Zoologický koutek MRKu.

Diskuse bez zoologických mantinelů o všemožných tvorech této planety a o přírodě vůbec.
Autor diskuse: Piskořík - Profil , 31.12.2011 všeobecné - ostatní
Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

NDeProfundis - Profil | Pá 1.5.2026 10:24:21 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    NPedro1 - Profil | Ne 16.2.2025 11:34:01

    Kluci je možné, že mi lita na luj (jenom na luj, na slunecnici sere) Konipas bílý?
    Dekuji

      NPiskořík - Profil | St 12.2.2025 9:08:46

      A abych nezapomněl….vábil jsem je na malej repráček….jinak by se neozvali, prevíti….:o)

        NPiskořík - Profil | St 12.2.2025 8:47:42

        starecek >> Samice má takovej skřekavej hlas….nebo jak bych to nazval….:o)

        Na tý mojí nahrávce je jen samec….samici mám taky, ale je dál a ten záznam stojí za prd….ozejvali se včera krásně, tak jsem to zkusil jen tak, co telefon pobere….;o)

        https://www.birdlife.cz/co-delame/vyzkum-a-ochrana-ptaku/ochrana-druhu/sycek-obecny/athene/pustik-obecny/

          Nstarecek - Profil | St 12.2.2025 8:28:10

          Piskořík >> Někde jsem četl, že je to pár , jednoduché houknutí obvykle samec a tremolo obvykle samice. No nevím.

            NPiskořík - Profil | Út 11.2.2025 22:44:01

            Video Thumbnail
            Zkusil jsem nahrát puštíky….:o)

              Nosprey - Profil | Ne 9.2.2025 23:05:54 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              Trocha akce z hmyzího světa - sršeň ulovila včelu. Foceno do protisvětla, takže nic extra, ale zase se na těch fotkách něco děje:-)

                NKáceč - Profil | Ne 9.2.2025 20:17:57

                Rožnovák >> majitel statku má pochopitelně i honitbu a fotopastí víc, ty vlky už vyfotily vícekrát, né jen jednou a na různých místech. Jestli jsou to pořád ti stejní, to netuším a jistě ani oni :-)

                S rozvojem sociálních sítí a přesunem tam, naprostej souhlas. FB nemám a ani míti nehodlám, jednou jsem nakoukl a je to pro blce a debily. Možná jsem vlezl zrovna na špatnou stránku, ale iluze si rozhodně nedělám. Zlatej Mrk, zlatej :-)

                  NRožnovák - Profil | Ne 9.2.2025 19:49:29

                  Káceč >> jo jasně vím :-)

                  Tím chci říct než blbá aktivita -tak raději prospěšná - když ne prospěšná- tak raději žádná .
                  Myslivce vlčí hovno určitě poznají a často ho i najdou- nejvíce fotopastí po lese mají myslivci - mimo hlavní trasy - o vlcích a rysech moc dobře ví s fotopastí i díky kadáverům které musí odstraňovat- často nejde někdo čerstvou kořist a volá myslivce-

                  --fotopasti má kde kdo- ale fotí si to je pro sebe- data (fotky, videa) i fotky stop se dají poslat k analýze aopk, jež tvoží plán péče o vlka nebo nenavíděné Duze- bohužel nikdo jiný komplexní mnitoring nedělá -- jen proto že o tom neví nebo že se s níma z prioncipu prostě nebaví.

                  Sčítání podle honiteb- vlk je jeden den tu a druhý den tam a nejen on- např když se bavím se známým - v honitbě mají plán lovu a 6ks vysoké ročně- njn ale v listopadu jim tam přitáhne dalších 15 ks a další prochází a bivakuje v mlazinách- odlov splní a škody neudrží i když se unatírají stromků na brigoškach :-)

                  - stačí zadat aspoň se registrovat a zadat aspoň sem https://www.myslivost.cz/Casopis-Myslivost/Myslivost/2023/Cerven-2023/Nalezova-databaze-ochrany-prirody

                  - přijde mí že z rozvojem soc sítí se celý národ přesunul tam -všemu každý rozumí ale v reálu už pro samé psaní nemá čas si ani úmýt nádobí ve dřezu a ni zajít do lesoparku:-))- zkus vstoupit na FB do diskuze o vlkovi - něco zažiješ - tady jsou lidi ještě v obraze- ale tam je jeden blbec a druhý kretén a tím to většinou skonči :-)

                  - no noc jdu na To nádobí :-)))

                    NKáceč - Profil | Ne 9.2.2025 19:04:19

                    Rožnovák >> to není moje video, já dal jen odkaz, já vím, že to víš, ale kdyby někdo nevěděl a nebyl pak zmatenej :-) U nás na Žluticku, maj statkáři fotopasti a ty nafotily už i dva vlky. Akorát dost pochybuju, že by někdo hledal a sbíral jejich trus a někam je posílal, aby se vědělo, jestli jsou to skutečně vlci.

                      NRožnovák - Profil | Ne 9.2.2025 17:06:33

                      Káceč >> Jen k tomu tvému videu - v pátek jsme byl zkusit posbírat nějaký vlčí trus na genetiku- bohužel vlk není vysoka nekadí každých 5 metrů- jako býložravec :-) - má trávení nastaveno jinak -žádný vzorek jsem nenašel-našel jsme jen stopy vlčího páru- ve stopní dráze byly ne pár místech malé kapičky - fena se zrovna nejspíš hárala- zrovna když jsem tam byl motal se kolem stop nějaký místní ořech majitel ho měl na volno abyl asi 50 matrů za ním- kdyby se s nima potkal byl by jasný-majitel dostal sprdunk a psa uvázal.
                      Trus se kvůli genetice sbírá celoročně - výsledky nejsou tajné-jsou na to specialisti - mezi ně se ovšem nepočítám
                      influenceři točicí videa při zatahování leče - by se raději měli věnova t í monitirongu a sbírat vlčí hovna-z kterých jde udělat podložený vědecký závěr- tedy ona genetika- - jejich srovnávaní vzhledem k rozloze s potkáváním se s vlkem vzhledem k rozloze a zastavenosti krajiny s námi a a Skandinávií není relevantní

                      pokud se nikdo pravdy nebojí- nemusí se být monitoringu a ověřovaní genetiky- i když nedopadne třeba podle jeho představ :-)

                      vlk je sice zvíře plaché ale rozvážné - když vlk narazí na nebezpečí či překážku- chvíli ověřuje nejlepší možnosti a zběsile neutíká -u nás jsme to vicěl když se snaží překročit páteřní komunikaci na které končí spousta spárkáté- vlk rozvážně překroči - ovšem občas jde vidět jak pobíhá po louce.

                      - baf :-)))))

                        NRožnovák - Profil | Ne 9.2.2025 14:53:27

                        Lutra >> ahoj trochu do toho ďelám- píšeš to jako reprodukovanou informacin o nejmenované oboře a prokazatelně? Jen mě napadá to ten svalnatý personál neslezl ani s kazatelny aby se přesvědčil co tam narušitel s OA ďelá popř se nepokusil to dál řešit? Jak je To tedy prokázané? Furt se tady řeší genetika jestli vlk není napůl pes když už běhá po lese- ale automaticky když se něco vypouští do lesa je to uvažuje se hned o vlku - mohl se někdo zbavovat psů?- co když šlo o psa.- existuje o tom písemný záznam nebo hlášení z pčr- nebo ke to jen klasická zpráva Jpp- tedy neprokazatelná?- jak ji chápat z hlediska vážnosti. - tedy zdroj? Když už se To posílá dál

                          NRožnovák - Profil | Ne 9.2.2025 13:09:57

                          Lutra >> za nelegálním chovem vlka je v naprosté většině případů někaký pomatený chovatel či pejskař - který se je snaží měkdd i křížit- všechny zvířata na seznamu cities by měly být zakázano mimo Zoo chovat a to bez vyjímek. Tu je odkaz na to finsko-co skutečně šlo.https://www.svetmyslivosti.cz/zpravy/finsko-policie-rozbila-gang-ilegalnich-chovatelu-vlku

                            NLutra - Profil | So 8.2.2025 13:15:33

                            wildlife >> paráda, já už je také dlouho neviděl.

                              NSalmon - Profil | So 8.2.2025 10:17:01

                              wildlife >> neskutečné! Paráda!
                              Já viděl na živo snad jediného vloni.

                                NCiffik - Profil | So 8.2.2025 9:58:23

                                wildlife >> paráda, na tyhle tedy moc často nenarazím...

                                  Nwildlife - Profil | So 8.2.2025 9:27:35 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  Kazdorocne priletaji slavit brka....

                                    NKáceč - Profil | Pá 7.2.2025 22:47:46

                                    Lutra >> já bych utratil i ty lidi....

                                      NHonza7 - Profil | Pá 7.2.2025 22:40:33

                                      Lutra >> Je vidět, že někdo to dokáží, jenom u nás to pořád nějak nefunguje.