STARÁ (ztracená) VLTAVA

V letech 1954–1961 byla na Vltavě budována vodní nádrž,která byla pojmenována ORLÍK.
Přehrada byla od r.1960 postupně napouštěna a v prosinci 1961 byla slavnostně uvedena do provozu.
Vzniklému umělému jezeru muselo ustoupit 14 mlýnů, velký počet pil,650 obytných a hospodářských staveb,celé vesnice.

Myslím,že každý rybář rybařící na Orlické přehradě jistě přemýšlel - ..jaké to asi bylo u staré Vltavy?

Proto vznikla tato diskuse.Vítány jsou staré fotografie,mapy.Jistě je zde spoustu pamětníků,kteří pamatují začátky rybaření na Orlíku.
Při klesající hladině vystupují z vody staré cesty,základy domů,pilíře mostů aj. - takové fotografie jsou tu velmi vítány.

Vstupte a diskutujte.
Poděkování nedávám. Petrův zdar

Nmexik - Profil | Čt 1.9.2011 19:09:22

: vydrák >> Ne,ne..jedná se o bukovanskou zátoku (Luhy), pod Kozárovicemi;o)

    NRytíř - Profil | Čt 1.9.2011 15:58:33

    : vydrák >> tam je jiný dno:-))

      N: vydrák - Profil | Čt 1.9.2011 15:36:38

      Rytíř >> Tak se mi to jen zdálo:-))

        NRytíř - Profil | Čt 1.9.2011 15:30:56

        : vydrák >> kdepak,tam to není.

          N: vydrák - Profil | Čt 1.9.2011 15:06:37

          mexik >> Není to na Otavě v místech,kam se vlejvá Lomnice?Taky moc pěkný!

            N: vydrák - Profil | Čt 1.9.2011 15:05:46

            CeP >> Špičkový fotky!! Takhle jsem si to tu představoval,dík.

              NRytíř - Profil | St 31.8.2011 21:32:21

              CeP >> jo mexik má pravdu, řkam to sice nerad ale je to tak ,neměl sem bejt doma na prd...

                Nmexik - Profil | St 31.8.2011 21:29:19

                Rytíř >> Dobře, dobře:o))

                  NCeP - Profil | St 31.8.2011 21:28:38

                  Rytíř >> ja tehdy na podzim zacal uvazovat o tom, ze bych po letech opet zacal rybarit takze mne v dobe kdy byla voda dole ani nepadlo jit si neco "zmapovat". co bych za to dneska dal. tak alespon nejake fotky jsem sehnal.

                    NRytíř - Profil | St 31.8.2011 21:26:42

                    mexik >> nechci to tu zasírat vydrákovi.

                      Nmexik - Profil | St 31.8.2011 21:25:24

                      Rytíř >> :o)))) A co?:o))

                        NRytíř - Profil | St 31.8.2011 21:21:46

                        mexik >> neprovokuj,nebo tě pošlu něco ošklivého.

                          Nmexik - Profil | St 31.8.2011 21:20:17

                          Rytíř >> Neměl jsi sedět doma:o))

                            NRytíř - Profil | St 31.8.2011 21:17:20

                            CeP >> to bylo po povodni takhle dole voda,jak to shodili rok po ní.Sakra štve mě,že jsem taky něco nenafotil.

                              NCeP - Profil | St 31.8.2011 21:09:38

                              Orlik 2003
                              snad jsem to s tou davkou neprehnal..

                                N: vydrák - Profil | St 31.8.2011 17:06:35

                                osada Žďákov - pohled na Schwarzenberskou parní pilu.

                                  N: vydrák - Profil | St 31.8.2011 17:02:50

                                  osada Žďákov.

                                    Ndany1 - Profil | St 31.8.2011 12:13:41

                                    Ahoj..Moc hezký..tak tady všude jsem doma...

                                      Npfly - Profil | St 31.8.2011 11:00:00

                                      : vydrák >> Moc pěkný..Kolem Žďákovskýho mostu to mám nejraději.Jen je škoda,že ty k... všude narvali závory.