Stavba prutov a restaurovanie.

Zacal som sa o tuto temu zaujimat, horko tazko som zhanal informacie tu na mrku. Casom som sa sice dozvedel dost aby som zacal s repasaciou mojho stiepaneho prutu a planovat stavbu privlacaku, ale dalo to zabrat a stale o tom zdaleka neviem dost. Takze pre podobnych nadsencov zakladam otazku v ktorej bude mozne dozvediet sa zaklady, vymenit si poznatky o materialoch, postupoch a podobne. Vitane su odkazy na videa, stranky ktore predavaju komponenty, navody na vyrobu pomocok na viazanie, uplny ideal su fotoserialy vlastnych pokusov.
Autor diskuse: P!F - Profil , 11.4.2011 všeobecné - domací dílna

NTomVl - Profil | Út 23.10.2018 21:46:32

kaprus >> ptáš se na cenu, to víš že, se to prodává všechny stroje se dají koupit, ale náklady na celek je tak 5000 liber😁nevím kolik těch prutů bych musel vyrobit zatím jsem to nepočítal .....😂😂 tady máš odkazy a ne, aby jsi podle toho kalkuloval cenu.....😂🤣

http://www.genuinebellinger.com/store/bamboo-rod-ma​king-machines-and-equipment/

    Nzetfly - Profil | Út 23.10.2018 21:23:58

    kaprus >> Čosi som na rýchlo našiel

      Nzetfly - Profil | Út 23.10.2018 21:09:16

      kaprus >> Kdesi to mám, len prelúskať tie haldy....

        Nkaprus - Profil | Út 23.10.2018 20:54:44

        zetfly >> uz to asi chapu😀
        Ale jistota je to cele nakreslit. Apon zacatek a konec😀

          Nzetfly - Profil | Út 23.10.2018 20:48:52

          kaprus >> V priečnom reze symetrická je 30 a 60 stupňov (zrkadlovo), čo vo výsledku dá rovnostranný trojuholník 60-60-60 a v pozdĺžnom - je na jednom konci "hlbšia" a plynule sa k druhému koncu "zplytšťuje" :-))

            Nkaprus - Profil | Út 23.10.2018 20:42:08

            zetfly >> chapu to dobre ze ta v-drazka neni na obou pulkach symetricky stejna?

              Npepa-č - Profil | Út 23.10.2018 20:33:02 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              TomVl >> sice jsi blázen, ale génius!
              to je pecka!
              naprostá pecka. :-)

                Nzetfly - Profil | Út 23.10.2018 20:15:37

                kaprus >> Na tej, ktorú mám teraz mi profily zrovnal a diery vyvŕtal priateľ v strojárskej dielni a tú ryhu uprostred v tvare "V" som vyrobeným prípravkom vybrúsil ja sám. Princíp je na obrázku a to "V"-čko je na forme vystúpane na jednej strane od cca 4mm (na jednom konci) do cca 2mm na druhom a na druhej strane od cca 2,5 mm do 0,4 mm. Rozmery som teraz len tipol.

                  Nkaprus - Profil | Út 23.10.2018 19:22:11

                  TomVl >> ja uz sem to kdysi studoval jak se to dela. Musim mrknout na jutub.
                  Uz vim, to se nastipe a protahuje ruuco tou frezou.
                  To se daji dve30* na jeden trn.

                    Nkaprus - Profil | Út 23.10.2018 19:15:28

                    zetfly >> No pokud sou tam jenom diry a zavity(je celkem jedno kolik), a srazena hrana pod nejakym uhlem(prostorovym), tak by snad ani tak drahe nebylo. Ty profily sou celkem presne. Cca do 0.02 mm. Pokud na tom neni nic jineho, da se takhle od pasu rict ze je to sranda.
                    Kolik za to chcou origo vlastne??😀jestli se to vubec prodava..
                    Cena matrosu je cca 20-30 kc/kg

                      Nzetfly - Profil | Út 23.10.2018 19:05:41

                      kaprus >> Zaujímala by ma cenová kalkulácia takého produktu. Ma to byť vyrobené zo za studena ťahaného profilu. Výkres by som kdesi mal mať k vyhrabaniu:-)
                      A ak by bola presnosť dodržaná a cena "kulantní", tak by som sa možno zamyslel aj ja :-)

                        NTomVl - Profil | Út 23.10.2018 18:53:00

                        kaprus >> no právě tady to nikdo asi nemá. Ono to zkosení se ke špičce snižuje do nuly. Jeden štěp bambusového prutu má úhel 60 stupňů, na ten trojůhelnikový profil musím vyrobit frézu. A ten trojůhelnik ktery ma úhel 60 stopňů se vloží do tohoto připravkuba zhobluje směrem ke špičce. Nejlepší bambus na pruty je TONKIN z Číny . Již mám dodavatele, pouze část mašiny mi chybí.....

                          Nkaprus - Profil | Út 23.10.2018 7:16:37

                          TomVl >> Ja se hlasim. Ale kdyby bylo neco v cestine, nebylo by od veci. Nebo vykres.

                            NTomVl - Profil | Po 22.10.2018 21:58:50

                            Prosím najde se tady šikovný nástrojař, který by dokázal vyrobit tento přípravek na broušení, hoblování dílů štípaného prutu ???Případně odhad ceny...do zprávy..... děkuji viz video

                            https://youtu.be/HhxPuL-i0_4

                              NTomVl - Profil | Ne 21.10.2018 22:54:01 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              kaprus >> Já špičku natřu barvou odstin dřeva....

                                Nkaprus - Profil | Ne 21.10.2018 10:32:24

                                TomVl >> pecka! Mozna sklenena by mela lepsi akci a barevne by to bylo odladenejsi😀

                                  NTomVl - Profil | So 20.10.2018 20:34:57

                                  kaprus >> :) 😁 to já radši než blbnout na diskuzi vymýšlím ty své kraviny např. První bambusový feeder ve střední Evropě😂 ......po zazimování zahrady škrábu a škrábu blank a kontroluji akci .....špička je samo karbon to už bambus nezvládne .... 😁😁😁 a teď do mě..... 😀

                                    Npepa-č - Profil | So 20.10.2018 17:29:24

                                    kaprus >> dělal jsem to podobně. Odrezal jsem mechovku, sundal krouzky,koncovky. Přesně si připravil kroužky. Jemně se rizl. Kruzky jsem před nasazením pribrousil, aby byly z boku trochu klinkovite. Tím se z boky k sobě “zakousnou”. Když se to děla pomalu a přesně a pak jemně prebrousi tak u Flor kroužku spoj nennajdu.

                                      Nkaprus - Profil | So 20.10.2018 15:21:14

                                      P!F >> nekdy ta pena stoji fakt za hovno. Ale vypada to dobre tez, to jo

                                        Npoldeci - Profil | So 20.10.2018 15:19:57

                                        kaprus >> ja do obchodov moc nechodím,čo chcem nakúpim cez net

                                          Červené karty: S&F - pescador