Stavba prutov a restaurovanie.

Zacal som sa o tuto temu zaujimat, horko tazko som zhanal informacie tu na mrku. Casom som sa sice dozvedel dost aby som zacal s repasaciou mojho stiepaneho prutu a planovat stavbu privlacaku, ale dalo to zabrat a stale o tom zdaleka neviem dost. Takze pre podobnych nadsencov zakladam otazku v ktorej bude mozne dozvediet sa zaklady, vymenit si poznatky o materialoch, postupoch a podobne. Vitane su odkazy na videa, stranky ktore predavaju komponenty, navody na vyrobu pomocok na viazanie, uplny ideal su fotoserialy vlastnych pokusov.
Autor diskuse: P!F - Profil , 11.4.2011 všeobecné - domací dílna

NLadiis - Profil | St 7.12.2011 22:21:58

poldeci >> Potřeboval bych odtama smršťovačku...

    Npoldeci - Profil | St 7.12.2011 21:27:12

    nechystá sa niekto na objednávku z CMW?

      Npoldeci - Profil | Út 29.11.2011 19:04:44

      kaňka >> inak nehovorím,že sedí ale niekto to tam ciachuje pocitovo


      ale čo ma hnevá trocha viac tak iné názvy a popisy k blanku-ako u výrobcu


        Nj.sladkay - Profil | Út 29.11.2011 19:04:24

        poldeci >> hmm neviem ci by som to tak prehanal.... to ako na tom valis 25 g pri plnom svihu alebo z lode ?

          Nkaňka - Profil | Út 29.11.2011 19:01:52

          poldeci >> A co to máš zač ?

            Npoldeci - Profil | Út 29.11.2011 19:00:59

            kaňka >> no ja mám opačnú skúsenosť podľa výrobcu 14gr a nakladám tomu 25 jigi


            ...sa vyznaj potom

              Nkaňka - Profil | Út 29.11.2011 18:57:09

              poldeci >> To si nemyslím , že ty gramáže sedí , měl jsem v ruce Rainshadow 8´3" 1/4 - 1/2 oz , podle ,,kódu" na CMW u tohoto prutu uvádí vrhačku 5-30g což vůbec nesedí i v porovnání s Harrisonem 5-30g i proti jiným prutům v podobné gramáži , je to naprostá žvýkačka , takže těm jejich hodnotám se věřit nedá , těch 14g by ale sedělo , takže radši budu věřit výrobci .

                Npoldeci - Profil | Út 29.11.2011 18:37:42

                S&F - pescador >>kaňka rieši niečo iné

                  NS&F - pescador - Profil | Út 29.11.2011 18:34:27

                  Tak jako CMW tak každý jiný subjekt si může u CTS objednat blanky jaké délky i gramáže chce.CTS má svůj program a ten uvádí na svých stránkách - chce-li někdo jinak .... tak je i vyrobí a dostane (viz CMW)
                  kaňka >> stejně tak udělal Harrison pro CMW serii vláčáků VHF M2Q nic víc - nic míň.
                  edit: stejné info.ti líp popíše Stephen Pratt e-mail. stephen@ctsfishing.com

                    Npoldeci - Profil | Út 29.11.2011 18:29:51

                    kaňka >> na CMW je problém ten,že vrhačky na ich stránke udávajú podľa vlastného uváženia-ale neboj sú profíci takže to v tých mantineloch aj sedí!

                    ja som bol v lete z toho tiež dosť rozčarovaný keď mi došiel blank a na ňom origo nálepka od výrobcu s úplne inými údajmi

                    dosť to riešia nemci na fórach ale u CMW to nezmenili-i keď si myslím ,že takto je to lepšie a do "hodnotovej" roviny to dáva niekto kto sa tomu rozumie-sú to len čísla-
                    kľudne sa riaď podľa ich popisu

                      Nzetfly - Profil | Út 29.11.2011 18:23:13

                      kaňka >> Nooo tak teraz by zaujímalo aj mňa ako CMW prišli k svojim hodnotám, keď výrobca udáva čosi iné :-)

                        Nkaňka - Profil | Út 29.11.2011 18:09:53

                        zetfly >> To my moc nepomůže , psal jsem že unce je cca 28gr ale problém je jinde , mrkni na linky a porovnej vrhačky podle kódu ( kat. čísla)
                        http://www.cmw-angeln.de/angelgeraete-ruten-angelge​raete/angelgerate/Spinnruten-Elite-Mag-Spin-Spin-Bl​ank-ES/
                        http://www.ctsfishing.com/elitemagspin.php
                        Třeba CTS uvádí vrhačku v gramech ale Rainshadow ne . Proto by mně zajímalo jak na ty hodnoty došli :-))

                          Nzetfly - Profil | Út 29.11.2011 18:00:22

                          kaňka >> Zdravím
                          v inom vlákne sa to nedávno riešilo a padol tam celkom zaujímavý link:
                          http://www.prevody.sk/index.aspx?G=-996560804&V=-67​5029469&H=1&S=23&Y=1000

                            Nkaňka - Profil | Út 29.11.2011 17:44:47

                            Pánové mám dotaz , jakým stylem se převádí vrhačka z oz na gramy ? Je na to nějaký vzoreček ? Vím že OZ je cca 28g ale ptám se proto , že jsem se díval na nějaké blanky u CMW a ty vrhačky jim tam vůbec nesedí oproti tomu co uvádí přímo výrobce v oz , všiml jsem si toho u Rainshadow ale i CTS .
                            Pokud na to žádný vzoreček není , tak by mně teda zajímalo jak na ty vrhačky v gramech přišli ?

                              Npoldeci - Profil | Ne 27.11.2011 20:21:45

                              Cardinal >> si v stavbe a reštaurovaní----možno o pocitoch ale hlavne si to urobíš tak ako ty chceš jediny limit je množstvo dostupného polotovaru

                                NCardinal - Profil | Ne 27.11.2011 20:13:16

                                poldeci - 27.11.2011 19:57:21 : Ahoj. Niekedy je lepšie porovnať ceny hotového produktu ako nechať si zadovážiť všetko potrebné k stavbe. Ja viem, vlastné je vlastné, je to o pocitoch keď sa dielo podarí.

                                  Npoldeci - Profil | Ne 27.11.2011 19:57:21

                                  Cardinal >> hotoviek je na výber dosť ale myslím ,že si ho chce postaviť sám

                                    Npoldeci - Profil | Ne 27.11.2011 19:55:57

                                    TomMa >> asi blby -to som chcel aj ja chalani v mucharine to nedoporucovali-pozri na CMW majú nejaké blanky traveler

                                    ja som pred včerom objednával z mudhole trojdiel-mohol si sa ozvať skorej niečo by sa každému ušetrilo na pošte

                                      NCardinal - Profil | Ne 27.11.2011 19:53:50

                                      TomMa - 27.11.2011 12:56:51 : máš na mysli takéto niečo? : http://www.garryevans.co.uk/greys-missionary-6-trav​el-spinning-rods---reduced-price-plus-free-mitchell​-avocet-ii-reel-1084-p.asp, tak sa skús na tejto stránke poobzerať.

                                        NTomMa - Profil | Ne 27.11.2011 19:51:53

                                        poldeci >> >poldeci Jak moc blby napad je zkusit vyvazat vlacak na muskarsky blank?

                                          Červené karty: S&F - pescador