STARÁ (ztracená) VLTAVA

V letech 1954–1961 byla na Vltavě budována vodní nádrž,která byla pojmenována ORLÍK.
Přehrada byla od r.1960 postupně napouštěna a v prosinci 1961 byla slavnostně uvedena do provozu.
Vzniklému umělému jezeru muselo ustoupit 14 mlýnů, velký počet pil,650 obytných a hospodářských staveb,celé vesnice.

Myslím,že každý rybář rybařící na Orlické přehradě jistě přemýšlel - ..jaké to asi bylo u staré Vltavy?

Proto vznikla tato diskuse.Vítány jsou staré fotografie,mapy.Jistě je zde spoustu pamětníků,kteří pamatují začátky rybaření na Orlíku.
Při klesající hladině vystupují z vody staré cesty,základy domů,pilíře mostů aj. - takové fotografie jsou tu velmi vítány.

Vstupte a diskutujte.
Poděkování nedávám. Petrův zdar

: vydrák - Profil | Po 28.9.2015 6:02:28

b.gun >> Výborně,to je ono!:-)

    : vydrák - Profil | Po 28.9.2015 6:01:52

    1568 >> Jasný:-)

      Maki1 - Profil | Po 28.9.2015 0:00:45

      Přidávám dnešní úlovek z bývalého Horního Lipovska naproti Jehnědu. Podle netu byla hladina na kótě 338,85 m.n.m a Orlík začínal právě tady. Na řece to bylo hodně znát. Pod skalami pěkně tekla a u skály na kraji zátoky na Jehněském břehu se už začala rozlévat. Jez na Horním Lipovsku by měl být už jen nějakých 40 cm pod vodou a boky propusti tedy jen o centimetry. Poslední panorama je od Lipovska směrem po proudu ke křížku.

        yvana - Profil | Ne 27.9.2015 21:06:37

        b.gun >> Ahoj díky,že jsi ji našel,tak jsem si myslela jaký jsem našla poklad a ono už to tady je.

          jirfak - Profil | Ne 27.9.2015 20:35:49

          Tento malý prostý pomníček stojí u cesty k řece v albrechtické Hladné.

          Včera Česká televize,na ČT 2 dopoledne,odvysílala ve svém pořadu "Folklorika",moc hezký pořad o vltavských plavcích,vorařích.V pořadu byly použity jak archivní dokumenty,tak záběry z plavby voru Štěchovice-Lauenburk z roku 2012. Lze jej dohledat v archivu ČT.
          Přeji všem příznivcům "staré Vltavy" hezké pokoukání.

            yvana - Profil | Ne 27.9.2015 19:16:37

            : vydrák >> Ahoj to co jsem ofotila je originál fotka a nevím,že by ji rodina někomu půjčila,ale nechci se dohadovat,poptám se.

              : vydrák - Profil | Ne 27.9.2015 19:08:34

              yvana >> Ahoj. Možná se pletu ale myslím si,že jsem sem přesně tohle foto již kdysi vkládal.

                yvana - Profil | Ne 27.9.2015 18:41:29

                Ziggy >> Fotka je pěkná,ale to ofocení nestojí za nic,mám tam kousek světla od blesku,zítra se pokusím o nové nafocení.

                  Ziggy - Profil | Ne 27.9.2015 18:36:32

                  yvana >> pěkná fotka, super dokument!

                    yvana - Profil | Ne 27.9.2015 18:19:44

                    : vydrák >> Romane dneska jsem dostala k zapůjčení originál fotku,která nebyla ještě uveřejněná a mám souhlas si ji ofotit,tak tady ji máš.Od leva je chalupa Tomšů,Šímů a Hrubců.Neumím ofotit moc kvalitně fotografii,zítra to zkusím znova:-)

                    Prosím nekopírujte tuto fotku,ani ji nikam nevkládejte.

                      Rytíř - Profil | Ne 27.9.2015 18:13:33

                      : vydrák >> vyfotil jsem dnes tenhle šutr na jistci s letopočtem.

                        yvana - Profil | Ne 27.9.2015 17:51:01

                        Jitkagold >> Ahoj tady máš to místo,jak se říká u obrázku,jinak tam byla kaplička a je vidět i dlážděná cesta.

                          Jitkagold - Profil | Ne 27.9.2015 16:25:57

                          Fero123 >> Fando,dekuji moc,je to strasne smutnej pohled !!!
                          Jezdili jsme na Jehnedno 4 roky,meli jsme tam postaveny karavan.

                            Fero123 - Profil | Ne 27.9.2015 16:19:29

                            Jitkagold >> Ne,ta zeď a molo je v Rejzíkově.

                              Fero123 - Profil | Ne 27.9.2015 16:18:20

                              Jitkagold >> Asi tak to bylo v 2003,ted už jen řeka a k vodě se nejde dostat až na pár míst.Mě by hanba fackovala jít tam něco zkoušet ulovit. Fotka ze soboty.

                                Jitkagold - Profil | Ne 27.9.2015 16:16:55

                                Fero123 >> Fando,ta druha mala fotka je byvaly pionyrsky tabor nad Jehnednem ?

                                  Jitkagold - Profil | Ne 27.9.2015 16:14:57

                                  Fero123 >> Takhle jsem Jehnedno jeste nezazila,je to smutne !!
                                  Fando dekuji :-)))

                                    Fero123 - Profil | Ne 27.9.2015 16:11:23

                                    Jitkagold >> Něco vyštrachám.:-))Tyhle jsou o trochu starší.Teď už je tam jen řeka a ještě chvílema mizerná.

                                      Jitkagold - Profil | Ne 27.9.2015 14:53:50

                                      Fero123 >> Fando,dekuji moc.
                                      Nemas prosim jeste nejake fotky od kempu k vode?Takhle si to nejak nedokazu predstavit. Nebyla jsem v Jehnednu v kempu uz 16 let. Dekuji