Stavba prutov a restaurovanie.

Zacal som sa o tuto temu zaujimat, horko tazko som zhanal informacie tu na mrku. Casom som sa sice dozvedel dost aby som zacal s repasaciou mojho stiepaneho prutu a planovat stavbu privlacaku, ale dalo to zabrat a stale o tom zdaleka neviem dost. Takze pre podobnych nadsencov zakladam otazku v ktorej bude mozne dozvediet sa zaklady, vymenit si poznatky o materialoch, postupoch a podobne. Vitane su odkazy na videa, stranky ktore predavaju komponenty, navody na vyrobu pomocok na viazanie, uplny ideal su fotoserialy vlastnych pokusov.
Autor diskuse: P!F - Profil , 11.4.2011 všeobecné - domací dílna

NTomVl - Profil | Čt 25.10.2018 21:06:28 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

kaprus >> tak tady je par fotek již to vypadá jako prut.....

    Npacka - Profil | Čt 25.10.2018 17:31:57

    kaprus >> hoblik ma lyžinky aby ostří nepřišlo do styku s přípravkem
    přípravek ma ukos stejny po cele délce a ujímaní -nastavuje se mezera mezi přípravky -jako strojaři by ti to melo byt jasné
    TomVI-pekna prace

      Nkaprus - Profil | Čt 25.10.2018 15:44:47

      P!F >> holt s tema spuntama z pacificbaju si musis pohrat. Sou to prefabrikaty. To pak postrada smysl.

        Nkaprus - Profil | Čt 25.10.2018 13:00:21

        TomVl >> toz pujde to. Material je obyc si myslim _11600. Muze byt i lepsi ale myslim ze neni potreba. Hlavne bych potreboval fakt komplet vykres at se pak nedohadujem jak to melo byt😀
        Jenom otazka. Jaktoze se ten hoblik o to neztupi??

          NTomVl - Profil | Čt 25.10.2018 0:32:08

          kaprus >> co myslíš půjde to? Já se v černé oceli moc nevyznám myslím v jakostech.... znám nerez ....

            NP!F - Profil | St 24.10.2018 22:42:29

            Bobler >> akoze... Spravene je to ok, ale z mojho pohladu... Fakticky to bolo od vyroby horsie? Je to take divne, hrube, nesumerne, nepasuju k sebe materialy... Samozrejme otazka vkusu, inym sa to pacit moze.

              NP!F - Profil | St 24.10.2018 22:39:14

              pepa-č >> nevedel som dobre napisat, co si o tom myslim, trafil si to dokonale.

                Nzetfly - Profil | St 24.10.2018 19:02:45

                kaprus >> áno - taper

                  Nzetfly - Profil | St 24.10.2018 19:02:20

                  kaprus >> Dĺžka je cca 2000 mm a tie nastavovacie skrutky sú každých 5 palcov (in) teda v našich jednotkách 127 mm. Tie palce sú v stavbe bamboo udíc používané asi viac.

                    NBobler - Profil | St 24.10.2018 13:45:15

                    pepa-č >> Přestavba rukověti spodem, kork. kroužky,zak. kroužky a sedlo z Eurexu a technologie - rozbruška.

                      NTomVl - Profil | St 24.10.2018 11:50:25

                      kaprus >> ano, aby se blank ztenčil ke špičce, kdyby to tak nebylo tak z toho vznikne kulatina se stejným průměrem....

                        Nkaprus - Profil | St 24.10.2018 9:41:02

                        zetfly >> cili ujimani blanku, neboli jakousi jehlanovitost😀

                          NTomVl - Profil | St 24.10.2018 7:01:55

                          kaprus >> k horkovzdušce to je jasné zapomněl jsem uvést že uprostřed trubky bude větší díra "komín". Taky jsem zvědavý zda to horkovzdušky dají, ale jeden borec v Anglii to měl pouze s tím rozdílem, že měl pouze jednu, ale to se mi na tu délku nezdá. Lidl to jistí svou modrou Bosch nato nedám 😁

                            NTomVl - Profil | St 24.10.2018 6:55:02

                            kaprus >> no viděl jsem pár videí v Anglii, ale snažil jsem se, aby náklady nebyly nesmysl A tak pohon je starý aku šroubovák, desky jsou staré dveře z předsíně. 😀Kolečka jsou z Bauhausu. Al profily taky. Kladky jsem si vytočil ze silonu.
                            ANGLÁNI TO MAJÍ vymakanější. Hrazda s cívkami se jim pohybuje na ložiskách sama jemně podle navíjení. Já to musím posouvat. Takový mechanismus by byl hrozně složitý a na těch mých pár prutů je zbytečný.. ...jinak to funguje docela dobře. Zatím jsem to používal pouze na opravy štípáků. Teď poprvé si budu dělat ten štípaný feeder a mám rozdělaný muškařský prut myslím carbon.

                              Nkaprus - Profil | St 24.10.2018 6:37:43

                              zetfly >> chybi jenom delka, a jestli sou ty drazky az do konce bo je tam nechane bez drazky.

                                Nkaprus - Profil | St 24.10.2018 6:35:55

                                TomVl >> tvl tos nekde zkopcil nebo vymozecnil. Palba!
                                Ze ty mas naky ten cadcam😀

                                  Nkaprus - Profil | St 24.10.2018 6:32:51

                                  TomVl >> dobre napady. Zkusim ti nafotit ty frezy jesi najdu.
                                  Stou horkovzuskou, mel bys zachovat prutok vzduchu. Kdyztak nejaky jalovy pruduch, jak to maji ty ruzne nadstavce. Jinak se to asi blbe chladi. Jedna se mi uz rozpiustila.

                                    Nkaprus - Profil | St 24.10.2018 6:28:36

                                    zetfly >> rozumim. Ale takhle u nas kotujou zednici a stolari😀. To bude z nakeho ostrova?
                                    Mi je jasny ze ti krovaci za to chcou majlant.

                                      NTomVl - Profil | Út 23.10.2018 21:54:12

                                      kaprus >> jinak sháním právě frézu na horní frézku, z které vyrobím ten stroj, dále ten "šněrovač" blanku je jednoduchý...a pec na vysušení bambusu před lepení výrobím ze dvou horkovzdušných pistolí a trubky . A na vázání jsem si již vyrobil stroj viz obr....

                                        NTomVl - Profil | Út 23.10.2018 21:47:12

                                        zetfly >> super 😉

                                          Červené karty: S&F - pescador