Stavba prutov a restaurovanie.

Zacal som sa o tuto temu zaujimat, horko tazko som zhanal informacie tu na mrku. Casom som sa sice dozvedel dost aby som zacal s repasaciou mojho stiepaneho prutu a planovat stavbu privlacaku, ale dalo to zabrat a stale o tom zdaleka neviem dost. Takze pre podobnych nadsencov zakladam otazku v ktorej bude mozne dozvediet sa zaklady, vymenit si poznatky o materialoch, postupoch a podobne. Vitane su odkazy na videa, stranky ktore predavaju komponenty, navody na vyrobu pomocok na viazanie, uplny ideal su fotoserialy vlastnych pokusov.
Autor diskuse: P!F - Profil , 11.4.2011 všeobecné - domací dílna

NFlip - Profil | Út 13.12.2011 17:30:40

doktor multiplikator >> j.sladkay - 13.12.2011 17:28:02 >> nevím ale obrázek nasvědčuje že I.D. tzn díru zná.Takže plus tloušťka stěny a je na venkovním průměru.Ale třeba se pletu

    Nj.sladkay - Profil | Út 13.12.2011 17:28:02

    Flip >> ale to je vonkajsi priemer on potrebuje vnutorny ak som to dobre pochopil.

    na stranke maju tabulku I/D - internal diameter

      Nj.sladkay - Profil | Út 13.12.2011 17:21:42

      poldeci >> ktore to triangel sedlo chces?

        NFlip - Profil | Út 13.12.2011 17:21:09

        poldeci >> sem ti psal že u germánů ve forech píšou 22

          Npoldeci - Profil | Út 13.12.2011 17:16:33

          ,
          [fotka smazana na zadost autora]

            Npoldeci - Profil | Út 13.12.2011 17:11:31

            j,sladkay-jj s tým počítam že bude studenšie





            nakreslil som to strašne ale na pochopenie bude stačiť

              Nj.sladkay - Profil | Út 13.12.2011 17:07:28

              poldeci >> alp 16 som drzal, prijemne do ruky. na leto ok ale v zime bude chladit takze rukavice

                NFlip - Profil | Út 13.12.2011 16:51:58

                poldeci >> Na sportexech kevech mají enormě úzká sedla a vůbec to nevadí.

                  Npoldeci - Profil | Út 13.12.2011 16:51:08

                  Kolac1 >> hnusné nehnusné-potrebujem pevné,keby si videl ten drugar blank:)bežné 150gr by bledli závisťou ale tip je len 2,4mm takže citlivý odhadujem od cca 15-18gr

                    Npoldeci - Profil | Út 13.12.2011 16:47:38

                    Flip >> http://www.batsonenterprises.com/aluminum-reel-seat​s-1
                    napr pozri triangle seats
                    začínajúTRI-AH12M-B a tak ďalej až po TRI-AH22M

                    blank mám,takže vnútorný priemer mi budú pasovať iba na sedlá od 16M k najvačšiemu-nemám veľkú ruku len mám obavu aby na ten 25lb prút nebol tenký úchop lebo to má byť prút na sumca a menšie morské ryby /traveler-3diel/
                    asi to risknem a intuitívne objednám tú 16ku

                      NKolac1 - Profil | Út 13.12.2011 16:36:58

                      poldeci >> kasli na sedlo alps, to sedlo je hnusne ...

                        NFlip - Profil | Út 13.12.2011 16:35:53

                        poldeci >> to je asi vnější průměr a díra do které zasunuješ korek-takhle jsem měl označené to sedlo na Harika

                          Npoldeci - Profil | Út 13.12.2011 16:33:35

                          Flip >> tieto rozmery poznám ale neviem rozmer podľa označenia sedla 14-16-18-20...som z toho jeleň


                          fóra pozerám aj ja,niekde to pre zmenu dramatizujú že nie do každého vlezie hocijaký navi :))som si zas vymyslel zábavku

                            NFlip - Profil | Út 13.12.2011 16:27:53

                            poldeci >> co jsem vyčetl na forech tak by to měly být 22.

                              NFlip - Profil | Út 13.12.2011 16:22:58

                              poldeci >> edit. to je délka sedla

                                NFlip - Profil | Út 13.12.2011 16:15:07

                                poldeci >> tady máš rozměry značení venkovní průměr a průměr díry.
                                http://www.shofftackle.com/alps_triangle_seats.html​

                                  Npoldeci - Profil | Út 13.12.2011 16:03:51

                                  nazdar,máte niekto skúsenosť s hliníkovými alps sedlami?výrobca píše dĺžku a veľkosť otvoru-zaujíma ma aký je rozmer :vonkajší priemer sedla

                                    NSAMI - Profil | Čt 8.12.2011 16:58:49

                                    dobrý den. Chci se zeptat na něco ohledně laku. Mám kaprové pruty Dragon a příští rok bych je chtěl předělat kvůli příliž dlouhé rukojeti, a chci se zeptat jestli by bylo možné z blanku zbrousit matně černý lak a jaká by byla případně nutná úprava.
                                    Chtěl bych je předělat kvůli tomu že jejich tuhost mě jinak absolutně vyhovuje.

                                      NP!F - Profil | Čt 8.12.2011 1:35:36

                                      poldeci >> Ja by som chcel set ociek, sedlo a nejaky duplon alebo korok, to sa este musim poradit co vlastne na tu rucku, rozpadla sa mi privlacka do clna. Keby to nahlilo volaj, cislo na mna mas myslim.

                                        Nkamkam - Profil | St 7.12.2011 23:35:48

                                        poldeci >> ja dve ocka

                                          Červené karty: S&F - pescador