Stavba prutov a restaurovanie.

Zacal som sa o tuto temu zaujimat, horko tazko som zhanal informacie tu na mrku. Casom som sa sice dozvedel dost aby som zacal s repasaciou mojho stiepaneho prutu a planovat stavbu privlacaku, ale dalo to zabrat a stale o tom zdaleka neviem dost. Takze pre podobnych nadsencov zakladam otazku v ktorej bude mozne dozvediet sa zaklady, vymenit si poznatky o materialoch, postupoch a podobne. Vitane su odkazy na videa, stranky ktore predavaju komponenty, navody na vyrobu pomocok na viazanie, uplny ideal su fotoserialy vlastnych pokusov.
Autor diskuse: P!F - Profil , 11.4.2011 všeobecné - domací dílna

P!F - Profil | Pá 9.11.2018 21:39:38

Mates PB >> to je možné, pri tom "karte" prutov, to jednom, co som uviazal to nejak extra neviem posudit....

    TomVl - Profil | Pá 9.11.2018 13:05:21

    P!F >> prosím tě, to jsem nevěděl, vytáhl jsem 5 motorů z různých mikrovlnek ve sběrném dvoře a všechny se točí stejně......

      Mates PB - Profil | Pá 9.11.2018 12:07:58

      P!F >> Ono taky záleží čím lakuješ. Na něco pomalý, na něco dostačující, taky záleží na profilu, jestli kruh , nebo šestihran.......vstupuje do toho hodně proměnných :-)

        P!F - Profil | Pá 9.11.2018 11:46:20

        TomVl >> + Hadalicek oni sa tie motorceky robia 1,2 az 10 otacok za minutu, ja mám hrozne pomalý :)

          hadalicek - Profil | Pá 9.11.2018 11:40:11

          P!F >> tý jo tak to fakt nepovím,nevím kolikrát se otočí talíř za minutu v mikrovlnce:-)
          Ale na lakování ideální rychlost.

            TomVl - Profil | Pá 9.11.2018 11:39:25

            P!F >> jako talíř z mikrovlnky, mám jí doma se 4 motory taky, udělal jsem jí na 4 díly prutu

              P!F - Profil | Pá 9.11.2018 11:37:25

              hadalicek >> Kruci, mal som to zmazat a napisat sz, ze to vezmem :) Vsimol som si neskoro, kto zavaha nezere. Ake otacky mala susicka?

                hadalicek - Profil | Čt 8.11.2018 17:04:51

                Tak wraper a sušička prodána.

                  hadalicek - Profil | Čt 8.11.2018 16:27:14

                  Zdar borci,nevím jestli to nebude vadit,když tak to Pife smázni..
                  Skončil jsem s opravami a repasemi prutů tak bych vám chtěl nabídnout pár věcí..
                  Mám tu variabilní rod wraper délky 1200mm a 80mm šíře dá se jakkoliv nastavit dle potřeby.
                  Pak strojek na lakování a sušení z hliníkovou hlavou a motorek z mikrovlnky.
                  Dále spoustu nití od Pacbay(v návinech950yds ty se tu ani neprodávají), Penta Madeira Rayon..
                  Jsou tam převážně nitě na opravu a repase bambusových prutu Tokoz Rousek Sol Stibůrek atd.
                  Chtěl bych se toho zbavit pokud možno všeho najednou.
                  Když tak více info sz.Díky.

                    kaprus - Profil | Čt 8.11.2018 6:54:02

                    zetfly >> za barakem mame bezva sroubkoland. Tam maji vsecko. Za dobrou cenu. Musim zajit na sklad zjistit ten matros. Mam teho moc, myslim nato furt😃.
                    S tolerancema by nemel byt problem..

                      kaprus - Profil | Čt 8.11.2018 6:51:35

                      TomVl >> palba!!!

                        TomVl - Profil | Út 6.11.2018 22:44:25 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        jarohardy >> ano maká na elektriku a zvykl jsem si na ní.... je to pohoda viz výše

                          jarohardy - Profil | Út 6.11.2018 21:52:01

                          TomVl >> Stejně pěkná práce , gratulace. Ten wraper už ti maká na elektriku ? já bych si na to nezvyknul mám jeden růčo a jeden elekt. a ten je v dílně pod lakovačkou na důchodu

                            TomVl - Profil | Út 6.11.2018 21:41:28

                            jarohardy >> vlevo je 1474 a vpravo je myslim 1471 ten můj picker feeder je z 1472 a ten holý blank je 1471. Již se to přesně nedalo poznat respektive 1474 to je jistě, ale ten druhý byl zprasený a s laminátovou špičkou. Ta špička je z něčeho jiného.

                              jarohardy - Profil | Út 6.11.2018 21:39:23

                              TomVl >> aha to jsou 1474 bez očka na třetím díle , ty jsou robusní, díl 90 cm ,

                                TomVl - Profil | Út 6.11.2018 21:30:35

                                jarohardy >> starý origo vybroušený do jiného průměru. To byl kaprák .....viz výše natřený latexem. Již se nevyplatí renovovat... a tak to začalo... přemýšlel jsem co s ním

                                  jarohardy - Profil | Út 6.11.2018 21:27:04

                                  TomVl >> jo to vím viděl jsem tu fotky ale ohýba se dost i druhej díl ? proto ten dotaz, díly slepený z tejprů nebo starý origo ?

                                    Fuldík - Profil | Út 6.11.2018 21:13:20

                                    TomVl >> Moc pěkný feedřík!

                                      TomVl - Profil | Út 6.11.2018 21:06:45

                                      jarohardy >> jinak ten feeder není starý prut ten je nově vyrobený a postavený jako picker. Špička je carbon natřený jako dřevo . To je můj hokus pokus jak by mohl vypadat feeder pro fandy .... na obrázku je připravený í druhý blank a ten bude tak 80g.... feeder

                                        TomVl - Profil | Út 6.11.2018 21:04:43

                                        jarohardy >> dvě vrstvy

                                          Červené karty: S&F - pescador