Je toto samosek?

Ahoj, chci se zeptat, je toto samosek? Používám tuto montáž již hodně dlouho a najednou mi kámoš řekne, že ta moje montáž je samosek. Tak bych rád věděl, jestli má či nemá pravdu. Vím, že tady byli už otázky kolem samoseků, ale na tuto montáž jsem nenašel odpověď.
Autor diskuse: Mraroz (houba) - Profil , 23.5.2011 kaprařina - RŘ, MO, svazy

je toto samosek

A) Ano18%

B) newim7%

C) ne75%

Od 23.5.2011 hlasovalo 193 čtenářů.

NMraroz (houba) - Profil | Út 24.5.2011 14:41:00

splavek >> hihi tak to jsme 2

    Nsplavek - Profil | Út 24.5.2011 14:17:41 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    šmudla >> Nepouštím všechno,mírový kapr to má ve většině případů jasné.Kuchyňská úprava ho nemine.Kapr je ryba primárně k tomu určená,chovaná a nasazovaná.Nejsem žádný ušlechtilý sportovec,ryby lovím,mimo jiné i proto,že je mám rád na talíři.

      Nšmudla - Profil | Út 24.5.2011 13:56:43

      splavek >> Ty můžeš chytat na všecko, pro rybařinu by to byla velká ztráta kdyby jsi konvertoval k masové standartní bobkařině ve které se nesoutěží. To bych se taky diskvalifikoval kdybych vláčel ultralajt twistra, nebo hodil spláveček. Zase až takhle za slovo mě chytat nemusíš.
      Když pouštíš tak můžeš všecko a modlit se aby ti co nepouští nic chytali klasiku... stabilizovaná vyrovnaná situace. Co to je košer nevím, nejsem judaista ani mě to nezajímá.

        Nsplavek - Profil | Út 24.5.2011 13:51:25

        šmudla >> Můžeš mi definovat,co je závodní a nezávodní způsob lovu?Abych věděl,jestli mám matchku,feedr,boloňku,děličku,bič.......hodit do šmelce.Protože se v těchto dispciplínách závodí.Mohl by jsi tu definovat,co je košer způsob chytání ryb?Todle by mě docela zajímalo.A ještě,by mě zajímalo co je ,,normální rybařina".

          NMrknato - Profil | Út 24.5.2011 12:58:20

          Ještě že na MRKu je kopr a dokáže říci, co samosek je a co není...... to je naprosto ideální stav. Ještě by nám měl říci, co to je lov...... a rázem se vše vyřeší. Nepotřebujeme zákona ni vyhlášky. Budeme míti kopra.

            Nstetak - Profil | Út 24.5.2011 12:17:16

            Pánové samosek je vRř zakazaný už X let kdy ještě srkačky,únikové montáže, a pod věci neexistovali .Samosek byl když rybář opustil napevno zakotvený nahozený prut s zataženým naviákem.Vdnešní době se tomu některé chytání podobá ale samosek to není .Petrúv zdar .

              NJKL - Profil | Út 24.5.2011 12:13:33

              šmudla >> Aniž bych chtěl přilévat oleje a t. d. , ona podobná situace jako u všudypřítomného Božského Kapra patrně nastane - a možná už nastává - se sumcem. Kdysi ryba velmi vzácná dnes na větších tocích také všudypřítomná. I mezi "dravcaři" se najdou Skalní Uctívači kteří s vášní hodnou lepší věci obhajují jeho vysazování a opětovné pouštění. Dnes, díky čistčkám a omezené lodní dopravě se sumčí trliště objevují i tam, kde by před lety nikdo o tuhle rybu nezakopl. A ve svých důsledcích je přemnožení vousáčů ještě mnohem horší než překapření. Na středním a dolním toku Labe je střední velikost jakéhokoli druhu velice vzácná, chytit karase, kapříka či snad lína je spíše vzácnost - a dovolil bych si konstatovat že četnost sumců má i hodně viny na úbytku úhoře. Ale to jen na okraj, mimo téma.

                NBlažík - Profil | Út 24.5.2011 12:00:24

                Mraroz (houba) - >> Pokuď budeš mít brzdu utáhlou "na krev", tak to samosek bude, jinak je to normální průběžka.

                  Nšmudla - Profil | Út 24.5.2011 11:57:41

                  Paranoidní Schizofre >> Paranoidní Schizofrenik - 24.5.2011 11:49:25 >> Takže když vezmu 18-25ks kapra za rok tak mám na svědomí 5-6 rybářů kteří si nechytnou žádnýho kapra(aby se to zprůměrovalo na ty 3-4ks :). Vlastně jsem taky oběť systému, rád bych chytal líny karasy, 10-15 štik candátů ročně ale ve vodě je jen kapř a eliminovat jeho množství není v mých silách(přišel bych o povolenku brát všecky mírový).
                  Na moje další oblíbené ryby okoun, plotice cejn tloušť samoseky nezabírají a mírovýho dravce vyvažuju pomalu zlatem :)
                  Mám těch kaprů brát víc nebo míň aby se to zlepšilo? Víc jak těch cca +-20 ročně u nás nikdo nechce sníst(že je moc tučnej a takový ty kecy).

                    NParanoidní Schizofrenik - Profil | Út 24.5.2011 11:49:25

                    šmudla >> zapoměl si podotknout že se tak děje na vodách kde se často nic jinýho než kapr chytit nedá.... Apropo všechno je to jenom tržní hospodářství poptávka/nabídka, široké masy volají jedním hlasem :"chceme kapra" a svaz jednotně sadí hlavně kapra.....apropo myslim že loni se ponechávalo cca 3-4 ks kapra na člena za rok, což jsou čísla přímo tragycká řekl bych, a přímo volají po mnohem účinějších montážích a intenzivnějším lovu....

                      Nšmudla - Profil | Út 24.5.2011 11:44:41

                      Paranoidní Schizofre >> Paranoidní Schizofrenik - 24.5.2011 11:20:58 >> Ale u vody vidím lidi co každýho mírovýho kapra zasakujou, chytijou dva a jdou domů. To se nevylučuje s tím že celkem dohromady se průměrně chytne na jednoho rybáře 12kg/povolenku .... Taktéž člověk kterej bere každýho mírovýho většinou nic nechytne a když chytne tak bere.... vídám tuhle situaci často až se vyberou násadáci tak ze čtiřech rybářů u rybníka tři rybáři jdou s prázdnou ne proto že by ryby pouštěli ale proto že nechytnou nic bratelnýho.
                      Pokud si všeckomírovýberu lidi vylepšením techniky každej přilepší ročně místo původních 8kaprů/rok na 12-15ks/ročně tak dohromady je strašná spousta ryb. A pokud začne dravce lovit dvakrát víc "hovad" zažíračů tak se míry nedožije ne desetina vysazených dravců ale třeba jen dvacetina nebo třicetina.
                      Mě to je jedno, já si nestěžuju že by ryby nebyly, já si svoje chytnu kdykoliv.

                        NParanoidní Schizofrenik - Profil | Út 24.5.2011 11:20:58

                        šmudla >> Cituji : "A u vody není 90 procent pouštěčů co si ryby neberou, ale 1 pouštěč a 9 všeckomírový do vezírku."
                        to mi připadá jak nějaký motto z černý kroniky (ta by se na mrku taky jistě uplatnila)
                        myslim že by ti neškodilo podívat se na stránky ČRS a vydělit si množství ponechanejch úlovkú počtem členů a dojdeš k číslům jež by ti snad mohly projasnit mysl, v těchto depresivních infarktních dnech.....

                        ps: každá pevná montáž je vlastně takovej samosek, a jak už kdosi napsal patří mezi nejúčinější montáže na kapra tahle nasávačka, samonasrkávačka, srkačka.... ať si každej chytá jak chce ale ať tam probůh pořád nedávaj ten druhej hák.....
                        pps: lepší parta samoseků nežli jeden samomrd

                          NHermis_s - Profil | Út 24.5.2011 11:20:22

                          šmudla >> Paradoxem je,ze kaprari zavodnici skoro vsichni chytaji na prubezne montaze,pokud se chyta pouze na odhoz.Potom se tedy nejedna o samosek,ani o 'samosek'.A zacleneni zavodniho stylu do bezneho chytani je zadane?

                            Nšmudla - Profil | Út 24.5.2011 11:11:49

                            splavek >> (začátek demagogie) ....Feederař závodník je jinej živočišnej druh, ten chytá ryb tolik že je nebere, navíc na feeder se chytají ostroretky, parmy, a další havětˇ která se nebaští. (.... konec demagogie )
                            Závodní rybaření by se při normální rybařině používat nemělo. Mě z principu nevadí že někdo chytá na bojlíz, srkačku či podobný, ale ať proboha netvrdí že to nedělá z pohodlnosti a že je sportovec a že tím vlastně rybám prospívá. Nerad bych se zapletl to žabomyších sporů srkačka fuj atd. Jen jsem napsal pravdu jak a proč to funguje.
                            Když se může zakázat na pstruhovce chytat bez protihrotů(protože je to dobré pro ryby) tak by se mohlo zakázat unikové montáže a nástraha mimo háček, když se zjistí že by to rybám prospělo a že nebudeme mít prázdný vody. Nic víc nic míň.
                            80procent rybářů ryby chytat neumí, tak proč jim to ulehčovat. A u vody není 90 procent pouštěčů co si ryby neberou, ale 1 pouštěč a 9 všeckomírový do vezírku.

                              NStandey - Profil | Út 24.5.2011 11:04:10

                              šmudla >> Šmudlo šmudlo šmudliku... Ty dnes perlíš...

                                Nsplavek - Profil | Út 24.5.2011 11:02:39

                                šmudla >> http://www.fish-pro.cz/articles.aspx?art=248 Na stejném principu funguje,tahle feedrová montáž.Je stejně nesportovní,jako níže vyfocená montáž,nebo více sportovní,když je na feedru?

                                  Nkopr69 - Profil | Út 24.5.2011 10:56:31

                                  Mraroz (houba) - >> Samosekem se rozumi neco jineho nez je druh montaze.

                                    Nšmudla - Profil | Út 24.5.2011 10:48:15

                                    Jarda 2004 >> Myslím že by ses mi měl omluvit, já se do tebe nenavážím tak to laskavě respektuj. Chybějící úcta k lidem s jiným názorem je hlavní faktor proč je většina kaprařů považována za vymydlence bez mozku..... Mě nevadí že znáš jen jednu rybu která stojí za to chytat(kapr blahořečený svatý nedotknutelný), ale necpi to předem zadem všem ostatním pro který není kapr kamarád (kamaráda bych nikdy úmyslně nevěšel na háčky, protože mě baví jak se škube a jak bojuje o život).

                                      Nmeteor - Profil | Út 24.5.2011 10:26:25

                                      šmudla >> toto je velice kvalitní názor, který si rozhodně zaslouží poděkování.

                                        Nšmudla - Profil | Út 24.5.2011 9:32:30 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        Mraroz (houba) >> Tys to prostě nepochopil co jsem napsal. Samosek ve smyslu BP ta tvoje srkačkoidní montáž není(Chytáš na srkačku, ještě to olůvko zvětši ať to líp funguje). Pojem samozasekávací uníková motnáž kdy prostě je čekáš na jízdu ti vysvětli odborník na tyhle soustavy Mrknato. Etika lovu kterou přesně popsal JKL je přesně o tom co mám na mysli .... pro tebe je pohodový lov samosek abys nemusel koukat na čihátko, pro mě je třeba ideální pohodová montáž bowfišing, oběma nám jde o rybu ale já lukem ryby nestřílím. Pánové kapraři kteří nemají dostatečný IQ aby prohlédly o co mi jde, sou směšní a jejich pohled na rybařinu není slučitelný s mým pohledem na rybařinu.
                                        Přijde ti morálně v pořádku na sumce nastražit háček volně mimo rybku aby sumec už při pokusu i když tu nástražní rybku netrefí nacucne prázný háček a nabodne se? Všechny tyhle vychytávky mají jedinej cíl- bez starostí a co nejrychleji a nejpohodlněji dostat rybu na háček ať to stojí co to stojí. Přijde ti sportovní nedát rybě žádnou šanci? Chceš aby tyhle smrtící montáže používali všichni bobkaři kteří zasakujou každou šupinu co má míru?
                                        I bobkař se učí takže metody původně používané sportovci pouštěčama dneska slouží k vybrakování poslední větší ryby z revíru.
                                        Místo sledování čihátka splávků se dneska rybáři povalujou kolem vody ve stanech, pochlastávají a polehávají a čekají až to zapípá že se ryba oběsila a že by bylo dobrý ji vytáhnout a fotit buď zasakovat nebo hodit zpátky ... to je ideální rybařina tak pro 10procent zastánců K70 a podobných kravin.