Stavba prutov a restaurovanie.

Zacal som sa o tuto temu zaujimat, horko tazko som zhanal informacie tu na mrku. Casom som sa sice dozvedel dost aby som zacal s repasaciou mojho stiepaneho prutu a planovat stavbu privlacaku, ale dalo to zabrat a stale o tom zdaleka neviem dost. Takze pre podobnych nadsencov zakladam otazku v ktorej bude mozne dozvediet sa zaklady, vymenit si poznatky o materialoch, postupoch a podobne. Vitane su odkazy na videa, stranky ktore predavaju komponenty, navody na vyrobu pomocok na viazanie, uplny ideal su fotoserialy vlastnych pokusov.
Autor diskuse: P!F - Profil , 11.4.2011 všeobecné - domací dílna

TomVl - Profil | Út 13.11.2018 22:16:11

Tak sušička se osvědčila a náklady byly díky motorům z mikrovlnek ze sběrného dvora nula. I kabely jsem z těch mikrovlnek vytahal😂😂

    pepa-č - Profil | Út 13.11.2018 17:20:11

    Martin Bk >> ja bych se toho nebál, vlacaku i vysokých gramazi co jsou rukojet plus zbytek (označují to 1+1 díl) je hromada. Budeš mít tuhou parabolu, budeš překvapen jak tuhou, ale bude pracovat cely prut.
    Když to uděláš dobře bude to životaschopné.

      Martin Bk - Profil | Út 13.11.2018 17:15:13

      Z akce a pripadneho zlomeni mam taky obavy, ale vyuziti pod stromy bych nasel. Napojeni doufam ze bude v sedle a spodnim madle dostatecny prurez abych to na horni dil jen nasunul, zalepil a v miste spoje zabrousil + zalakoval. Uvidime, treba sem hodim vysledek jestli to vyjde.

        Fuldík - Profil | Út 13.11.2018 16:04:39

        Martin Bk >> Něco podobného jsem dělal,ale použil jsem i část spodního dílu.Implantoval sedlo z jiného prutu dodělal část korkové rukojeti a jak to pěkně funguje,je z toho můj oblíbený proutek...

          doktor multiplikator - Profil | Út 13.11.2018 13:39:48

          pepa-č >> a okunďák?

            pepa-č - Profil | Út 13.11.2018 12:55:47

            doktor multiplikator >> 99,9

              doktor multiplikator - Profil | Út 13.11.2018 12:51:31

              pepa-č >> kolko do metra?

                pepa-č - Profil | Út 13.11.2018 12:46:43

                doktor multiplikator >> nejvíc a naprosto.

                  doktor multiplikator - Profil | Út 13.11.2018 12:46:18

                  pepa-č >> a je chytaci?

                    pepa-č - Profil | Út 13.11.2018 12:42:06

                    já mám prut udělaný z horní půlky kapráku. je to jerkáč par excellence. nejlepší.

                      P!F - Profil | Út 13.11.2018 12:30:02

                      Martin Bk >> posli to p. Zelenemu na opravu namiesto blbnutia s poloprutom.

                        TomVl - Profil | Út 13.11.2018 12:27:05

                        Martin Bk >> za mne je to nesmysl, ale chytat se dá i na klacek z lísky a tak je to na vkusu. Nevím jak to chceš napojit a pod. Pokud to nenapojíš pořádně, tak ti to i 40 kapr zlomí....a akce prutu bude hodně pochybná

                          Martin Bk - Profil | Út 13.11.2018 7:42:40

                          Ahoj, mel bych jeden, mozna hloupy dotaz. Pred casem se mi podarilo zlomit pri nahozu ve spojce 12ft 2,75 2dil s delenou rukojeti. Trochu srdcovka, takze jsem si oba kusy nechal. Myslite, ze je mozne z horniho dilu udelat maly kaprovy prut (vyuziti mam) tak, ze bych odstranil spodni ocko a nasunul na nej a upevnil vyrizlou sedlovou cast a rukojet z dolniho dilu? Nechci investovat to nejake vetsi opravy, asi by to ani neslo a na normalni chytani uz mam novou sestavu. Diky za tip, pripadne rovnou napiste ze je to blbost

                            zetfly - Profil | Po 12.11.2018 21:34:34

                            kaprus - 12.11.2018 8:05:08 >???

                              TomVl - Profil | Po 12.11.2018 12:12:38

                              kaprus >>ahoj Děkuji pro mne určitě....

                                kaprus - Profil | Po 12.11.2018 8:05:08

                                zetfly >> ahoj. To same pro tebe😃

                                  kaprus - Profil | Po 12.11.2018 8:03:47

                                  TomVl >> hojdas. Tak material by stal 222kc/m. To by bylo cca 900 na na1 pripravek. Je to o neco drazsi nez na netu co sem se dival, ale zas mi to dovezou az do fabriky. Tolerance presnosti matrosu je h11, to je cca 0,1 mm. Ale vetsinou to byva presnejsi a odchylka byve spis v rozmeru nez treba v kolmosti takze v klidu si myslim. Nasli by se dve stejne strany kdyby neco at to na sebe sedi.
                                  Mam to teda obednat??
                                  Nepisu sz, treba to bude nekdy nekoho zajimat.

                                    hadalicek - Profil | Ne 11.11.2018 13:31:04

                                    Tak vše prodáno,díky.

                                      P!F - Profil | Pá 9.11.2018 22:05:14

                                      Mates PB >> musim, kurna, ale nejak furt nieco, neni cas, neni su komponenty, chut...

                                        Mates PB - Profil | Pá 9.11.2018 21:52:51

                                        P!F >> musíš postavit další.

                                          Červené karty: S&F - pescador