STARÁ (ztracená) VLTAVA

V letech 1954–1961 byla na Vltavě budována vodní nádrž,která byla pojmenována ORLÍK.
Přehrada byla od r.1960 postupně napouštěna a v prosinci 1961 byla slavnostně uvedena do provozu.
Vzniklému umělému jezeru muselo ustoupit 14 mlýnů, velký počet pil,650 obytných a hospodářských staveb,celé vesnice.

Myslím,že každý rybář rybařící na Orlické přehradě jistě přemýšlel - ..jaké to asi bylo u staré Vltavy?

Proto vznikla tato diskuse.Vítány jsou staré fotografie,mapy.Jistě je zde spoustu pamětníků,kteří pamatují začátky rybaření na Orlíku.
Při klesající hladině vystupují z vody staré cesty,základy domů,pilíře mostů aj. - takové fotografie jsou tu velmi vítány.

Vstupte a diskutujte.
Poděkování nedávám. Petrův zdar

NFero123 - Profil | Ne 22.11.2015 21:10:46

1568 >> V úterý budu zase u tebe ve vsi.Svatá Hora.

    N1568 - Profil | Ne 22.11.2015 21:03:21

    Fero123 >> Vim:-(

      NFero123 - Profil | Ne 22.11.2015 21:02:31

      1568 >> Rád bych pomohl,ale vydrák ví určitě mnohem víc.:-)) Jinak tak nějak divně,dyt víš.

        N1568 - Profil | Ne 22.11.2015 20:55:51

        Fero123 >> To nepomůžeš studentce Fery?:-)))Jak jinak?

          NPetrZ - Profil | Ne 22.11.2015 20:53:07

          Posílám jednu hodně špatnou fotku elektrárny Letoštice, na kterou jsem se před pár týdny ptal... Foceno mobilem a přes sklo :-(

            NFero123 - Profil | Ne 22.11.2015 20:47:16

            sa_ra >> Oslov autora diskuse po SZ.

              Nsa_ra - Profil | Ne 22.11.2015 20:31:10

              Pěkný den,
              Pro dokončení své diplomové práce o Orlické přehradě bych potřebovala provést rozhovory se starosty obcí na březích přehrady, místními pamětníky, rodáky, majiteli hotelů, kempů či nadšenci se zájmem
              o starou Vltavu. :) Ráda bych využila tento web k doporučení, na koho se obrátit, kdo by byl případně ochotem poskytnout rozhovor? Kontaktujte mě prosím případně do soukromých zpráv. Moc děkuji za Vaši ochotu

                Njirfak - Profil | Ne 22.11.2015 19:17:15 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                Z natáčení....

                  Njirfak - Profil | Ne 22.11.2015 19:01:16 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  Pár slíbených snímků z natáčení pořadu ČT Tajemství rodu v říjnu 2014,na lipenském jezeře ve Frymburku.
                  To se nejdříve do Frymburku sjela parta nadšenců,která měla kompletně pramen na natáčení připravit. (Skoro celá parta,která v létě pramen vázala,nebo vázat pomáhala). Přijeli z Prahy a ze sedlčanska a velela jim žena! Pramen nastrojili vesly,osadily motory a splouly jej k frymburskému přívozu,kde posléze natáčení začalo.

                    NŠína - Profil | Ne 15.11.2015 12:37:19

                    Pánové v půlce října na orlasu Podolsko, Hladná, Olešná je to smutný pohled.

                      N: vydrák - Profil | Ne 15.11.2015 8:48:51

                      Jedna nedělní.

                        NFero123 - Profil | Pá 13.11.2015 18:21:47

                        yvana >> Někde tady už byla,jen trochu jiná fotka.

                          Nyvana - Profil | Pá 13.11.2015 18:06:05

                          Fero123 >> Právě že jsem tu kapličku hned zmerčila,zatím jsem takovou fotku neviděla.

                            NFero123 - Profil | Pá 13.11.2015 18:01:25

                            yvana >> Na tom Rejzíkově je vidět i ta skalní kaplička.:-)))

                              Nyvana - Profil | Pá 13.11.2015 17:54:35

                              jirfak >> Díky fotečky jsou pěkný,ale smutný pohled.

                                Njirfak - Profil | Pá 13.11.2015 17:32:00

                                yvana >> Moc hezké fotečky máš. Můžeš porovnávat,jestli je to foceno u elektrárny.

                                  Nyvana - Profil | Pá 13.11.2015 10:01:42

                                  Jez na Rejzíkově.

                                    Nyvana - Profil | Pá 13.11.2015 9:36:05

                                    Tady si nejsem jistá,jestli je to u elektrárny.
                                    Jinak moc díky za fotky Vítkovi Kothánků.

                                      Nyvana - Profil | Pá 13.11.2015 9:32:49

                                      Pod sv.Jánem.

                                        Nyvana - Profil | Pá 13.11.2015 9:29:41

                                        Fotky focené před napouštěním jez na Boudách.