Vaše zkušenosti s peletami od chyť a pusť

jaké jsou Vaše zkušenosti s peletami od této společnosti. Mají docela slušnou cenu a zajímavý výběr od klasických válečkových až po kuličkové.
Zkoušel jsem zatím halibutky a robinred original a dá se říci že je to docela účinná nástraha.
jak jste na tom vy?
Autor diskuse: kožich007 - Profil , 31.10.2011 kaprařina - nástrahy, návnady

TonikKK - Profil | Po 27.5.2013 20:13:27 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Ahoj všem :-) jako vždycky jsem chtěl začít číst diskuzi od začátku, ale nějak jsem to nezvlád :-))) omlouvám se, přesto mi zdejší "pomluvy", nebo jak to nazvat nedávají smysl. Abych Vám to pověděl od začátku....Peletám a bolies jsem nikdy moc nevěřil. Všechno velká balení, všechno za celkem velké peníze, všechno strašně super a extra výborný....Nechtěl jsem v tomto případě volit metodu "pokus omyl", protože by to moje peněženka asi nepřežila :))) Nebo spíš já...No zpátky k peletám :))) Koupil jsem si nějaký "levnější" minipeltky od Mivardy, to mi teda nějak nefungovalo, tak jsem se dál držel klasických feederových nástrah, jako jsou červíci, kukuřice, domácí rohlíkáč atd. Pak jsem ani nevím jak narazil na pelety Chyť a Pusť, myslí, že se ke mě dostal jejich leták... Na eshopu se mi líbilo víc věcí, tak jsem si něco objednal, ale hlavně jsem se těšil na peletky Robin Red 8 mm a Olej Robir Red k tomu :) naložil jsem si jich pár a když jsem vyrazil k vodě, byl jeden z těch dní, kdy na prochytávaném revíru zrovna nikdo nic netahal.... Mě se na dvě tyhle peletky povedlo několik cejnů a krásnej kapřík 53 :) včera se mi za 5 hodin povedlo na stejné peletky chytit 3 kapry kolem 50 cm a mám pocit, že mě ještě několikrát zachrání od zera :) zatím jsem fakt spokojen, tak uvidím, jak budou fungovat další "ochutnávky" :-) za mě je to OK a je mi to totálně FUK kdo to vyrábí, cena je dobrá a mě to funguje :) Neříkám, že to jsou nejlepší pelety na světě, ale určitě nejsou špatný, uvidím co další produkty :)

    Martin - Havířov - Profil | Po 27.5.2013 18:19:49

    borecrybář >> chlapče, napíšu to ještě jednou a doufám, že to teď pochopíš. Dnes si pelety podle své receptůry vyrábí, nebo nechává vyráběs spousta firem. Například všichni přední čeští výrobci ( Mikbaits, Nikl, Jet Fish, LK Baits, Sportcarp atd atd. Omlouvám se, jestli jsem na někoho zapoměl. Pak taky téměř všichni prodávají a samozřejmně přebalují klasické halibuty - různé druhy, od těchto 3 nej výrobců v Evropě ( Black, Red, Clasic halibut ....... ) Napsal jsem, že například Red halibuty, vyrábí pouze firma COPENS, ale najdeš je u tisíců prodejců a pod různými názvy, aby se trochu odlišili a byli tak zajimavější, než ostatní prodejci. Přitom se pořád jedná o stejnou peletu tohoto jednoho výrobce. V ČR pro některé prodejce vyrábí, či vyráběl různé druhy pelet Lojza Fiala, kdysi CDB a zase ti vyrobil pelety podle tvých představ a požadavků. Možná je v ČR takových výrobců více, nevím. Určitě i velkovýrobci Copens, Biomar a Skreting ti vyrobí pelety podle tvých určitých představ. Například si myslím, že právě pro firmu Dynamite Baits právě ROBIN RED pelety vyrábí, ale nebudou vyrábět pelety v malém množství. Jak jsem psal níže, tak například dnes už neexistující firma DANA FEED toto dělala, ale minimální odběr byl 100 tun najednou. Doufám, že teď jsem ti to napsal dostatečně srozumitelně, tak mi tady prosím nevnucuj něco, co jsem nenapsal.

      borecrybář - Profil | Po 27.5.2013 11:47:06

      Martin - Havířov >> také jsem slyšel o tom že www.chytapust.cz si nechyjí dělat pelety dle vlastní recepturya nepřebalují žádnou jinou společnost. Tak nevím kde jsi vzal že přebalují?

        kožich007 - Profil | So 25.5.2013 21:09:22

        don Ferrari >> i to je možné. jo lidi jsou na sebe zlí

          don Ferrari - Profil | So 25.5.2013 20:11:36

          kožich007 >> bylo mi hned jasné, že kecá, od registrace 6.5.2013 psal pouze do této diskuze a hanil pelety od chytapust, k tomu mu hodně přitakával Žiža, asi kamarád nebo jeden člověk :-))

            kožich007 - Profil | So 25.5.2013 20:02:13

            don Ferrari >> jj i tak se dá dělat kšeft, jen nevím zda bych s tímto člověkem a nebo jeho kolegou chtěl obchodovat a to nejen jako dodavatel, ale ani jako zákazník, toho bych se bál. Jo pokud by napsal že oni berou pelety od společnosti XY a prodávají je za nějakou cenu a jsou to ty samé a nebo kvalitnější tak to beru. Jet ale stylem oni kradou, lžou a pomlouvají je špatné. Jinak je to také o potrefené huse :))))

              cuchak - Profil | So 25.5.2013 17:48:27

              a máš to synu .....///

                don Ferrari - Profil | So 25.5.2013 16:15:26

                kožich007 >> Tak teď už to víme, že se jednalo pouze a jenom o pomluvu na firmu chytapust, Mám rád lidi typu, " jsem slyšel, mi říkal ", jsou to chudáci, nic víc.

                  kožich007 - Profil | So 25.5.2013 13:13:47

                  Martin - Havířov >> ahoj pěkně jsi to napsal a tak to je u většiny prodejců, ale jak sám píšeš někteří si nechají dělat dle vlastní receptury a tak co já vím to je i u chyť a pusť pelet. Co jsem zjišťoval tak spolupracují jak s domácí produkcí tak i německo. Pelety si nechají dělat dle vlastní receptury a mají to snad i nějak ochráněno. Je každého věc na co chytá a je mi to jedno, já osobně zkoušel několik značek a zatím mně vyjde nej poměr cena kvalita na shopu chyťapusť, nikomu nic nenutím.

                    kožich007 - Profil | So 25.5.2013 13:09:52

                    don Ferrari >> no jo prostě to byl konkurenční boj jedné nově vzniklé prodejny z Plzně, tato prodejna začíná zajímavým způsobem a dle tohoto chování kdo bude asi ten podrazák?! Já bych této prodejně už nevěnoval ani vteřinu času. Jinak vzhledem k tomu že mám rád určité informace tak jsem se tak trochu ptal co je toto vlastně zač a jsou tam zajímavé i vazby na kolegu s nickem mary :)) no prostě já bych začal konkurenční boj jinak a ne pomluvama na rybářském webu.

                      Tomajo - Profil | So 25.5.2013 8:53:51

                      Martin - Havířov >> ji mi to jasne :-)

                        yvana - Profil | So 25.5.2013 8:40:21

                        don Ferrari >> Myslím,že ti to nevysvětlí,tady jde zkrátka o jedno.v Plzni vznikla nová prodejna a snaží se zkrátka pošpinit konkurenci,už někde tady na mrku byla debata kde někdo od majitele z té nové prodejny taky začal hrát nefér.Myslím,že to není zrovna dobrá reklama pro tu novou prodejnu.

                          yvana - Profil | So 25.5.2013 8:36:24

                          Martin - Havířov >> Martine moc hezky jsi to napsal.

                            yvana - Profil | So 25.5.2013 8:35:26

                            Myslím že u těhle pelet se dá poznat rozdíl jestli je to od Coppensu nebo dělaný u jiné firmy.Jde o red halibutku od Coppensu ta má totiž kraj halibutky sešikmený.mám doma halibutky od různých prodejců,tak můžu porovnat a věřím,že Chyť a pusť si nechává halibutky dělat jinde než od Coppensu.

                              Martin - Havířov - Profil | So 25.5.2013 8:05:35

                              Tomajo >> Tome, tak trochu do te oblasti s peletama vidim a kdyz tady na MRKu ctu nektere debaty o peletach, tak se musim smat.

                                Tomajo - Profil | So 25.5.2013 7:38:56

                                Martin - Havířov >> moc dobre jsi to tady popsal

                                  Martin - Havířov - Profil | Pá 24.5.2013 22:17:09

                                  pokud se nepletu, tak v Evropě jsou 3 výrobci nejznámějších Halibut pelet - fa COPENS, SKRETING a BIOMAR. Posledně jmenovaná firma před několika léty koupila dle mého soudu nejlepšího výdobce Halibut pelet firmu DANA-FEED, který vyráběl asi nej Halibuty, ale to už je zapomenuto. Myslím si, že 90% všech halibutek dnes pokrývá firma COPENS z Holandska, která vyrábí Black, Red a Clasic halibuty různých velikostí. Firma BIOMAR ukončila výrobu halibutek vloni, asi neměli dostatečné prodeje těchto pelet. Sice koupili firmu DANA FEED, ale tá jim svojí receptůru nedala a pelety byly zcela jiné. V poslední řadě Halibuty vyrábí firma SKRETING, ale ty se k nám téměř nevozí. Co vím z vlasní zkušenosti, tak tyto tři firmy Vám pelety vyrobí podle vaších požadavků, ale když jsem se před léty bavil s výrobcem DANA FEED, tak minimální odběr byl 100 tun, janak se s váma nebavili. Abych to shrnul, tak většina prodejců pelety překupují od výrobce COPENS a přebalují si to do svých obalů. Pokud se chtějí odlišit od většiny, tak je jen trochu jinak pojmenují. Například RED Halibuty vyrábí jen fa COPENS. Rozdílné ROBIN RED pelety má Dynamite Baits, ale tam bych věřil, že si je u Copens nechávají vyrábět dle své receptůry, jelikož si to můžou dovolit, prodají jich asi mraky. Tím vám tady nechci nic vnucovat a nikoho nepřesvědčuji. Každý múže věřit čemu chce a chytat na to, čemu věří a co mu vyhovuje. Já jen mluvím z vlastní zkušenosti, jelikož jsem s dvěma výrobcema byl v přímém spojení.

                                    don Ferrari - Profil | Pá 24.5.2013 19:06:31

                                    kožich007 >> možná nám to vysvětlí Žiža, tvrdí to samé :-)))

                                    Žíža - Ÿ St 22.5.2013 15:04:34
                                    novák jan >> Máš pravdu,chyť a pusť si je opravdu nechává pouze dovážet.Mám známého,kterej je dovážel,a tady se přebalujou.Žádná původní receptura.Výroba je v Holandsku a v Německu je prodejce.Výrobce pelet je Common Baits!!!!

                                      don Ferrari - Profil | Pá 24.5.2013 18:57:38

                                      kožich007 >> Tak panáček nám vzal roha a už neexistuje, udělal tady akorát nepodložené pomluvy a pláchnul, ale myslím si, že je to někdo kdo tu už profil má a chtěl jen škodit, promaž to tady, díky.

                                        kožich007 - Profil | Pá 24.5.2013 13:03:00

                                        novák jan >> tak koukám žes to tady pěkně rozvířil. Člověk tady chvilku není a co se neděje. ale k věci DEJ NÁM TADY VŠEM DŮKAZ ŽE PELETY OD CHYŤ A PUSŤ JSOU PŘEBALOVANÉ OD TEBOU UVÁDĚNÉ SPOLEČNOSTI A NEBO SI TO NECH BEJT A PLÁCEJ SI JÁTRA JINDE!!!! NEMÁM RÁD POMLUVY A NEPROKAZATELNOU LEŽ!!!
                                        já věřím že je má chyť a pusť vlastní výroby a vím to od nich!!!! je to stejná odpověď jako tvoje.