Stavba prutov a restaurovanie.

Zacal som sa o tuto temu zaujimat, horko tazko som zhanal informacie tu na mrku. Casom som sa sice dozvedel dost aby som zacal s repasaciou mojho stiepaneho prutu a planovat stavbu privlacaku, ale dalo to zabrat a stale o tom zdaleka neviem dost. Takze pre podobnych nadsencov zakladam otazku v ktorej bude mozne dozvediet sa zaklady, vymenit si poznatky o materialoch, postupoch a podobne. Vitane su odkazy na videa, stranky ktore predavaju komponenty, navody na vyrobu pomocok na viazanie, uplny ideal su fotoserialy vlastnych pokusov.
Autor diskuse: P!F - Profil , 11.4.2011 všeobecné - domací dílna

Nxmac - Profil | Út 8.11.2011 21:16:13

jasommato >> Tak líska by měla při správném výběru pracovat výborně sama o sobě. Mám už několik vytipovaných lískáčů v kůlně a suší se a rovnají...

    Nxmac - Profil | Út 8.11.2011 21:14:56

    S&F - pescador >> poldeci .. díky, tohle jsem už prolezl :D

      Nxmac - Profil | Út 8.11.2011 21:14:25

      zetfly >> Super odkaz děkuji - konečně vidím, jak udělat rukojeť ...

        Nzetfly - Profil | Út 8.11.2011 21:04:31

        xmac >> Zdravím
        história zaknihovala "wood flyrod", napríklad: http://www.classictrout.com/rods/wood/wood2.php

          Njasommato - Profil | Út 8.11.2011 18:32:21

          xmac >> a z coho to ides robit??
          moze to bit celkom zaujmave kdesi som us pocul o drevenom prute ale myslel som si ze si dakto robi srandu
          asi to bolo spravene podobne ako z bambusu inak si neviem predstavit ako bi to spravil abi to bolo schopne lovu

            Npoldeci - Profil | Út 8.11.2011 18:31:01

            xmac >> je tu otázka o výrobe bambusových skús tam,možno niečo poradia

              Nxmac - Profil | Út 8.11.2011 18:18:27

              S&F - pescador >> j.sladky - Kucí díky, ale myslím seriózně postavit muškařský prut. Našel jsem jediný článek. V americe to jeden stavěl a vypadalo to slušně, ovšem fotky byly jen finální. Pak jsem našel nějaký experimentík, ale to nevypadalo nic moc... Klacky už se suší a rovnají vyvěšené...

                Npoldeci - Profil | Út 8.11.2011 18:12:20

                doktor multiplikator >> j.sladkay - 8.11.2011 18:10:16 >> presne niečo podobné ma napadlo

                  Nj.sladkay - Profil | Út 8.11.2011 18:10:16

                  xmac >> ano, tak 16 rokov dozadu lieska 2,5m+ 10m silonu a hacik zo spendlika. par potocakov to do baglu dostalo :))

                    NS&F - pescador - Profil | Út 8.11.2011 18:10:07

                    xmac >> Lískový stavěl onehdy Vydrák :-))

                      Nxmac - Profil | Út 8.11.2011 18:03:07

                      Chlapi stavěl jste tu někdo někdy lískový, či jasanový prut?
                      díky za info

                        Npoldeci - Profil | Út 8.11.2011 15:31:19

                        Ladiis >> príde ti potvrdzujúci mail na objednávku,prípadne nejaký dodatok o platení-je to zároveň potvrdenie ,že ti to čo si si objednal aj pošlú

                          NLadiis - Profil | Út 8.11.2011 14:09:08

                          kaňka >> Ahoj. Prosímtě ještě se zeptám, posílají z CMW nějakej potvrzovací mail ohledně toho že odeslali objednávku nebo takový věci nevedou? Díky

                            Nkunnan - Profil | Ne 6.11.2011 17:57:40

                            poldeci >> dík za kontakt :-))

                              NCardinal - Profil | Ne 6.11.2011 17:26:23

                              poldeci - 6.11.2011 16:40:53 : ani nie, ale nebolo by od veci.:-)))

                                Npoldeci - Profil | Ne 6.11.2011 16:40:53

                                Cardinal >> hádam si niečo prepásol-neverím!

                                  NCardinal - Profil | Ne 6.11.2011 16:39:13

                                  poldeci - 6.11.2011 16:34:56 : zišlo by sa, mať tak o 20r menej, to by bolo iné šťastie.:-)

                                    Npoldeci - Profil | Ne 6.11.2011 16:34:56

                                    Cardinal >> veľa śťastia:)))

                                      NCardinal - Profil | Ne 6.11.2011 16:13:48

                                      poldeci - 6.11.2011 16:04:16 : Ahoj. Keď som lakoval, doniesli mi 2 zložkový polyuretanový, nezarobený. Vysvetlil som dotyčnému, čo idem lakovať a čo má spĺňať. Značku neviem. 2 krát nalakoval a lak drží 8mi rok. Lak mi ešte trochu ostal 3 dcl, no tužilo zobral čert-plastovú fľašu dokrútilo a tak som to vyhodil. Teraz, až kúpim tužilo a nebude vhodné k laku, to bude v háji. Budem musieť kúpiť lak aj tužilo, prípadne aj riedidlo. No, ale čo by som neurobil, aby to bolo OK?:-)

                                        Červené karty: S&F - pescador