Vaše zkušenosti s peletami od chyť a pusť

jaké jsou Vaše zkušenosti s peletami od této společnosti. Mají docela slušnou cenu a zajímavý výběr od klasických válečkových až po kuličkové.
Zkoušel jsem zatím halibutky a robinred original a dá se říci že je to docela účinná nástraha.
jak jste na tom vy?
Autor diskuse: kožich007 - Profil , 31.10.2011 kaprařina - nástrahy, návnady

NFishky - Profil | Čt 3.11.2011 11:23:59

kožich007 >> nechytám na krmítka. Mám rád kulatá souměrná olova, která se při hodu nepohybují jako neřízená střela a různě nerotují a současně pokud krmím halibutkami i u montáže, tak je dávám na stringr či do punčošky - zaručí to nezamotání návazce. Když chytám pod nohama, nechám si v malém sáčku pár pelet nasáknout a opatlám olovo, funkci PVA a bodového krmení to nahrají velmi pěkně ;-)

    Nkožich007 - Profil | Čt 3.11.2011 11:15:29

    Fishky >> jo taky jsem někde koukal na nějaké halibutky, ale byly normálně světle červené to je divný. já jsem zatím fakt maximálně spokojenej s těma 8mm od chytapustaků. jen k tomu skusím sehnat ještě nějaké plovoucí, možná někde dle odkazů kolegy rovera a bude to fajn. mám taky rád akčnější způsob rybolovu a tak to co vím že mi funguje na tom kterém revíru dám na jeden prut a na druhém testuju co mám zrovna sebou a někdy jsem překvapen co nefunguje a co jo. teď sem koukal i na to vystřelovací krmítko a budu si to muset někde sehnat a skusit. mohlo by to být i s peletama dobrej kompromis jak tam dosta jen peletu na háčku a nedrcené pelety k tomu. neskoušel si něco podobného?

      Nkožich007 - Profil | Čt 3.11.2011 11:10:53

      rover >> dík za odkaz vypadá to hodně zajímavě a určitě plovoucí peleta může být dost zajímavá!! budu to muset někdy skusit. Já to vždy peávě doma skouším ve skleničce a pak u vody už vím jak to funguje.

        NFishky - Profil | Čt 3.11.2011 10:47:56 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        kožich007 >> Nic jako "nejlepší" peletu nemám. Mám asi 12 různých druhů halibutek - z těch mám samozřejmě oblíbenější, ale u vody obvykle zkouším všechny, ty "méně" dobré dávám s oblibou při klasickém lovu do PVA ty lepší vesměs občas zkuším na závodech nebo s nimi krmím akvarijní rybky (ikdyž jsou drahé, jsou vždy levnější než origoš akvarijní krmení a nabízí +/- to samé, prostě kompletní škálu potřebných věcí /to jen jako odbočka, tohle prostě žádná "rádoby" šrotová peleta nesvede/). Mnoho lidí má v oblibě různé "tuningované" halibutky řízlé vším možným od různých esencí a příměsí (vesměs nemají pak tmavě hnědou až černou barvu, ale něco mezi červeno-hnědou, no a třeba tyhle mi nikdy nefungovali a to jsem měl různé ale rybu jsem na to nechytil - věřím že zkoušet to dokola a máchat to ve vodě, tak na to kapra ukecám taky, ale na to jsem nervy neměl, pelety mám na "akční" chytání a když to akční není, tak zkouším hned jiné. Mám rád tmavé (ale né moc) každopádně světle hnedé ne, a současně s výraznou příjemnou vůní po rybyně, nesmí mít velký obsah tuků a také nesmí být lisované příliš velkým tlakem, to také peletě neprospívá. Konkrétní výrobek ti neřeknu, ony si to firmy s oblibou nechávají vyrábět a přebalovat a ty samé pelety pak můžeš nalézt pod různým označením...

          Nrover - Profil | Čt 3.11.2011 10:30:25 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          kožich007 >>
          Taky jsem si myslel, že to bude lepší, ...aspoň vím, na čem jsem.
          Plovoucí pelety nabízí třeba tady - http://www.stickybaits.cz/plovouci-pelety/plovouci-​pelety?vmcchk=1, nebo je má v nabídce i Chytil - http://www.chytiljsem.cz/mambo_cz/index.php?page=sh​op.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=​130&option=com_phpshop&Itemid=1
          Něco myslím nabízí i "Sportcarp"

            Nkožich007 - Profil | Čt 3.11.2011 10:25:00

            Fishky >> díky a můžeš nám prozradit tvoje nej pelety? já taky mám nejraději halibutky a zatím na ně mám pěkné ryby a fungujou. je fakt jak píšeš že na nechrankách vedle mne seděl maník a chytal na halibutky, ale nevím od koho a já chytal a on ne. je to divné.

              Nkožich007 - Profil | Čt 3.11.2011 10:22:33

              rover >> díky je to škoda že to neplave jsem se docela těšil na plovoucí peletu!

                NFishky - Profil | Čt 3.11.2011 10:17:43 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                Kocháč >> Z jedný firmy to neleze, neboj. Pelety jsou pro mě vesměs jen jedny - právě ty halibutky, zbytek je jak píšeš lisovanej šrot (někteří koumáci to s oblibou ještě různě barví - a chtějí za to neskutečný love) ale je to +/- to samé = prostě blbost co na háček nepatří. Atraktivitou příšernost, selekcí se boiliesu rovnat nemůžou, prostě o ničem. A co se halibutek týče, tam je X druhů a velikostí a je až s podivem, jak na některé ryba reaguje a rychle a na jiné to ani nedrbne...

                  Nrover - Profil | Čt 3.11.2011 10:14:49 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  Tak pokus s peletou nedopadl dle očekávání, po vhození klesla na dno, jakmile asi po 20ti minutách začal postupný "rozpad", tak se začala mírně vznášet, až se postavila na bok, nicméně jsem překvapen, jaký pak udělala za hoďku "mrak", ale voda měla skoro pokojovou teplotu, ...na revíru to bude pomalejší. Takže peleta neplave a rozhodně se nezvedne s háčkem, ...neunese ho :-(

                    Nborecrybář - Profil | Čt 3.11.2011 10:00:37

                    no pokud by se mi to o víkendu povedlo tak ti klidně něco nafotím, ale asi toho moc nebude

                      Nkožich007 - Profil | Čt 3.11.2011 9:58:42

                      Netipa - poslední hrdina MRKu >> nechci tady řešit finanční poilitky jaké koli společnosti, prostě sem dávej rady a fotky a přenech to na kupní síle toho kterého rybáře! díky!

                        Nkožich007 - Profil | Čt 3.11.2011 9:57:13

                        Švec >> hoď sem nějaká fota a zkušenosti a neřešte co kolik stojí, dle mne záleží na tom co si kdo finannčně může dovolit a proto bych chtěl aby se tady našel každej ten svůj kompromis co ano a co už ne protože je to drahé!

                          NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Čt 3.11.2011 9:56:24

                          kožich007 >> Defacto jsem se nechal inspirovat Kocháčem a jeho příspěvkem. Firma Chyť a pusť stejně jako x firem, které jsou na trhu je jistě nucena maximálně snížit náklady na výrobu a tím pádem produkovat výrobek s maximálně ořezanou kvalitou. Konkurence je značná a cestou maximální kvality a tím pádem maximální ceny nikdo nepůjde. Zajímavá cena je podezřelá

                            NŠvec - Profil | Čt 3.11.2011 9:53:41

                            borecrybář >> taky argument.

                              Nkožich007 - Profil | Čt 3.11.2011 9:52:02

                              Netipa - poslední hrdina MRKu >> zůstala tady jen vím jak se to potm rozjede a proto jsem tě hned upozornil. některé tvé příspěvky beru, ale jiné ne, přispěj a já posoudím jak to je !

                                NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Čt 3.11.2011 9:50:23

                                kožich007 >> tak jo. Firmu vůbec neznám. Jenom jsem nabídnul svou myšlenku avšak když jí tady nechceš, tak potom jo.

                                  Nkožich007 - Profil | Čt 3.11.2011 9:43:44

                                  Netipa - poslední hrdina MRKu >> pokud chceš přispěj, ale neplácej tady zase svoje žvásty!!!

                                    Nkožich007 - Profil | Čt 3.11.2011 9:42:20

                                    chtěl bych vás prosím všechny požádat aby se zde neřešilo proč je taková cena a nebo onaká, já v tom nepodnikám a ani neznám obchodní strategie. pište vaše skušenosti s konkrétní věcí a to kolik co stojí přenechte na jiné. je jedno jaká je cena hlavní je co komu vyhovuje!!
                                    pokud máte nějaké fota a nebo zkušenosti tak to sem hoďte a je to. sice to mělo původně být o peletách, ale už se to rozjelo jinam a tak sem dávajte a diskutujte o čemkoli. jinak to budu promazávat!!!!

                                      Nborecrybář - Profil | Čt 3.11.2011 9:42:19

                                      Švec >> to nevím přijde mi to jako blbost

                                        Nkožich007 - Profil | Čt 3.11.2011 9:38:36

                                        Diutrius >> opravdu pěkné, jak dlouho na ně chytáš?