Stavba prutov a restaurovanie.

Zacal som sa o tuto temu zaujimat, horko tazko som zhanal informacie tu na mrku. Casom som sa sice dozvedel dost aby som zacal s repasaciou mojho stiepaneho prutu a planovat stavbu privlacaku, ale dalo to zabrat a stale o tom zdaleka neviem dost. Takze pre podobnych nadsencov zakladam otazku v ktorej bude mozne dozvediet sa zaklady, vymenit si poznatky o materialoch, postupoch a podobne. Vitane su odkazy na videa, stranky ktore predavaju komponenty, navody na vyrobu pomocok na viazanie, uplny ideal su fotoserialy vlastnych pokusov.
Autor diskuse: P!F - Profil , 11.4.2011 všeobecné - domací dílna

Npoldeci - Profil | Čt 29.12.2011 22:57:54

gomz >> pozrel som na fóra a viac menej som sa utvrdil v tom ,čo ti radím -o teplovzdušnej p. len toľko-je to účinnejšie na kovové sedlo/prenos tepla/,prakticky všade sa zhodli na tom že koniec môže byť neistý-zničíš sedlo alebo blank...ak ti na blanku nezáleží tak to za sedlom odrež a odvŕtaj

    Ngomz - Profil | Čt 29.12.2011 22:45:10

    poldeci >> Asi ano, ale bavim se o stavbe za korunu.Nedelam si prdel, proste jen chci dokazat neco na co si myslim, ze mam.Hlavne nechci kamaradovi rict, ze si za tech 500k ma koupit neco daleko lepsiho.Je to pro neho dost dulezita "pamatka", proto jdu ta takovych "pitomosti".
    Vim, ze za cca 1000k bude mit neco podobneho a vydrzi, ale....tam je muj problem.

    Nehlede na to, ze bych si to rad prubnul - toto je asi ten "muj" start...

      NFlip - Profil | Čt 29.12.2011 22:42:07

      gomz >> pokud ho budeš chtít zachovat,tak stejně budeš asi muset sundat naváděcí očko abys to sedlo stáhnul.

        NLadiis - Profil | Čt 29.12.2011 22:41:17

        kamkam >> uvidime, asi to urobim u maminy v robote, to bude istota.. :-)

          Nkamkam - Profil | Čt 29.12.2011 22:39:45

          Ladiis >> tak to je bez problemov. Keby si to chcel vispickovat postav si z kartonu truhlu ktora ti prekryje blank. Do truhly vlep potravinarsku foliu je staticka a mala by ti zachytit prach. Podla mna je to aj tak zbytocne vsak uvidis po prvom ocku ked ho nalakujes.

            Npoldeci - Profil | Čt 29.12.2011 22:38:49

            gomz >> aha a nebude predsa len jednoduchšie to sedlo kúpiť nové,či?

              Ngomz - Profil | Čt 29.12.2011 22:37:14

              poldeci >> Ten blank, pokud zustane bez ujmy, budu rad....To sedlo chci dat na jiny prut.Vyhovuje mi uz svym prumerem na dalsi prut.
              Jinak -sedla mam, ale toto je "akoratni" svym prumerem na novy blank.Nechci ho zrusit.

                NLadiis - Profil | Čt 29.12.2011 22:34:35

                kamkam >> Nie nie, idem lakovat iba vyviazanie ocek a spojky... :-)

                  NLadiis - Profil | Čt 29.12.2011 22:32:52

                  poldeci >> Ja bysom sa aj pridal, ale ked si spoctem postovne od teba ku mne do CR, tak sa to ani neoplati... Tiez potrebujem iba jednu Shrink tube a mono dake 3 kruzky... :-)

                    NFlip - Profil | Čt 29.12.2011 22:31:28

                    gomz >> ok

                      Npoldeci - Profil | Čt 29.12.2011 22:28:02

                      gomz >> teplom epoxid skrehne a začína sa droliť ale treba dosť vysokú teplotu 120-140





                      ...edit dole píšeš že potrebuješ to sedlo premiestniť nedotknuté,potrebuješ zachovať aj blank?

                        Ngomz - Profil | Čt 29.12.2011 22:26:36

                        kamkam >> Ja potrebuju to pitome sedlo z prutu sesadit, abych ho mohl pouzit jinde.....

                          Ngomz - Profil | Čt 29.12.2011 22:25:18

                          Flip >> Prubnu co pujde, jo? Pokud se mi podari neco sehnat, ozvu se.Teda za rozumnou cenu.

                            Nkamkam - Profil | Čt 29.12.2011 22:23:56

                            Ladiis >> ja som to lakoval v izbe na parketach a mam to bez prachov. Nejdes lakovat blank alebo?

                              Ngomz - Profil | Čt 29.12.2011 22:21:42

                              poldeci >> Takze ta horkovzdusna pistolka "umi" nahrat lepidlo tak, ze sedlo sundam?
                              Reseni prave shanim, na woby horko- nevim asi bude povrch jeste tvrdsi, ale krehky.

                                NFlip - Profil | Čt 29.12.2011 22:20:55

                                gomz >> 2 naváděcí Fuji Alconite průměr 25 a jedno alconite koncové malé trubička 1,6 mm

                                  Nkamkam - Profil | Čt 29.12.2011 22:19:47

                                  P!F >> hybajuce sedlo by si dalo prilepit aj na prute - v mieste kde ti prekryva navijak sedlo vyvrtaj dva 2-3mm otvory cez ktore injekcnou striekackou natlacis epoxid. Otvory vyvrtaj dalej odseba nech sa epoxid dostane na viac miest kedze to bude asi podlepene paskou.
                                  Horsie je ze to sedlo je hlinikove a nato nemusi chytit epoxid.

                                    Npoldeci - Profil | Čt 29.12.2011 22:16:50

                                    gomz >> niekde dole to píšem /teplovzdušná pištoľ/ ale....

                                    ...nechápem načo sa pýtaš keď riešenie máš

                                      Ngomz - Profil | Čt 29.12.2011 22:15:46

                                      Flip >> Jaky prumer a co maji vydrzet?

                                        Ngomz - Profil | Čt 29.12.2011 22:14:21

                                        poldeci >> Jsi nemel moznost odzkouset me vytvory v oblasti wobleru, ze? Bo neverim, ze to lepitko obstoji horkovzdusne pistolce...

                                          Červené karty: S&F - pescador