Vaše zkušenosti s peletami od chyť a pusť

jaké jsou Vaše zkušenosti s peletami od této společnosti. Mají docela slušnou cenu a zajímavý výběr od klasických válečkových až po kuličkové.
Zkoušel jsem zatím halibutky a robinred original a dá se říci že je to docela účinná nástraha.
jak jste na tom vy?
Autor diskuse: kožich007 - Profil , 31.10.2011 kaprařina - nástrahy, návnady

NTonikKK - Profil | St 29.5.2013 11:13:56 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

kožich007 >> díky :)))) hodilo by se "poděkování" :-D

    Nkožich007 - Profil | Út 28.5.2013 18:30:26

    děkuji yvaně, tonikkk, frank 71 a borcovi rybářovi za to že se tato diskuze vrátila do kolejí o tom o čem má. Mne osobně je ouplně jedno zda někdo přebaluje nebo ne i na jakou značku chytám. Pokud mi nějakej výrobce vyhovuje tak se s tím klidně podělím a nikomu to nevnucuji. Prostě mně vyhovujou pelety od chyť a pusť, koule od mikbaits a nebo LK, vlasce od awashimy, pruty a navi od kohokoli jen ne šimpáno atp. Prostě každej jsme nějakej a tak se tady prosím bavme o tom kdo na co chytá a na jakou návnadu či nástrahu, je jedno od jaké firmy, určitě každej bude rád za nějakej poznatek.
    díky a doufám že budem pokračovat bez napadání a tp. přeji všem krásné dny a noci u vody a hodně ryb

      Nyvana - Profil | Út 28.5.2013 10:03:25

      TonikKK >> Myslím že na něco ti můžu odpovědět.Rozdíl je v tom,že když jsi dal,nebo dáš klasickou red halibutku do studené vody,bude se ti pomalu rozpouštět,tím bude špatně přilákávat rybu.Teď už se používá u chyť a pusť robin oil,aby se rozpouštěli halibutky dobře i ve studené vodě.I když budeš mít tuhle halibutku,nebo cokoliv jiného,tak budeš mít rozdíl v rozpustnosti u všeho.Studená voda rozpouští pomalu,teplá rychleji,tím máš odpověď kolik hodin je rozdíl.Nikde ti nenapíšou přesně kolik hodin se co rozpouští,to není ani možné.Každý chytáme na jiné vodě,přehrady,tekoucí řeky,rybníky,tím je dána i teplota vody.Proto se píše přibližný čas.

        NTonikKK - Profil | Út 28.5.2013 9:50:36

        yvana >> já bych o tom klidně uvítal více informací, než teplá / studená....rád bych věděl v čem je rozdíl (předpokládám, že doba rozpadu), ale taky jaký ten rozdíl je, kolik hodin třeba :-)

          Nyvana - Profil | Út 28.5.2013 9:33:08

          TonikKK >> Vidíš tohle jsem přehlédla,v tom složení je opravdu ten robin olej.Já je mám doma,ale nějak jsem neřešila studená,teplá voda.Asi je to zažitý u mě,že halibutka je spíš do teplé vody.Musím se na to zeptat Jardy jak to s tím je.

            NTonikKK - Profil | Út 28.5.2013 9:20:39

            yvana >> no mají to uvedné u té nástrahy, že obsahují ten olej (NL-látky 46%, uhlohydráty24%, Robin red olej 6%, robin red 7%, karophyl red koncentrát 1%, laktoza 10%, sojový protein 8%, sladidlo, vitamíny, minerály, aminokyseliny, popel, vlhkost max 8%
            Určení: Určeno jako nástraha a návnada k lovu ryb. ) já to ještě dipuji v tom Robin Red oleji a mají dvě možnosti do teplé a tudené vody, koukni na eshop :-) http://www.chytapust.cz/chyt-a-pust-pelety-robin-re​d-original-carp-s-dirou-kbelik-4kg/d-71984/

              Nyvana - Profil | Út 28.5.2013 9:17:43

              TonikKK >> Jestli se bavíme o red halibutkách,tak ty jsou všechny dělaný na olejové bázy,tím nevím,že by byly jiné do studené a jiné do teplé vody.Robin red je jenom název,jinak jsou to klasické červené,nebo černé halibutky z dírou.Tím jsou vhodné do teplejší a teplé vody.Existuje olej robin oil který jediný se dobře rozpouští i ve studené vodě,ale jestli ho používají do halibutek to nevím,ale asi cena by byla trochu jiná.

                NTonikKK - Profil | Út 28.5.2013 9:11:28

                yvana >> a ty robin red myslíš pracují teď rychleji? Já jsem si tedy prozíravě koupil ty do studené vody, protože jsem tušil, že zatím to nebude žádný kafíčko :))))

                  Nyvana - Profil | Út 28.5.2013 9:04:59

                  TonikKK >> Já jich pár dostala,ale co jsem viděla tak byly dost úspěšný.Jinak na halibutky chytám dost,teď je mám i v různých dipech a budu zkoušet.
                  Kukuřicí zatím nezakrmuju,tak mám pouze bonduelku tu dávám bud s červíkem,nebo hnojáčkem,spíš jako zarážku:-)
                  Zatím je tady pořád dost studená voda a halibutky potřebujou přeci jenom teplejší vodu.

                    NTonikKK - Profil | Út 28.5.2013 8:58:08

                    yvana >> já jsem tyhle ještě nezkoušel....zatím zkouším ty halibutky a robin red...celkově mi kukuřice letos vůbec nejde....

                      Nyvana - Profil | Po 27.5.2013 21:40:43

                      Když už tady probíráte pelety máte někdo zkušenost z kukuřičnými peletami?Setkala jsem se s nima před měsícem a dotyčný kolega si s nima dobře zachytal.
                      http://www.chytapust.cz/chyt-a-pust-pelety-csl-s-di​rou-900g/d-70577/

                        NTonikKK - Profil | Po 27.5.2013 21:35:00

                        FRANK71 >> tak na kyjáku jde zatím vše co je netradiční :-D to bych zas kecal, taky jsem tam nachytal kaprů na červíky....ale tyhle peletky mi nahrazují kdysi tolik používanou "nakládačku" aneb naloženou kukuřici, na kterou jsem chytal vždycky, když jsem chtěl kapra :))) letos má kukuřice u mě hooodně špatný skóre a to na ní chytám a věřím jí už dlouho....dá se krásně nastražit na několik způsobů :-)

                          NFRANK71 - Profil | Po 27.5.2013 21:21:52

                          TonikKK >> Ty jsou dobrý, budou v pohodě. Lk taky občas chytám, ale na Kyjáku nevím. Musíš vyzkoušet:-)))

                            NTonikKK - Profil | Po 27.5.2013 21:18:44

                            FRANK71 >> já jsem si teď objednal i mini boilie 12 mm od LK bais, tak uvidím, co to bude za zázrak....jinak mi dneska přišli větší pelety ChaP, 15 mm Robir Red a Halibut, ty jsem ještě nezkoušel :)

                              Nborecrybář - Profil | Po 27.5.2013 21:07:05

                              FRANK71 >> tak v tom s tebou plně souhlasím, nemám co měnit vystačí mi na dlouho a tak to je poho a když trochu proschnou tak to proleju lososákem a jede se dál. Ať ti to hrčí

                                NFRANK71 - Profil | Po 27.5.2013 21:03:07

                                borecrybář >> Na každý vodě funguje něco jiného, takže radit je těžký. Já si osobně koupím jedny dražší a jedny levnější. Pokud to bere na oboje, není důvod tam házet dražší. Pokud nekrmíš, tak zase není důvod něco zkoušek, protože pytlík ti vydrží dlouho a ušetřená dvacka tě nevytrhne.
                                Jinak jejich internetová prodejna je na vysoké úrovni.

                                  Nborecrybář - Profil | Po 27.5.2013 20:40:41

                                  FRANK71 >> no je fakt že se daji koupit jiné za menší peníz, ale já nějak už nechci prozatím zkoušet. Až to jednou chyť a pusť zdražej tak skusím něco jiného a nebo mi poraď co skusit za rozumnější cenu?!

                                    NFRANK71 - Profil | Po 27.5.2013 20:36:39

                                    borecrybář >> Pelety dobrý,ale cena je trochu vyšší.

                                      Nborecrybář - Profil | Po 27.5.2013 20:27:49

                                      TonikKK >> tak to mně také fungovali a fungují perfektně. jak píšeš je mi fuk jak to je či není, ale ony chytají a cena je bych řekl dobrá. Ať se ti daří

                                        Nborecrybář - Profil | Po 27.5.2013 20:26:48

                                        Martin - Havířov >> tak potom jsem tě špatně pochopil, asi to bude tím v jakém to zde šlo duchu.