Stavba prutov a restaurovanie.

Zacal som sa o tuto temu zaujimat, horko tazko som zhanal informacie tu na mrku. Casom som sa sice dozvedel dost aby som zacal s repasaciou mojho stiepaneho prutu a planovat stavbu privlacaku, ale dalo to zabrat a stale o tom zdaleka neviem dost. Takze pre podobnych nadsencov zakladam otazku v ktorej bude mozne dozvediet sa zaklady, vymenit si poznatky o materialoch, postupoch a podobne. Vitane su odkazy na videa, stranky ktore predavaju komponenty, navody na vyrobu pomocok na viazanie, uplny ideal su fotoserialy vlastnych pokusov.
Autor diskuse: P!F - Profil , 11.4.2011 všeobecné - domací dílna

Nzetfly - Profil | St 9.11.2011 21:13:25

Cardinal >> Zdravím
je dosť možné, že aj toto očko je achátové. Mám kdesi foto očka z červeného achátu, ktorý je číry ako sklo. Len ho musím pohľadať, prípadne vyfotiť znova. Len to chvíľu potrvá, lebo už je vyviazané.

    NCardinal - Profil | St 9.11.2011 20:32:49 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    xmac - 9.11.2011 18:25:33 : tu je detail očka, ale sa nepodaril.

      NCardinal - Profil | St 9.11.2011 19:53:08

      xmac - 9.11.2011 18:25:33 : môžem dať, len dobijem batérie. Ak chceš vedieť niečo ohľadne očka, tak je sklenené - červené. Achátové nemám.:-(

        Nxmac - Profil | St 9.11.2011 18:25:33

        Cardinal >> Máš to pěkné, co detail na očko ;)

          NCardinal - Profil | St 9.11.2011 18:13:49 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          Tak pred dnešnný deň stačí. Spodný diel je vyviazaný.

            N: vydrák - Profil | St 9.11.2011 18:00:09

            xmac >> Ale prd liší,zde šlo o něco trochu jiného.No nic...

              Nxmac - Profil | St 9.11.2011 17:58:19

              : vydrák >> No, jak bych ti to řekl, i s nadsázkou se naše představy o dost liší ... Každopádně co si pamatuju, tak za mala ta lískovka byla bez oček, s 35 vlascem, korkovým špuntem z klášterního tajemství a babičinou ohnutou anglickou jehlou, kterých jsme měli doma tisíce, jelikož to bylo jediné co zbylo po dědovu zabaveném krejčovském kšeftě.

                Nj.sladkay - Profil | St 9.11.2011 17:44:10

                : vydrák >> ja to chapem akurat 15 rokov dozadu by som ta nazval burzoaziou :))

                  N: vydrák - Profil | St 9.11.2011 17:40:58

                  doktor multiplikator >> j.sladkay - 9.11.2011 17:33:54 >> Moderní háček byl zvolen proto,aby pravděpodobnost zdolání a posléze zdokumentování ryby byla co největší.Na ohnutej špendlík jsem v mládí chytával ale zde jsem ho nezvolil.

                    Nj.sladkay - Profil | St 9.11.2011 17:33:54

                    : vydrák >> to si frajer s takym hacikom :))

                      N: vydrák - Profil | St 9.11.2011 17:21:27

                      xmac >> Inspirace:-)))
                      Ber to s nadsázkou.

                        Nj.sladkay - Profil | St 9.11.2011 13:19:33

                        jasommato >> praca s drevom ako hoby? to samozrejme meni pohlad na vec

                          Njasommato - Profil | St 9.11.2011 13:15:39

                          doktor multiplikator >> j.sladkay - 9.11.2011 1:08:20 >> a preco nie mna to bavi a samotny postup mam vecsinou radsej ako visledok tak preco si ho nespestrit mensou komplikaciou :-D

                            Nxmac - Profil | St 9.11.2011 7:39:56

                            zetfly >> Díky, opět super odkaz...

                              Nxmac - Profil | St 9.11.2011 7:39:32

                              doktor multiplikator >> j.sladkay - 8.11.2011 23:51:29 >> Rovnátka už tam jsou a pruty visí zatížené od stropu dolů . Dík

                                Nj.sladkay - Profil | St 9.11.2011 1:08:20

                                jasommato >> naco sa trapit, ked nemusis :))

                                  Njasommato - Profil | St 9.11.2011 0:45:38

                                  doktor multiplikator >> j.sladkay - 8.11.2011 23:51:29 >> da sa to narovnat teplom rovnako ako bambus :-)

                                    Nj.sladkay - Profil | Út 8.11.2011 23:51:29

                                    xmac >> palice na to si odrez vo februar,i ked drevo obsahuje najmenej vody nasad rovnatka aby s ti pocas dosusenia nepokrutil. inak nemam sajnu o tom

                                      Nzetfly - Profil | Út 8.11.2011 22:32:35

                                      xmac >> Tak na motiváciu dám ešte jeden: http://vintagefishingtackle.net/WOOD-RODS

                                        Njasommato - Profil | Út 8.11.2011 21:25:15

                                        xmac >> no ak to bude ako na tich odkazoch tak je lieska asi top a hlavne je rovna
                                        asi ties daco pospekulujem len abi co najskor zamrzlo nech v nej trosku stecie stavicka a pojdem daku virezat

                                          Červené karty: S&F - pescador