- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Strategie na větší kapry
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
25x v oblíbených a 10x v ignorovaných.
NPetr.J - Profil | Út 15.11.2011 21:03:08
Nlatis14 - Profil | Út 15.11.2011 19:16:21 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
NOreh - Profil | Út 15.11.2011 18:01:54 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
NPetr.J - Profil | Út 15.11.2011 16:16:29
NLexoun - Profil | Po 14.11.2011 23:47:11
NPatan - Profil | Po 14.11.2011 18:56:57
V tvem pripade bych se prvni snazil chytit nejvetsi rybu z reviru na kterem jsi chytal doposud a ktery jak doufam znas. Nebude to tak financne ani casove tak narocne. V tvych letech mas jeste hodne casu na velke vody, ktere prinasi pro nepripravene velke zklamani i velke financni naroky...
NKnedlhans - Profil | Po 14.11.2011 18:37:35
NKnedlhans - Profil | Po 14.11.2011 18:34:35
AdamJ:Jeste jsem zapomnel:
Pouzivej zadni oluvka.Nevim jaky to ma vliv na ryby,asi dobry,kdyz vlasec lezi pri dne,ale ja jsem shledal hlavni vyhodu v tom,ze kdyz chytas na mensi rece nebo s vice kamarady,a jeden ma zaber,tak kdyz ostatnim ty vlasce zalejzaj do vody hned pod spickou tak si nesmotate pruty kdyby se ryba rozhodla delat brikule.
Byl jsem takhle jednou s 4mi kamarady na nasi Luznici,a byli jsme vystosovani asi na 7mi metrech brehu.kdyz jsme nahodili a ja jsem to tam pripinal(obycejne 30g oluvko s obratlikem a vetsi karabinkou,nemusis mit supr swingerove odpinaci od Foxe za 3 stovky) tak se vsichni divili co to je,pak se mi smali,ovsem jen do te doby,nez mel Roman zaber a kaprik to luxusnim zpusobem smotal vsechno,jen ne ty moje(rad chyta na velmi jemnej cajk,na polozenou s kukurickou ma 2 bolonky a na navijacich 0,12 vlasec,takze ho nemel sanci moc brzdit),byla sranda je pozorovat jak to tam vsechno rozmotavaj a ja s tim malym kaprikem u brehu se jim tlemime jak blazni :-)
Npeterson - Profil | Po 14.11.2011 18:27:01
NKocháč - Profil | Po 14.11.2011 18:12:51
NJarda 2004 - Profil | Po 14.11.2011 17:23:31
NKnedlhans - Profil | Po 14.11.2011 16:53:43 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Vybodni se na nejake cerviky,D-rigy apod.jsou to jen tahaky na penize,kdyz se ti bude blbe stacet hacek tak ti staci obyc smrstovacka z elektra,maji bezpocet barev a prumeru za 9Kc/metr.
Krm (pokud situace nebude vyzadovat vice) kobercove tak +- 0,5kg na prut,ryba driv najde tvou montaz.
Nehaz oba pruty na jedno krmne misto,"rozdelej" 2,zdvojnasobis si sanci na zaber.
Pokud chodis na ryby maximalne na 2-3 noci,neres suchou smes,staci obyc 50/50 doplnena o ptacak(lepsi uvolnovani tekute),esenci,esencialni olej,posilovac chuti,a podle jeho typu jeste sladidlo.Na kratke chytani se mi osvedcily sladke a orechove prichute.
Co si muzes udelat doma,udelej si doma(myslim nastrahy/navnady).Dnesni rybarsky byznys funguje na tom principu,ze se neco udela,spocita se na kolik vyjde vyrobni cena,ta se potom 15x az 25x navysi,pripocte se DPH,zaplati se nejaky kaprtym(timto se nikoho nechci dotknout) ktery to v nejakem casaku maximalne vychvali a hodi se to na pulty.Pro inspiraci,obycejna smes 50/50 se da udelat doma za 14 Kc/2kg.Podivej se na pulty prodejen a budes nemile prekvapen.
Naucit se vyhledavat kapry,nebo alespon mapovat dno je mnohem dulezitejsi nez nastraha,navnada ci ostatni vybava.
Mas-li penize na clun a echolot,nevahej a jdi do toho.Ja to mel jednou pujcene a s markerem se to neda srovnavat.Byli jsme s kamosem mnohem uspesnejsi nez kdyby jsme chytali na odhoz(myslim ale na velkych vodach,na rece ci rybnice ho rozhodne nepotrebujes).Nevyhoda je ale ze ne vsude je povolen.
Navazec mej vzdy slabsi nez kmenovy vlasec,setri to tvoji penezenku a zdravi ryb.Me se velmi osvedcil fluocarbon,neni drahy,nemota se,pekne se s nim pracuje,je odolny.Pro vsechny pripady ale s sebou vozim jeste Sufix Ballistic a sokovku,jeste jsem pouzit ale nepotreboval.
Hacky pouzivej kvalitni,velikost 6-8.Pouzivam TNT,model FX2000,ze zkusenosti muzu rict ze je to mnohem lepsi nez velke a nekvalitni haky.Vzdy udrzuj hacek ostry,voz s sebou brousek.
Kdyby jsi potreboval jeste poradit,nevahej mi napsat SZ,pokud budu vedet rad poradim,predem ale rikam ze zkusenosti moc nemam,kapry chytam rok,ale leccos uz jsem pochytil.Jeste jedna vec,vse co jsem napsal mam osobne vyzkousene,nechci se tady s nekym hadat ze to je ci neni pravda apod.,i kdyz se nekdo 100% najde.Hodne stesti :-)
Npoky82 - Profil | Po 14.11.2011 16:44:30
NADAM.J - Profil | Po 14.11.2011 16:15:21
Nmeteor - Profil | Po 14.11.2011 11:30:46
Takhle už to dává smysl a nezbývá, nežli souhlasit. Tedy v případě, že se člověk dá na lapání prasečkynů ;-)
NPetr.J - Profil | Po 14.11.2011 11:07:42
Nrover - Profil | Po 14.11.2011 11:03:19
Nmeteor - Profil | Po 14.11.2011 10:55:44 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Jinak právě tohle (= cpaní těžkých peněz do kaprařiny) je cílem marketingových aktivit kaprařských firem. Zcela podle hesla: čím víc do toho vrazíš, tím většího chytíš kapra (blbost, samozřejmě). Člověk by měl méně naslouchat těmto reklamám a potažmo i testerům, kapročlánkům atd., a více se spoléhat na vlastní rozum a myšlení. Získávat a vyhodnocovat informace, zkusit přijít sám na spoustu rybařiny se týkajících věcí a skutečností, hledat ryby bez zbytečných (a stupidních) otázek "kde a na co berou velcí kapři na Moravě pod UH" (položenou zde na mrk.cz), mít radost ze samotné rybařiny (= lovu) a každé ryby, a ne jen z dvacetikilového prasečkyna...
Bez vlastního rozumu můžeš mít ty nejdražší pruty, nejdražší koule, nejdražší stojan samozřejmě s těmi nejdražšími pípáky a swingery, a stejně chytíš kulové :-)
NPetr.J - Profil | Po 14.11.2011 10:44:36
Čtenáři této diskuse také sledují
NFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery1637
NLexikon boilies komponentů901
NDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse54936
NKrátkodobá kaprařina x10039
NCcMoore a vše kolem něj3769
NKteré Shimano Big Baitrunner LC - staré nebo nové????620
NMikbaits - pikantní švestka534
NDomácí swinger - výroba624
NDolní Benešov1703
NÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)...8064
Kde to žije - kaprařina
SoNATTs hlásiče a ATTx příposlech 553
SoNBoilies TB baits- chytací řada 47
SoNKrátkodobá kaprařina x 10039
SoNKyjský rybník, Džbán 50914
SoNÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8064
SoN471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáNLegenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T 5347
PáNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery 1637
ČtNFanclub značky Shimano 16402
ČtNDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse 54936
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNLabe fishing store 19
ÚtNOhře, úlovky, nástraha 1054
Co je nového - kaprařina + obecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
1.7.!ct-retro ,
2.7.ddk carp cup giants fishing 2026...
2.7.OBSAZENO! FUTRO Extra Cup...
3.7.Hájiště rodinná těžba
3.7.9. ročník Potštátské 50-tky
3.7.!!!ct retro dubenec 48h!!!
3.7.RKMB RCO víkend Bohušice 3-5.7.
4.7.Malovidy - jednotlivci (feeder)
4.7.Rybářské závody Žeranovice 24H
9.7.Rosed Čvachta Carp Cup léto 2026
Doporučujeme e-shop
Saccon Carp
Rybářský e-shop se zaměřením na moderní kaprařinu. Máme dlouholeté zkušenosti, na trhu úspěšně působíme přes 10 let....










