Které Shimano Big Baitrunner LC - staré nebo nové????

Zdar. Tak bych chtěl obnovit mé vybavení.
Je vybráno.Jen váham jesti starý model LC big baitrunner , nebo nové SHIMANO BIG BAITRUNNER XT-A LC LONG CAST.Také už jsem slyšel že ty nové LC už nejsou takové??? (od prodavače na prodejně)
A dále váhám u SPORTEXU FBC jestli 2,75 nebo 3ft???
Chytám na 95% odhozem.Klaním se k 3ft.Co vaše zkušenosti???
Díky za popoštouchnutí:-))
Autor diskuse: Strouhal001 - Profil , 26.10.2011 kaprařina - náčiní, doplňky

eččo - Profil | So 28.1.2012 2:17:08

inak ten novy BB ,co sa tyka chodu je dobre,yvmakane.lahucky chod,zotrvacnost,design ok, ale jedina veci mi tam chyba a by som nerozmyslal a to INSTANT DRAG.obcas rozmxyslam ze preco firma ktora robi spickove navijaky da takuto funkciu do jedneho starsieho modelu ako je ultegra xsa myslim a do noveho nie..v novej ci4-ke ho dali a sem nie..netusim preco..hm
a druhe co mi na novom vadi je ze bait sa neda pritiahnut trosku viac.ide o to ze prevazne chytam na priehrade kde kolise voda a tam mi nestaci max zatiahnuta brzda ako sa da z vyroby, ale by som potrebioval este trosku viac..a to uz niekto spominal v inej debate tento postreh ako negativum.

    murphyy - Profil | Pá 27.1.2012 22:48:35

    jova12 >> hee tak to by bolo vazne fajn:))
    inak si tiez myslim ze nove BBLC je v podstate vyvijany na zaklade ultegry, tak ako to bolo predtym-ze BBLC je prakticky ultegra XT bez baitu
    obr 1 BBLC XT-A obr2 ultegra XTB
    podstatny rozdiel vidim asi len v tom kolecku kde je sipka, samozrejme nebavime sa o podpornych oskach apod

      jova12 - Profil | Pá 27.1.2012 22:32:41

      murphyy >> dík za technické info, je vidět, že máš přehled. Jinak je dobré, že se tak vehementně rozvíjí diskuse s dobrým zbožím starého, nebo nového typu. Být obchodním, nebo marketingovým ředitelem Shimana / divize rybářeských potřeb/, tak bych Vám všem napsal děkovný dopis a poslal bych Vám po dvou kusech od starého, a po dvou kusech od nového BBLC, ať můžete zodpovědně psát své poznatky z rybářské praxe a dále oživit tuto plodnou diskusi.

        jova12 - Profil | Pá 27.1.2012 22:22:51

        Grasel >> co si myslíš, nebo ne, je tvoje a jenom tvoje věc. Jde o to, že cívky, starých BBLC a ulteger XT, XTA jsou shodné, takže je pravděpodobně shodný i převod/ložiska, stoupání _délka navinutého vlasce na jedno otočení atd. Ten bait je tam prostě navíc no a to stejné je u nových BBLC s novou ultegrou. Já mam nové BB v mediu a pasuje na ně cívka s ultegry 5500 XTB - nejeden výrobce má kompatibylní díly do svých produktových řad a Shimano nebude vyjímkou. Pokud bych potřeboval vyvážet 400 metrů tak si koupím taky staré BB LC a to jen kvůli momentálně dobré ceně a to už jsem je 2 roky kdysi měl.

          Rostid - Profil | Pá 27.1.2012 22:00:46

          Grasel >> Nic ve zlým, ale to je blbost! :-) Koukám, že máš starý, je jasný, že si je budeš chválit a bránit, ale to neznamená, že bys měl psát věci, který jsou zavádějící. Nejdřív si o tom něco zjisti, než pustíš do světa takový tvrzení. :-)

            murphyy - Profil | Pá 27.1.2012 21:49:05

            inak k zivotnosti bblc pridava podla mojho nazoru aj fakt, ze oska je navyse upevnena a istena aj v zadnej brzde baitrunneru-posledna sipka vpravo-cize taka V3S ka:))

              murphyy - Profil | Pá 27.1.2012 21:26:13

              jova12 >> jo, ultegra xt-asi aj xsa, titanos xt, bblc, maju ten isty sytem zdvihu cievky, navyse bblc podla obrazka ma to hlavne kolo cierne podobne ako je to na niektorych vyysich radach shimana

                Starting-carp - Profil | Pá 27.1.2012 21:19:06

                jova12 >> střeva jsou ulltegra + bait

                  Leorim - Profil | Pá 27.1.2012 17:44:20

                  draveček >> Zduř tak já ještě uvidím prvně chci pořídit proutky a pak navi,taky by se mi ty nový zamlouvaly a taky se trocu jedná o peníze bohužel.Mimochodem už jsi se vrátil z dovolené že bys mi poslal některej den fotky tvých morionků v akci?nemůžu už ani spát pořát přemejšlím.

                    draveček - Profil | Pá 27.1.2012 17:32:21

                    Leorim >> Ahoj,já mám na Morionech Ultegry XSB a hned bych je vyměnil za nové LCčka.Ikdyž jsem s Ultegrama na výsost spokojen.

                      Grasel - Profil | Pá 27.1.2012 16:19:37

                      jova12 >>Nemyslím si...

                        jova12 - Profil | Pá 27.1.2012 15:58:44

                        Grasel >> ten starej je taky stará ultegra s baitem, nebo snad ne???

                          Grasel - Profil | Pá 27.1.2012 15:52:12

                          Nic ve zlým kolegové,ale ten novej je jen ultegra s baitem...

                            Leorim - Profil | Pá 27.1.2012 15:49:45

                            Halen >> jo a to jsem napsal jen obrazně tak se toho hned nechytejte....

                              Leorim - Profil | Pá 27.1.2012 15:47:32

                              oskus >> někde jsem četl že je tam víc ozubenejch koleček v pajšlu...ale netvrdím že bude horší, jen ten starej už je po hodně let zkoušenej u hodně spokojenejch rybářů.Jinak vzhledově se mi taky víc zamlouvá ten novej.

                                Halen - Profil | Pá 27.1.2012 15:42:24

                                oskus >> :) To by mě taky zajímalo, co je to "píčovina navíc". Jedno má určitě jinak - počet otáček rotoru na jeden kompletní zdvih cívky, takže lepší pokládku vlasce.

                                  oskus - Profil | Pá 27.1.2012 15:39:07

                                  Leorim >> a co má nový LC za pí.....y navíc ?

                                    Leorim - Profil | Pá 27.1.2012 15:28:29

                                    Taky se chystám koupit starý LC je toho tady o nich napsáno dost a jsou cenově výhodné a kvalitní.A jak já říkám čím víc pič..... to má tím se může něco pokazit....

                                      jova12 - Profil | Pá 27.1.2012 15:16:02

                                      Halen >> fluorcarbon , nebo olověnku , jak kdy.

                                        Halen - Profil | Pá 27.1.2012 14:59:25

                                        jova12 >> A dáváš na konec aspoň metr silného monofilu nebo FC či olověnku?