Stavba prutov a restaurovanie.

Zacal som sa o tuto temu zaujimat, horko tazko som zhanal informacie tu na mrku. Casom som sa sice dozvedel dost aby som zacal s repasaciou mojho stiepaneho prutu a planovat stavbu privlacaku, ale dalo to zabrat a stale o tom zdaleka neviem dost. Takze pre podobnych nadsencov zakladam otazku v ktorej bude mozne dozvediet sa zaklady, vymenit si poznatky o materialoch, postupoch a podobne. Vitane su odkazy na videa, stranky ktore predavaju komponenty, navody na vyrobu pomocok na viazanie, uplny ideal su fotoserialy vlastnych pokusov.
Autor diskuse: P!F - Profil , 11.4.2011 všeobecné - domací dílna

NLadiis - Profil | Čt 29.12.2011 19:48:15

Tomajo >> No máti je chemická laborantka, tak to asi budu lakovat u nich v labině, tam by prach být skoro neměl.. Pro jistotu.. :-)

    NTomajo - Profil | Čt 29.12.2011 19:42:27 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    Ladiis >> vychytávku neměl, ale je to svinstvo.Žena doma uklízí velmi často a pečlivě a přesto jsem koukal co se najednou objeví prachu. Někde tady na Mrku jsem viděl, že si někdo udělal z kartonu stříšku nad prutem a to věřím, že může trochu pomoci. Každopádně bych to lakoval někde, kde potom do vytvrdnutí nebude nikdo chodit a výřit prach. Já lakoval v ložnici :-)

      Npoldeci - Profil | Čt 29.12.2011 19:37:38

      gomz >> dremelka+rezný kotúč,trocha pozornosti

        NLadiis - Profil | Čt 29.12.2011 19:34:03

        Tomajo >> Díky, to bude největší oříšek.. :-) Máš nějakej tip aby do toho nenapadal prach když to budu sušit? Měl si na to nějakou spešl vychytávku nebo si jen co nejvíce eliminoval prach v místnosti kde jsi lakoval?

          NTomajo - Profil | Čt 29.12.2011 19:25:33

          Ladiis >> pěkné pěkné, tak ještě vylakovat a jde se házet :-)

            Ngomz - Profil | Čt 29.12.2011 19:19:36

            Panove a damy(snad) zdravim a klanim se, hezke prace jsou zde k videni.

            Mam prosika: jak sundam ze stareho prutu sedlo navijaku?Je to nejspis lepene, jak jinak.Nejaka rada?Nechci rozstipat nebo jinak znehodnotit stary blank.

            Dekuji za kazdou radu, ktera povede k vysledku meho snazeni.

              NLadiis - Profil | Čt 29.12.2011 19:12:32 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              Nachvíli jsem se dostal ke svým prutům, tak jsem lehce pokročil ve skládání lega... Kvalita fotek je hrůzostrašná, nemám doma solidní foťák...

                Npoldeci - Profil | Pá 23.12.2011 14:30:11

                oprava 12,14 muchárske

                  NTomajo - Profil | Út 20.12.2011 16:47:36

                  Ladiis >> jasan :-)

                    NLadiis - Profil | Út 20.12.2011 15:32:19

                    Tomajo >> Mezi svátkama sem něco dám.. Momentálně nedělám, protože mám dost věcí do školy, ale po víkendu budu mít čas, tak s tím trochu pohnu.. :-)

                      NTomajo - Profil | Út 20.12.2011 15:10:11

                      Ladiis >> tak jak pokračuje stavba? Pošli nějaké foto :-)

                        Npoldeci - Profil | Út 20.12.2011 14:26:37

                        ...k tým alps triangle sedlám 14,16 sa hodí na muchárske prúty....16je ako 18fuji dps...18/20fuji

                          NFlip - Profil | Pá 16.12.2011 12:46:43

                          chlapci-nemá někdo navíc doma allconitové naváděcí očko 25? odkoupím popř. vyměním za jiné.

                            Npoldeci - Profil | Út 13.12.2011 18:08:55

                            flip to pochopil,potrebujem vedieť O.D

                              NLadiis - Profil | Út 13.12.2011 17:45:23

                              Ahoj kluci. Kdyby měl někdo zájem, mám doma 2 kusy cca 48cm dlouhých Japanese shrink tube pro výrobu rukojetí na prutech.. Kdyby měl někdo zájem, dejte vědět. Je to průměr 25mm, smrští se to na cca 15mm...

                                Nj.sladkay - Profil | Út 13.12.2011 17:43:00

                                Flip >> pozeral na na stranke apls m v specifikacii maju uvedene aj vnutorne priemery

                                http://www.alpstackle.com/TRI%20Reel%20seat.html

                                  NFlip - Profil | Út 13.12.2011 17:41:21

                                  poldeci >> vycházej z tohodle tam jsou průměry odpovídající díře
                                  http://www.mudhole.com/Shop-Our-Catalog/Graphite_4/​KDPS-Quick-Lock-Reel-Seat-Locking-Nut

                                    NKolac1 - Profil | Út 13.12.2011 17:40:00

                                    poldeci >> fuha, skicar je dobra vec... :)

                                      NFlip - Profil | Út 13.12.2011 17:37:00

                                      doktor multiplikator >> j.sladkay - 13.12.2011 17:28:02 >> koukal jsem na mudhole a vnější průměr se značí O.D-tohle je I.D

                                        NFlip - Profil | Út 13.12.2011 17:32:51

                                        doktor multiplikator >> j.sladkay - 13.12.2011 17:28:02 >> vycházím z toho že tak malé I.D. průměry venkovní co mají v tabulkách jsem ještě neviděl

                                          Červené karty: S&F - pescador