Stavba prutov a restaurovanie.

Zacal som sa o tuto temu zaujimat, horko tazko som zhanal informacie tu na mrku. Casom som sa sice dozvedel dost aby som zacal s repasaciou mojho stiepaneho prutu a planovat stavbu privlacaku, ale dalo to zabrat a stale o tom zdaleka neviem dost. Takze pre podobnych nadsencov zakladam otazku v ktorej bude mozne dozvediet sa zaklady, vymenit si poznatky o materialoch, postupoch a podobne. Vitane su odkazy na videa, stranky ktore predavaju komponenty, navody na vyrobu pomocok na viazanie, uplny ideal su fotoserialy vlastnych pokusov.
Autor diskuse: P!F - Profil , 11.4.2011 všeobecné - domací dílna

Npoldeci - Profil | Pá 25.11.2011 19:09:58

kamkam >> dával som očká dole tak ze som nahrial cast vyviazania očka zapaľovačom zo strany patky očka /opatrne/ lak trocha zmakol,potom som ho zrezal orezávatkom-ostatok siel dost ľahko zlúpať-dočistil liehom

na blanku ktorý bol strieknutý na maskáč sa mi to nepodarilo bez olúpania aj tej maskáčovej farby/viac menej tu som sa s tym nesral lebo prut bol zlomeny a mne slo len o ocká/

ak je kvalitná vrstva laku tak ten prvý postup by mohol fungovať/lakované bezfarebnym lakom v mojom prípade/

    Nxmac - Profil | Pá 25.11.2011 19:06:29

    poldeci >> Nj, mě se teprve suší dřevo :)

      Nkamkam - Profil | Pá 25.11.2011 19:01:43

      poldeci >> lakovany harison vhf

        Npoldeci - Profil | Pá 25.11.2011 19:00:05

        kamkam >> aky je blank:,myslím nelakovaný alebo lakovaný?

          Npoldeci - Profil | Pá 25.11.2011 18:58:45

          xmac >> ja som mal lak bokom vyše roka kým som sa k niečomu odhodlal :)-cez zimu bude čas,aspoň niečo by som chcel skladať

            Nxmac - Profil | Pá 25.11.2011 18:53:01

            Díky oběma , sice to je ještě daleko, ale lak už mám :)

              Nkamkam - Profil | Pá 25.11.2011 18:51:23

              nazdar stavaci udic, jedna otazka - da sa odstranit viviazane ocko bez toho aby ostali na blanku nejake stopy? Ak ano, ako? Dakujem za rady. ozaj lepene to bolo flex coatom

                Npoldeci - Profil | Pá 25.11.2011 18:44:59

                xmac >> 1.1 a radsej to meraj striekačkami cca zo 4h nechaj sušiť otáčaním
                ...doba schnutia záleží od momentálnej teploty vzduchu
                na jeden prút toho stačí fakt málo namiešať

                  Nxmac - Profil | Pá 25.11.2011 18:41:08

                  No když jsme u toho Mr. Studeného, tak jsem si koupil flex coat lak a přišel v popsaných nádobkách bez jakéhokoliv návodu. Má někdo zkušenost s dobou zasychání a ředění předpokládám 1:1 Díky předem

                    NOrion24 - Profil | Pá 25.11.2011 18:14:37

                    poldeci >>Takze citujem p. Studeneho
                    MudHole Tackle
                    nejširší sortiment komponentů na výrobu prutů.
                    Ceny jako v USA (u některých položek se připočítává DPH20%).
                    Žádné další poplatky - šetříte na poštovném, bankovních převodech. O zásilku se staráme my.

                    Kecy....KECY a este raz KECY
                    Chcel som niečo a vyjde to drahsie ako ked to objednam priamo. Lebo som si dovolil to viazat sam....
                    Asi niečo na to arogantnom viazacovi niečo bude...a ja som veril a dufal, ze to tak neni a vela ludi tuna na diskusii....sa prestrelilo....chcel som este niečo nechat u neho postavit...ale nie....uz stacilo...su aj ine cesty. Kazdy si robi svoje obchodne meno sam.

                      Npoldeci - Profil | Pá 25.11.2011 16:00:26

                      Pitris >> vkus -nevkus,najskorej je niekde na stene u pivovarníka ,ale výrobca sa pozabával

                        NPitris - Profil | Pá 25.11.2011 15:55:26

                        poldeci >> A titul nevětší nevkus roku vyhrává....! To je fakt síla :-)

                          Npoldeci - Profil | Pá 25.11.2011 15:09:39

                          Flip >> Studený odtiaľ objednáva koncom mesiaca,či to už nefunguje cez neho?

                            NFlip - Profil | Čt 24.11.2011 17:08:18

                            Nebude z vás někdo dělat objednávku na Mudhole.com-přidal bych na poštovné-potřebuji nějaká očka.

                              NOrion24 - Profil | St 23.11.2011 10:23:35

                              poldeci >> Na koniec rucky mohol dat otvarak na pivo :-)

                                Npoldeci - Profil | St 23.11.2011 10:21:43

                                inšpirujúce:)
                                [fotka smazana na zadost autora]

                                  NLadiis - Profil | Út 22.11.2011 12:25:31

                                  Tomajo >> Vkládám to sem postupně, zatím jsem se dále nedostal... :-) Jak bude hotov další krok, naperu to sem..

                                    NTomajo - Profil | Út 22.11.2011 11:16:08

                                    Ladiis >> to vypadá dobře :-) Val sem více fotek.

                                      NLadiis - Profil | Po 21.11.2011 21:20:10 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      Tak jsem se konečně pustil do stavby kaprových hůlek... Pomalu se začínají rýsovat křivky mých nových lásek... :)))

                                        Červené karty: S&F - pescador