STARÁ (ztracená) VLTAVA

V letech 1954–1961 byla na Vltavě budována vodní nádrž,která byla pojmenována ORLÍK.
Přehrada byla od r.1960 postupně napouštěna a v prosinci 1961 byla slavnostně uvedena do provozu.
Vzniklému umělému jezeru muselo ustoupit 14 mlýnů, velký počet pil,650 obytných a hospodářských staveb,celé vesnice.

Myslím,že každý rybář rybařící na Orlické přehradě jistě přemýšlel - ..jaké to asi bylo u staré Vltavy?

Proto vznikla tato diskuse.Vítány jsou staré fotografie,mapy.Jistě je zde spoustu pamětníků,kteří pamatují začátky rybaření na Orlíku.
Při klesající hladině vystupují z vody staré cesty,základy domů,pilíře mostů aj. - takové fotografie jsou tu velmi vítány.

Vstupte a diskutujte.
Poděkování nedávám. Petrův zdar

NPučmeloun - Profil | So 7.11.2015 20:46:41

yvana >> Ahoj, moc pěkná fotka, naposledy jsem viděl, jak na tom ostrohu tahal chlap amura jako krá.va. Díky

    N: vydrák - Profil | So 7.11.2015 17:15:00

    yvana >> Myslíš v nějaký knize? Nevím.

      Nyvana - Profil | So 7.11.2015 17:09:57

      : vydrák >> Ahoj jestli už byla tahle fotka někde uveřejněná.

        N: vydrák - Profil | So 7.11.2015 16:45:10

        yvana >> O čem o něčem?

          N: vydrák - Profil | So 7.11.2015 14:39:29

          A jedna zajímavá fotografie z Červené nad Vltavou, která tady ještě nikdy nebyla.

          Před Staňkovou hospodou.
          (obrázky z Podolska a okolí)

            N: vydrák - Profil | So 7.11.2015 14:31:04

            Nedávno jsme tady řešili řopíky tak ještě něco k tomu.
            Přímo pod Podolským mostem leží velikej kus betonu protkanej armaturou. Ten kus betonu býval kdysi řopíkem - viz.foto.

            O tý fotografii jsem věděl a nemohl jsem jí najít.
            A už jsem jí našel,je v knize Obrázky z Podolska a okolí.

              N1568 - Profil | Út 3.11.2015 11:26:32

              Vitapb >> Je povodí.Sbírá bordel z vody,čistěj břehy atd.

                NVitapb - Profil | Út 3.11.2015 9:51:28

                Už jsem se tu na to chtěl několikrát ptát, nevíte k čemu slouží ta loď, která je zachycená na poslední fotce od Rytíře? Patří povodí, nebo je to loď soukromá?

                  Npsí dědek - Profil | Ne 1.11.2015 21:32:53

                  : vydrák >> protože když vyjedeš nahoru jak jsou chaty a vlastně ty baráky tak tam je i cedule varta patří to k jíckovicum ale asi jako osada varta tak se řiká někdo pod vartou a někdo varta.

                    Njirfak - Profil | Ne 1.11.2015 21:27:40

                    Rytíř >> No jo,není pila jako pila. Foto neřeš.

                      NRytíř - Profil | Ne 1.11.2015 20:50:58

                      jirfak >> ukážu na tvé fotce.Tohle je pila.Doufám,že se nezlobíš,že jsem použil tvoje foto.

                        Njirfak - Profil | Ne 1.11.2015 20:27:54

                        Je několik míst těsně u Vltavy,kde se na Vartě říká. V minulosti tam museli být nějaké strážní jednotky,střežící bezpečný provoz na řece. Tolik alespoň Retrospektivní slovník pomístných jmen,ke slovu "Varta".
                        Jinak,z této vyhlídky bylo před zatopením údolí hodně celkových pohledů na soutok obou řek a zámku.

                          N: vydrák - Profil | Ne 1.11.2015 19:44:38

                          jirfak >> Ta cesta naproti Zvíkovu - říká se tam na Vartě.

                            NRytíř - Profil | Ne 1.11.2015 19:40:53

                            jirfak >> pěkný fotky.Ta pila ze zdi je nafocená taky dobře.Scestoval jsi teda toho dost.

                              Njirfak - Profil | Ne 1.11.2015 19:19:03

                              A ještě hřbitov a kostel na Červené z druhé strany.

                                Njirfak - Profil | Ne 1.11.2015 19:15:34

                                Dneska jsem se bahnu raději vyhýbal....
                                Vždyť příjezdové cesty k přívozům byly opravdu "bytelné".
                                A Zvíkov se dá poznat.

                                  Njirfak - Profil | Pá 30.10.2015 20:03:58

                                  Jestli je na prodej,to opravdu nevím,zrovna tak,jestli ve Frymburku ještě je. Ale jak jsem psal,v létě na jezeře ještě byl. Zkus se poptat u Vojenských lesů a statků.
                                  Aby vor "jel po vodě" stačí mít dva lodní motory.
                                  Hodně štěstí

                                    N: vydrák - Profil | Pá 30.10.2015 18:50:46

                                    jirfak >> To není ono Jirko,muselo by to jet po vodě:-) Není náhodou na prodej?

                                      Njirfak - Profil | Pá 30.10.2015 18:41:57

                                      Romane,Ty jsi ještě mladej kluk,určitě se Ti svezení na voru podaří. Nadšenci voroplavby ještě nevymřeli. Jinak,vylézt si na vor,podle mne ještě můžeš. Podle mne zátoce na Lipně ve Frymburku,ten loňský vor,který sloužil lidem,jako atrakce,ještě je. Alespoň tam ještě letos v červenci,někým zapomenut,byl.

                                        N: vydrák - Profil | Pá 30.10.2015 18:19:02

                                        Na hřbitov v Červený n.Vlt. dal nějaký hodný člověk svíčku.
                                        Tak pokud to tady bude číst: Svíčku sfouknul vítr,tak jsem jí zapálil znovu a dal trochu za vítr.