Stavba prutov a restaurovanie.

Zacal som sa o tuto temu zaujimat, horko tazko som zhanal informacie tu na mrku. Casom som sa sice dozvedel dost aby som zacal s repasaciou mojho stiepaneho prutu a planovat stavbu privlacaku, ale dalo to zabrat a stale o tom zdaleka neviem dost. Takze pre podobnych nadsencov zakladam otazku v ktorej bude mozne dozvediet sa zaklady, vymenit si poznatky o materialoch, postupoch a podobne. Vitane su odkazy na videa, stranky ktore predavaju komponenty, navody na vyrobu pomocok na viazanie, uplny ideal su fotoserialy vlastnych pokusov.
Autor diskuse: P!F - Profil , 11.4.2011 všeobecné - domací dílna

Nkaňka - Profil | Po 21.11.2011 19:06:11

Když Orion vzpomněl ty blanky St.Croix ,nemáte někdo zkušenost s SC3 ( 9´ , 1/8-5/8 oz ) ?

    Npoldeci - Profil | Po 21.11.2011 18:29:15

    Orion24 >> limit je strašne maličký-mňa zaujímajú celkové náklady-hlavne za rozmer bude určite pálka-pozri sa na to a referuj

      NOrion24 - Profil | Po 21.11.2011 18:21:36

      poldeci >> asi bude lepšie objednať osobitne,...aby sa zmestilo do limitu?...

        Npoldeci - Profil | Po 21.11.2011 15:02:46

        Orion24 >> dane,clo si počítal,?

          NOrion24 - Profil | Po 21.11.2011 8:02:16

          Inač na Mudhole...su blanky v zlave(St croixV) ...ak by niekto objednaval....dajme sa do kopy usetrime na postovnom

            NCardinal - Profil | Pá 18.11.2011 16:43:33

            Aj mušák je hotový, len lakovať. Počkám si síce ako dopadne oprava pôvodného navádzacieho očka - zatiaľ som dal červené a ak dopadne dobre, previažem pôvodné biele.

              NCardinal - Profil | Pá 18.11.2011 16:36:54

              Už budem len lakovať, ale to má čas.:-)

                NP!F - Profil | So 12.11.2011 18:29:52

                Cardinal >> Podla mna aj na tej spodnej fotke co daval Zefly bude ocko achatove, pozri si ako sa v nom nepravidelne lame svetlo, sklo je skratka homogenne.

                  NCardinal - Profil | So 12.11.2011 17:18:34

                  zetfly - 12.11.2011 14:46:25 : Ahoj. No, musím priznať, že to tvoje červené očko-red je odlišné od klasických tokozáckych, len ten lesk sa mi nezdá, vyzerá ako sklo. Čo sa týka red banded, tam niet pochýb, sklo to nebude, to bude achát. Sklo je čírejšie ako prírodný achát.
                  Na foto úplne vľavo je tokozácke - sklo. Inak aj všetky čo tam vidieť.

                    Nzetfly - Profil | So 12.11.2011 14:46:25

                    Cardinal >> Našiel som aj foto očka, ktoré som vyväzoval na posledný prút. To je red banded.

                      Nzetfly - Profil | So 12.11.2011 14:44:16

                      Cardinal >> Zdravím
                      no tak tu je foto toho očka. Malo by to byť red achát.

                        NCardinal - Profil | So 12.11.2011 11:56:54

                        P!F - 11.11.2011 21:57:12: už som začal vyväzovať aj muchárku.

                          NCardinal - Profil | So 12.11.2011 11:31:29

                          P!F - 11.11.2011 21:57:12 : Ahoj, kľudne pošli. Aj tak nebudem mať čo robiť na dôchodku a každé evri bude dobré.:-))

                            NP!F - Profil | Pá 11.11.2011 21:57:12

                            Cardinal >> kurna ja sa furt neviem dokopat k tomu aby som dokoncil moj, asi ti ho poslem! :)

                              NCardinal - Profil | Pá 11.11.2011 20:14:40

                              zetfly - 11.11.2011 19:23:30 : to sú parádne výplne očiek, to by mal byť achát. Predpokladám, že na prútoch od Tokozu ich veľa nebolo a keď tak v začiatkoch výroby. No fotku pošli.

                                Nzetfly - Profil | Pá 11.11.2011 19:23:30

                                Cardinal >> No predsa som našiel vzorkovnik výrobcu, ktorý tie očká ešte aj teraz robí

                                  Nzetfly - Profil | Pá 11.11.2011 19:14:45

                                  Cardinal >> Zdravím
                                  zajtra za svetla vyfotím to moje. Malo by byť zaručene achátové a pri tom je takmer číre. Acháty, ako tu už bolo, majú štruktúru podobnú vrstveniu, ale sú kamene, v ktorých sú dostatočne veľké plochy jednoliate. Ako však zistiť už na hotovom očku či je to achát, tak to netuším.

                                    NCardinal - Profil | Pá 11.11.2011 18:35:27

                                    zetfly - 9.11.2011 21:13:25 : Ahoj. Podľa mňa je to sklo, achát má trochu inú farbu a štruktúru. Niekde tu už tie achátové lietali.

                                      NCardinal - Profil | Pá 11.11.2011 18:24:51 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      A zase bude čo vyväzovať.:-)

                                        Njasommato - Profil | St 9.11.2011 21:20:51

                                        doktor multiplikator >> j.sladkay - 9.11.2011 13:19:33 >> mna bavi praca skoro z kazdym materialom teras sa zaucam do roboty s kovom a podobnymi vecami ale drevo je moja srdcovka

                                          Červené karty: S&F - pescador