Zoologický koutek MRKu.

Diskuse bez zoologických mantinelů o všemožných tvorech této planety a o přírodě vůbec.
Autor diskuse: Piskořík - Profil , 31.12.2011 všeobecné - ostatní
Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

NDeProfundis - Profil | Pá 1.5.2026 10:24:21 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    NPvl - Profil | Út 4.2.2025 8:10:01

    Káceč >> Zajímavé

      N1Mara - Profil | Po 3.2.2025 20:02:04

      Pedro1 >> jééé to by si Bušák smlsnul :-)))

        NPedro1 - Profil | Po 3.2.2025 19:42:25

        Jednak mě překvapil anglický překlad slova nutrie na nutria a druhak takovýhle velikosti bych se fakt už bál, větší než třeťáci:-)))))

        https://mobilebaymag.com/what-on-earth-is-a-nutria-rodeo/

          N1Mara - Profil | Po 3.2.2025 18:49:51

          R.P. >> Já si prostě myslím, že ta vydra jak v noci narazí na ondatru, tak jí prostě vyžene či usmrtí, to si prostě myslím, hlavně v podzimním a zimním období když strádají a mají mladé, které učí lovit :-)

            NR.P. - Profil | Po 3.2.2025 18:06:10

            1Mara >> Tak ondatra má 2 kila a vydra 10 i víc, tam je jasná převaha. Já je vždycky viděl žrát jen zelený tak nevím jak velký vliv má potravní konkurence.

              NTEZAR - Profil | Po 3.2.2025 16:34:31

              Knapík >> To jich fakt bylo všude habaděj.Tady je už 15 -20 let nevídám a nutrií ubývá taky.Ale ty vyžrali hodně bezdomovci.-)

                NKnapík - Profil | Po 3.2.2025 15:40:09

                TEZAR >> já už to nezažil, znám to jen z vyprávění.

                  NTEZAR - Profil | Po 3.2.2025 15:09:15

                  Knapík >> Já pamatuju ještě takový speciální pasti jen na ondatry ze silnýho drátu.A taky se chodilo je vypíchávat roxorem z nor.

                    NKnapík - Profil | Po 3.2.2025 13:32:46

                    Pedro1 >> ročníky narozené v 50.-60. letech ještě pamatují jejich lov do sklopců. Hodně jich bylo na Vejprnickém potoce a Odlezském jezeře. Tam jeden místní aktivní myslivec ukradl dědovo psovodovi pasti i s ondatrama a druhý den to museli směnit zpět za kořalku .-)
                    Brali se ale jen na kůže, ani to nejedli.

                      Nkaňka - Profil | Po 3.2.2025 13:20:18

                      Pedro1 >> Hej a potkáni sů tam taky na ty sem zapomel 🤷 🙂

                        NPedro1 - Profil | Po 3.2.2025 12:23:35

                        Poušťák >> Kupuji jí žiletky:-))))))))

                          NPoušťák - Profil | Po 3.2.2025 12:20:52

                          Pedro1 >> a manželka má kožich 😅😅

                            NPedro1 - Profil | Po 3.2.2025 12:20:40

                            kaňka >> To vypadá na slušný model, nutrie, vydry, ondatry o bobři na jednom fleku:-)))

                            Nebo povedená swingers párty:-))))))

                              NPedro1 - Profil | Po 3.2.2025 12:18:44

                              Piskořík >> U mě na potoce za barákem - okraj Prahy, zástavba rodinných domů, lesopark, pastviny pamatuji ondatry ještě v letech 1995 docela nahusto. Vydry tady nemáme a nutrie tady nebyla ani jedna. Ondatry zmizely definitivně někdy v roce 2003 na nutrie se ukázaly poprvé cca 2012. Mezitím akorát potkani.

                                NKnapík - Profil | Ne 2.2.2025 18:43:44

                                1Mara >> to umí kde kdo😀

                                  N1Mara - Profil | Ne 2.2.2025 18:30:19

                                  Knapík >> jj já to pochopil :-) vydra je sFině o tom není pochyb, dokáže i pěkně kousnout, když jí zaženeš do kouta :-)))

                                    NKnapík - Profil | Ne 2.2.2025 18:23:54

                                    1Mara >> já narážel tím hlodavcem na konkurenci spíš z opačné strany vůči šelmě.

                                      N1Mara - Profil | Ne 2.2.2025 17:56:12

                                      Knapík >> když sežere raka a žábu, proč by nedala ondatru či malou nutrii ? :-))

                                        NKnapík - Profil | Ne 2.2.2025 17:42:29

                                        1Mara >> to by nemuselo.