pvl - ® Ne 8.1.2012 22:54:34
arnošt >> Včera při výdeji povolek -- Buď razítko přes foto na rybářském lístku -a nebo OP - při fotografii bez razítka ,nebo fotky na ryb. lístku
N arnošt - ® Ne 8.1.2012 22:54:07
likin >> Díky,já jen že tady někdo zmiňoval,že vadil i odehnutý roh na fotce a já si uvědomil,že vlastně žádnou fotku nemám.Vyjma té na O.P. Který po mě ale žádná R.S. nikdy nechtěla...
N Knedlhans - ® Ne 8.1.2012 22:50:49
arnošt >> Asi je,ja jsem dostal zapis za to,ze jsem ji mel blbe nalepenou...
N likin - ® Ne 8.1.2012 22:50:19
jkh6 >> ale no tak, v zákonu je jasně napsáno napadení fyzické nebo hrubě verbální. Pomluva ? Tak to je fakt lidová tvořivost :-)
N likin - ® Ne 8.1.2012 22:46:55
arnošt >> citace:
1. od osoby lovící ryby nebo vodní organizmy prokázání její totožnosti, předložení
platného rybářského lístku a platné povolenky k lovu.
Práva RS.
S touto formulací jsou potíže, o členské legitimaci není ani slovo, takže by měl stačit OP.
N jkh6 - ® Ne 8.1.2012 22:45:25
likin za napadení člena RS je možné odebrat povolenku k lovu. Napadení není pouze záležitost fyzická, ale i urážka nebo pomluva úřední osoby.
N arnošt - ® Ne 8.1.2012 22:39:02
Jen takový dotaz,je povinností mít v členské legitimaci fotografii? Já jí tam nikdy neměl a ani jí na mě nikdy nikdo nepožadoval.V podstatě totožnost bych mohl prokázat až předložením občanského průkazu.Nevíte o tom někdo něco??
N likin - ® Ne 8.1.2012 22:22:18
jkh6 >> nemáte pravdu, pokud na RS zavoláte PČR s podezřením na alkohol, a nebudete mít pravdu, pak se vystavíte postihu, který ovšem nikdy nebude mít za následek odebrání povolenky. Nevím kde jste to četl.
N jkh6 - ® Ne 8.1.2012 21:58:18
Je zřejmé, že lovící je povinnen na vyžádání RS předložit povolenku k lovu, RL, členskou legitimaci a při nevhodné fotografii prokázat svoji totožnost. Při nepředložení těchto dokladů je lovící považován za pytláka a RS je povinna mu odebrat veškeré náčiní k lovu ryb. Pokud jde o nepředložení povolenky, je možnost tomuto rybáři v součinnosti s policií ČR a krajského úřadu odebrat rybářský lístek až na tři roky. Dle mého názoru jediné správné řešení je zavolat policii ČR, která má možnost nařídit orientační dechovou zkoušku (RS je úřední osoba). Pokud však bude váš odhad mylný, může vám tato RS odebrat povolenku za napadení.
Všem přeji krásně prožité chvíle při lovu ryb v tomto roce.
N kritik - ® Ne 8.1.2012 21:24:18
Knedlhans >> Zdar. Koukám že jsi jihočech. Můžeš mi písnout na sz kde se ta příhoda s ožratou RS stala? Dík
N Vendys 65 - ® Ne 8.1.2012 21:07:52
mladej candat >>

Omluva se příjímá,měl jsem pauzu budoval jsem hnízdo pro rodinku.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 25 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | příhody, kuriozity ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniSALMO -zimní čepice

Za 330
Zelená, dvouvrstvá ,velmi teplá čepice s kšiltem. Původní cena 430,- Kč

akce, rybareniGangster Carp Tele 3,9 m 3,5 lb + Druhý Zdarma (-41%)

Pruty Ron Thompson jsou vyrobeny z velice kvalitních materiálů a jsou schopni odhazovat velice těžké montáže do velkých dálek. Pruty mají rychlou akci a výborný poměr ceny a kvality. Kvalitní sedlo navijáku a tenká příjemná rukojeť.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Rybářské potřeby- SWEETFISH Rybářské potřeby- SWEETFISH

Břeclav, Lidická 3461/9B