STARÁ (ztracená) VLTAVA

V letech 1954–1961 byla na Vltavě budována vodní nádrž,která byla pojmenována ORLÍK.
Přehrada byla od r.1960 postupně napouštěna a v prosinci 1961 byla slavnostně uvedena do provozu.
Vzniklému umělému jezeru muselo ustoupit 14 mlýnů, velký počet pil,650 obytných a hospodářských staveb,celé vesnice.

Myslím,že každý rybář rybařící na Orlické přehradě jistě přemýšlel - ..jaké to asi bylo u staré Vltavy?

Proto vznikla tato diskuse.Vítány jsou staré fotografie,mapy.Jistě je zde spoustu pamětníků,kteří pamatují začátky rybaření na Orlíku.
Při klesající hladině vystupují z vody staré cesty,základy domů,pilíře mostů aj. - takové fotografie jsou tu velmi vítány.

Vstupte a diskutujte.
Poděkování nedávám. Petrův zdar

N: vydrák - Profil | Út 30.8.2011 19:21:27

a ještě jedno foto,tentokrát o několik desítek let zpět.

    N: vydrák - Profil | Út 30.8.2011 19:16:45

    ..další

      N: vydrák - Profil | Út 30.8.2011 19:13:09

      Žďákov dnes

        N: vydrák - Profil | Út 30.8.2011 19:07:05

          N: vydrák - Profil | Út 30.8.2011 18:56:22

            N: vydrák - Profil | Út 30.8.2011 18:54:19

            Pokračujem v cestování po staré Vltavě.
            Dnes se opět podíváme ke Žďákovu a to v dokumentu - Stavba Žďákovského mostu
            http://www.ceskatelevize.cz/porady/873537-hledani-z​traceneho-casu/202324246000323/

              N: vydrák - Profil | Út 30.8.2011 18:50:14

              libryb >> To byla voda slušně dole!

                Nlibryb - Profil | Ne 28.8.2011 20:36:35

                pohled z hráze

                  N: vydrák - Profil | Ne 28.8.2011 11:50:25

                  xmac >> Všechny fotky vítány.

                    Nnunulka - Profil | Ne 28.8.2011 11:46:10

                    : vydrák - >> parádní nápad chlape

                      Nnunulka - Profil | Ne 28.8.2011 11:45:46

                      teda to je krása,já nemám nic ,ale pumpnu tchyni ta je rodačka,něco mít bude a v 61 tam začali stavět chatu

                        Nxmac - Profil | Ne 28.8.2011 11:37:25

                        I když tě Vydráku moc nemusím, tak tohle téma se ti povedlo. Se zalíbením jsem si prolistoval celou diškus. .... Přidám něco z dolní Vltavy.. Soutok, ukázané staré řečiště po povodni 2002, stavba plavebního kanálu se zdymadlem 1900, rybáře, pohled ze sutokové špice k Mělníku (dříve Trantarie, nyní Oupor / Úpor ..)

                          NRytíř - Profil | Ne 28.8.2011 11:03:57

                          : vydrák >> škoda.

                            N: vydrák - Profil | Ne 28.8.2011 11:03:09

                            Rytíř >> Nemám - všechny fotky jsou v ....

                              NRytíř - Profil | Ne 28.8.2011 11:02:12

                              : vydrák >> nějak tak,jak shodili hodně vodu,když se báli jarniho táni.Jinak jestli něco odtad nějaky máš při malém stavu,tak mě to klidně pošli do sz.

                                N: vydrák - Profil | Ne 28.8.2011 10:54:26

                                Rytíř >> To bylo předloni,ne?

                                  NRytíř - Profil | Ne 28.8.2011 10:52:56

                                  : vydrák >> škoda,já mam taky ale s ledem.Taky voda hodně dole.

                                    N: vydrák - Profil | Ne 28.8.2011 10:51:23

                                    Rytíř >> No jasný.Je to několik let zpět.