- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Je toto samosek?
Ahoj, chci se zeptat, je toto samosek? Používám tuto montáž již hodně dlouho a najednou mi kámoš řekne, že ta moje montáž je samosek. Tak bych rád věděl, jestli má či nemá pravdu. Vím, že tady byli už otázky kolem samoseků, ale na tuto montáž jsem nenašel odpověď.je toto samosek
A) Ano18%
B) newim7%
C) ne75%
Od 23.5.2011 hlasovalo 193 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
2x v oblíbených a 14x v ignorovaných.
NMraroz (houba) - Profil | St 25.5.2011 21:51:18
NJKL - Profil | St 25.5.2011 21:32:19 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
NWalleye - altered ... - Profil | St 25.5.2011 21:23:46
NF16 - Profil | St 25.5.2011 21:18:01
NMraroz (houba) - Profil | St 25.5.2011 21:10:53
NMraroz (houba) - Profil | St 25.5.2011 21:07:20
Nlubos666.p - Profil | St 25.5.2011 21:04:53
NVojta22S - Profil | St 25.5.2011 20:27:36
NCudla - Profil | St 25.5.2011 20:15:43 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
NVenca888 - Profil | St 25.5.2011 19:58:27 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
PRODLENI je opozdeni, jemuz se dalo v danny situaci beznym a adekvatnim zpusobem zabranit. Rozhodne se nejedna nutne o casovej usek, kterej uplynul od prvotniho impulsu k zavrseni cinnosti, ktera je od toho impulsu ocekavana. Pokud ti napriklad sef v praci naridi: "neprodlene nasednes do letadla a poletis do New Yorku", tak splneni tohohle ukolu je nutne podmineny pripravou, ktera stoji cas - musis si sehnat letenku, zajet domu pro pas, obleceni, dojet na letiste atd. Presto vsechno neni mozny vsechno tohle nazvat "prodlenim" a to z toho duvodu, ze se jedna o sekundarni cinnosti, bez nichz neni mozny naplneni primarniho ukolu. Zjednodusene receno - nemuzes prodlivat tim, ze michas maltu, kdyz mas stavet zed. Naproti tomu prodleni nepochybne nastane v pripade, kdy si zamerne vyberes pozdejsi let, nez bys mohl realne stihnout proto, abys jeste mohl jit vecer s kamaradama na pivo.
Uz vis, co to znamena PRODLENI?
NJarda 2004 - Profil | St 25.5.2011 19:32:28
NLee-Haney - Profil | St 25.5.2011 19:23:00
Ovšem to by nebyl mrk aby se tady nezačalo slovíčkařit a neřešilo se i slovo neprodleně.Už mě tu chybí jen výhružky polámaných kostí a téma bude dokonalé :)
NPvl - Profil | St 25.5.2011 19:18:16
NLee-Haney - Profil | St 25.5.2011 19:16:32
Nkopr69 - Profil | St 25.5.2011 18:55:00
NMraroz (houba) - Profil | St 25.5.2011 18:52:40
NPvl - Profil | St 25.5.2011 18:38:53
NMrknato - Profil | St 25.5.2011 18:35:39
NMrknato - Profil | St 25.5.2011 18:26:53 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Nemá cenu řešit až následky, když je možno věc řešit praventivně, kontrolou samoseků.....
NLee-Haney - Profil | St 25.5.2011 18:16:14
NVenca888 - Profil | St 25.5.2011 18:09:01
mno nic... jdu na úhoře... kdybych tady totiž plkal, jednalo by se o prodlení (plkat jsem nemusel). Naproti tomu jízda k Berounce prodlením nebude, protože za stávající situace se jí neni možný vyhnout... :-)
NLee-Haney - Profil | St 25.5.2011 18:07:44
NR.P. - Profil | St 25.5.2011 18:06:19
Nandy.rybar - Profil | St 25.5.2011 18:03:32
NPvl - Profil | St 25.5.2011 18:01:29
Nandy.rybar - Profil | St 25.5.2011 17:59:25
NVenca888 - Profil | St 25.5.2011 17:52:41
NMrknato - Profil | St 25.5.2011 17:50:23
To, jak kdo vidí a chápe prodlení je dáno právě používáním samoseků, které ono prodlení mohou realtivizovat a při tom zajišťovat úspěšnost lovu. Z tohoto důvodu je pro mě samosek problémem, pokud bych nějaký problém měl mít....
Nandy.rybar - Profil | St 25.5.2011 17:49:42
NVenca888 - Profil | St 25.5.2011 17:48:36
NVenca888 - Profil | St 25.5.2011 17:47:41
N(o)_(o) - Profil | St 25.5.2011 17:38:35 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
NVenca888 - Profil | St 25.5.2011 17:34:15
NPvl - Profil | St 25.5.2011 17:32:10
NVenca888 - Profil | St 25.5.2011 17:30:56
Nandy.rybar - Profil | St 25.5.2011 17:27:55
NMrknato - Profil | St 25.5.2011 17:24:01 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
NMrknato - Profil | St 25.5.2011 17:14:31
NMrknato - Profil | St 25.5.2011 17:04:31
Zákon jasně říká, co je to lov při VRP. Že si čilimníci z MO myslí něco jiného bych i pochopil. Co nechápu, že si to myslí i RS, která si nemá co myslet, ale má dodržovat zákon a jeho pojmy, stejně jako v případě zákazu samoseku společně s nepřítomností u prutů.
NDave> - Profil | St 25.5.2011 15:48:32
NMraroz (houba) - Profil | St 25.5.2011 15:23:59
NPedro1 - Profil | St 25.5.2011 14:25:49
SAMOSEK - SAMO SE SEKNE.Na fotce je montáž,kdy se to (ryba) SAMO SEKNE.Tudíž je to jasné.Pohyb prutem nahoru,nebo do stran za účelem zaseknutí ryby se dle mého nazýva ZÁSEK.Tzn.,že ta pružina,která se používala dřív by se správně měla jmenovat samozásek.
NCARP DEVIL KK - Profil | St 25.5.2011 14:04:08
NPvl - Profil | St 25.5.2011 13:13:49
Nmasterfish - Profil | St 25.5.2011 12:00:27
Nšmudla - Profil | St 25.5.2011 11:44:35 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Samosek a vysvětlení v podání mistra Karla Nikla, aby ste mě nepodezírali že lžu a překrucuju fakta.
___________________________________
Příprava na brutální umlácení argumenty:
1 krok) Nalistujte si video Šoulačka na kapry č.1, http://www.mrk.cz/rybarska-videa.php?id=20313
2krok ) pro hluchoněmé kapraře přeložím přepíšu text :
čas 2:23 ( : " Pozdě už jsem měl seknout, doprkvančic ..zajelo pod vodu "
11:31: jsou vidět i drobný záběry od bílý ryby, když to vezme kapr tak to krásně potopí,rozjede a je potřeba seknout
11:40 není to jako u klasický položený, kde si kapr zasekne háček o váhu olova, ale tady je 2gramový olůvko, je to velice lehký, takže ten zásek musí proběhnout prutem
_____________________________________________
Samosek o montáž funguje cca od zátěže 60gramů nahoru(odborníci kapraři doporučují 80gramů nebo trhačku. Dát broček zarážku nad krmítko pomáhá na feederu zviditelnit záběry(ryba se zahákne a třepáním hlavou se snaží zbavit zapíchlého háčku= Martin Maták instruktáž při cejnovačce).
Takže definice samoseku- pevná montáž(zarážka,smyčka z vlasce,napevno srkačkoidní...) s více jak 60gramů olůvkem + háček mimo nástrahu.
končím debatu , kapraři přiznejte barvu a nelžete a nemlžte prosím :)
PS. já mám kapry rád, tuze rád, smažený dušený, rybí polívku, jikry na cibulce, mě to nevadí že se sypou, já si nestěžuju. Kapraře jaksi nemám rád(ale to je můj problém).
NPetr Havlíček - Profil | St 25.5.2011 11:20:36
Nkopr69 - Profil | St 25.5.2011 11:12:32
Nmeteor - Profil | St 25.5.2011 10:36:34
Nšmudla - Profil | St 25.5.2011 10:20:50
Reoiflní ryby typu ostroretka parma jdou vysazovat i do rybníků, a pak šuplá výtěr umělej a vysadit do řeky, plůdek i vytřený vykrmený rybiční parmy ostroretky lipany atd .... Na pstruhovým rybníku jsme měli lipany jako krávy, nejvíc jim chutnala houska(napařenej rohlík na kapra).
NParanoidní Schizofrenik - Profil | St 25.5.2011 10:08:52
Nflekos - Profil | St 25.5.2011 9:21:38
Nkakr - Profil | St 25.5.2011 9:04:46
Nšmudla - Profil | St 25.5.2011 9:03:27
Vidím že se v této diskuzi objevil taktéž hojný druh zvaných WaM kteří nevím z jakého důvodu popírají fakt že používají samosekovou montáž, a tím že ji nazvou úniková se nezbaví odpovědnosti za etické důsledky jejich přístupu k věci. Prečo zastánci kaprařiny cítí v debatě o háčku mimo nástrahu a pevném olovu potřebu tvrdit a lhát, že na tento systém se ryba sama nechytne a jedině jejich postřeh a hbitost je klíčem ke zdolání ryby.
Prečo toletuje zadavatel otázky útoky kaprárov na antikaprárov? Zákaz háčku mimo nástrahu(světelné pípáky povolit jen hluchoněmým,akustické zakázat) a kaprařina jak ji známe dnes půjde do kytek, nic by se nestalo, chrápat můžete doma nebo na soukromáku. Na svazovky takovej neřád nepatří.
Jarda 2004 je jedinej kaprař kterej je dobrej živej, protože se nebaví se zpátečníkama a anonymama(podej si se Standeym ruku).
RS tohle může vyřešit,, páky na to má již v současnosti. Stačí psát do Povolenky místo BezZávad, nepřítomnost u prutů, jedno druhý napomenutí a WaM může jít vysvětlovat svůj přístup k rybařině ke kárné komisi, aji by stačilo kdyby RS kontrolovala i co je na háčku nastraženo a nechala si názorně předvést že rybář je schopen nahodit tam kde chytá i bez člunu(tam kde není zavážení povoleno). zavážecí lodička= si bez papírů automaticky. Kdyby se chtělo tak by to šlo.
NMraroz (houba) - Profil | St 25.5.2011 8:23:07
NMrknato - Profil | St 25.5.2011 7:14:43
Kde to žije - kaprařina
13:34NDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse 54932
10:48NKrátkodobá kaprařina x 9936
10:28NATTs hlásiče a ATTx příposlech 545
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNFanclub značky Shimano 16391
ÚtNÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8060
ÚtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtNLabe fishing store 19
ÚtNOhře, úlovky, nástraha 1054
ÚtNKyjský rybník, Džbán 50905
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNHarrison - vše o této značce 3722
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
NeNTrakker brolly 100 Ev 0
SoNSoukromý revír i pro děti/začátečníky 17
Co je nového - kaprařina + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
NOVINKA na CHYTIL.cz - plovoucí kouřové boiliesZa 179 Kč
Plovoucí boilies SMOKE POP-UP o pr. 15 mm, které po dopadu do vody okamžitě vytváří silný kouřový, mrakující efekt. Ten funguje jako vizuální magnet a dokáže pracovat až 24 hodin. 3 barvy - 6 příchutí. Více na www.chytil.cz
Suretti Spací Pytel Expert 4 Season | SLEVA 44%Za 699 Kč
Spací pytel Expert je vhodný od jara do podzimu, kdy vám poskytne pohodlí a teplo pro skvělý spánek. Rozměry 210x90 cm. Akce pouze do vyprodání zásob.
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
24.6.ddk carp cup giants fishing 2026...
24.6.Bigfish carp marathon Dešná JARO...
25.6.Carp Cup Rosed 2026
25.6.Dubenec Týmové Červen 2026
25.6.Tylovský rybník - Carp cup léto...
25.6.🏆 CCAM Hruškov léto -...
25.6.Team NULA Cup
25.6.AS Fish carp race na jezeře...
26.6.!!ct retro- poslední volné...
26.6.Lastiashop Fanatik Cup Maleňák...
Doporučujeme e-shop
www.chytil.cz
Firma Chytil byla založena v roce 2000 a od té doby vyrábí nejrůznější návnady a nástrahy pro lov nejen kaprovitých ryb....












