Je toto samosek?

Ahoj, chci se zeptat, je toto samosek? Používám tuto montáž již hodně dlouho a najednou mi kámoš řekne, že ta moje montáž je samosek. Tak bych rád věděl, jestli má či nemá pravdu. Vím, že tady byli už otázky kolem samoseků, ale na tuto montáž jsem nenašel odpověď.
Autor diskuse: Mraroz (houba) - Profil , 23.5.2011 kaprařina - RŘ, MO, svazy

je toto samosek

A) Ano18%

B) newim7%

C) ne75%

Od 23.5.2011 hlasovalo 193 čtenářů.

Nroman - Profil | Út 24.5.2011 20:01:07

ipoš >> je to jasné -HRČÍÍÍÍ

    Nipoš - Profil | Út 24.5.2011 19:54:40

    roman haqhahahah seš vtipnej já mám povolenou brzdu na navijácích a pokaždy mě hrčí ... tak jestly opravdu plavou??

      NPetr.J - Profil | Út 24.5.2011 19:54:08

      Mrknato >> A co když se ryba sekne sama třeba i při plavané, já teda normálně pokládám prut do vidliček a často se mi stalo, že mi to kapřík sebere, než stačím reagovat, většinou to má potom hluboko žažrané, dopouštím se tím nějakého vážného přestupku a měl bych být po zásluze potrestán, nebo ne? Myslím, že by toto ty tupé háčky eliminovaly a byla by jistota, že jsem samoseku nepoužil. Jinak mám hrozný pocit viny a těžko se s tím vyrovnávám. Už jsem vzal brousek a všechny háčky co mám jsem pořádně ztupil .

        Nroman - Profil | Út 24.5.2011 19:50:24

        ipoš >> hele já myslel že ryby plavou a ejhle oni jezdí.....MHD nebo vlakem ooo)))

          NJarda Š. - Profil | Út 24.5.2011 19:40:07

          Mrknato >> Samosek je, když sám sekáš. Takže musí za tebe sekat někdo jiný.

            Nipoš - Profil | Út 24.5.2011 19:33:19

            můj osobní názor je řže to samosek je protože ta ryba když veme háček a pojede tak se to sekne o tu vrchní zarážku ale nechcu se hádat

              NMrknato - Profil | Út 24.5.2011 19:20:33

              Petr.J >> Co je a co není samosek je naprosto prokazatelné a křišťálově jasné. Je potřeba zanechat "montáž" bez přítomnosti rybáře ( z čistě vědeckého důvodu) jako to dělají běžně WaM (bez vědeckého důvodu) , jelikož to již mají vybádáno a na co se ryba sama nechytí, nezasekne, není samosek. Na co se ryby seknou, samosek je. Možná jsem ještě nezdůraznil, že zákaz samoseku ( ve vyhlášce) souvisí s přítomností u prutů. Proto u kontaktní rybařiny, kdy se prut drží v ruce o samosek nemůže jít, i kdyby to seklo se všemi.

                NPetr.J - Profil | Út 24.5.2011 19:07:20

                Mraroz (houba) >> Proč blbost, správný wostrý nesamosekáří by si určitě ten hrot i odštípli, mohla by se potom udělat i soutěž na jak tupej háček se ještě něco chytilo, úplně vidím tu nádheru, stálo by to myslím za zamyšlení. Kolega odborník Mrknato by mohl dělat rozhodčího, jak to ještě není samosek a při jaké ostrosti už jo.

                  NMrknato - Profil | Út 24.5.2011 19:00:23

                  Pali >> Keby tomu bolo tak, ako si napísal, pak by to, čo je samosek bolo naprosto jasné. Ale ono to takto napísané nikde niiieeje. U nás na čechoch se zakazuje upravovať udice do systému samoseku. Tedy i bez jakýchkoliv dalších přídavných zařízení, které nejsou ani z desetiny tak úspěšné, jako samoseková kaprařská bolelís montage......

                    NMraroz (houba) - Profil | Út 24.5.2011 17:49:01

                    Petr.J >> stejne by si je pak lidi nabrušovali jinak je to blbost

                      NPetr.J - Profil | Út 24.5.2011 17:35:37

                      šmudla >> Já bych rovnou zakázal používání ostrejch háčků, už se mi kolikrát stalo i při plavané, když jsem měl ostrej háček, že se ryba chytila sama, ani jsem nemusel přisekávat, to je hrozné. Měly by se prodávat jenom tupé háčky, aby bylo nutno pořádně sekat.

                        NJarda 2004 - Profil | Út 24.5.2011 17:05:41

                        šmudla >> Mrtvej kaprař dobrej kaprař toť tvoje slova. Zač se tedy omlouvat? Že se snažíš být výstřední nebo IN? Omluva je jen přístup k věci, pokud pochybím, ale zde si stojím za tím, co jsem napsal. A navážení kolego je široký pojem pokud napíšeš to, co deklaruješ v svojí kartě pak to není navážení z mé strany, ale jen reakce na stupidní žvast kterým se prezentuješ. A tak docházím k závěru že né třeba se omlouvat ba naopak. A jestliže jen malinko vládneš číst tak možná zjistíš že necpu nikomu nic ani horem ani dolem. Ale jak říkám každému pánbů nadělil, jak uznal za vhodné někomu více někomu méně. Ale co jen čekat od člověka který se skrývá za klávesnicí kdy mu zřejmě jeho fádní identita připadá zlotřila pro potěchu oka všech ke kterým promlouvá a tam kde presentuje svoje neotřelé „názory“.

                          Nšmudla - Profil | Út 24.5.2011 16:09:09

                          MatesJ >> Když by se zakázalo chytat na nástrahu mimo háček, tak by krachli výrobci bojlíz pelet a naši kapři by přestali žrát uzený lososy, mletý krávy, ančovičky, halibutům užírat krmení.. moře by si trošku oddychlo. Ono by se nic hroznýho nestalo, furt by ještě mohli vyvážet namletou oliheň do zahraničí. Zase bysme jako ČR mohli být v něčem hodně na špici co se přístupu k přírodě jako celku týká :)

                            Nsplavek - Profil | Út 24.5.2011 16:01:42

                            šmudla >> Taky mám na svědomí každý rok několik ostroretek, tloušťů atd...ale v poměru kolik jich chytím,to je zanedbatelné.Od dob,kdy se u nás každoročně zvyšují stavy kormoránů,tak těch reofilních ryb beru čím dál míň.Tyhle ryby jsou odkázány na samovýtěr a nikdo je do vody jen tak nenasadí,aspoň u nás.

                              NMatesJ - Profil | Út 24.5.2011 15:35:26

                              to ste trosku spatne pochopili,mne je jedno jestli nekdo krachne nebo ne

                                N(o)_(o) - Profil | Út 24.5.2011 15:24:58

                                MatesJ >> Když se zakážou zákeřný srkačky, potom by musel platit zákaz pro používání všech pevných montáží. To by bylo max. bye-bye pro zavážení.

                                  NMrknato - Profil | Út 24.5.2011 15:11:34

                                  MatesJ >> A když zakážou hrací automaty, krachnou výrobci těcho automatů.... to by bylo škody. Chce to myslet politicky, Jasánek.

                                    NMatesJ - Profil | Út 24.5.2011 15:03:24

                                    kdyby se za samosek povazovali samozasekavaci montaze,tak by asi krachli vsichni vyrobci boilies,zkuste myslet vlastnim mozkem ,nez sem date takove zbytecne otazky

                                      N(o)_(o) - Profil | Út 24.5.2011 14:50:44

                                      šmudla >> Jen dlabej, beztak by to za tebe zbaštili jiní ptáci:-)

                                        Nšmudla - Profil | Út 24.5.2011 14:47:04

                                        splavek >> Pouštíš skoro všecko jiné jen ne kapra, to je ušlechtilé= máš tedy morální právo používat ony veleúčinné závodní metody(já ti to schvaluju).
                                        Pokud by ti ryby nechutnaly, tak by jsi byl sportovec zcela určitě, to by byla jiná situace:) Já zase takový svatoušek nejsem, zbaštím ostroretku, parmu, pstruha potočního, okounů mraky, candáta, bolena štiku ..se budu smažit v pekle, a to ještě neumím chytat na samosek bojlíz kuličky(to bych si jistě připsal smrtelný hřích zapytlovat K70tku) aji feedera zanedbávám a vláčet už taky neumím.