Stavba prutov a restaurovanie.

Zacal som sa o tuto temu zaujimat, horko tazko som zhanal informacie tu na mrku. Casom som sa sice dozvedel dost aby som zacal s repasaciou mojho stiepaneho prutu a planovat stavbu privlacaku, ale dalo to zabrat a stale o tom zdaleka neviem dost. Takze pre podobnych nadsencov zakladam otazku v ktorej bude mozne dozvediet sa zaklady, vymenit si poznatky o materialoch, postupoch a podobne. Vitane su odkazy na videa, stranky ktore predavaju komponenty, navody na vyrobu pomocok na viazanie, uplny ideal su fotoserialy vlastnych pokusov.
Autor diskuse: P!F - Profil , 11.4.2011 všeobecné - domací dílna

Npoldeci - Profil | Ne 6.11.2011 16:04:16

Cardinal >> určite to bude spĺňať účel aj s polyuretanom len sa môže stať ak nie je uv stály ,že po čase zmení farbu zožltne etc.
škoda experimentu po náročnej práci, tie laky nestoja veľa a na jeden prút /očká/veselo stačí to najmenšie balenie-toľko môj skoro laický pohľad

    NCardinal - Profil | Ne 6.11.2011 15:46:08

    kunnan - 6.11.2011 15:25:46 : ja som po naviazaní očiek prelakoval viazanie polyuretanovým lakom a po zaschnutí ešte raz, no aj s celým prútom.

      Npoldeci - Profil | Ne 6.11.2011 15:44:51

      kunnan >> nie asi najjednoduchšie http://www.michalstudeny.com/

        Nkunnan - Profil | Ne 6.11.2011 15:32:54

        poldeci >> a kde seženu ? Prodejna barvy laky ?

          Npoldeci - Profil | Ne 6.11.2011 15:27:24

          kunnan >> niečo originál na to vymyslené,odskúšané napr.flexcoat

            Nkunnan - Profil | Ne 6.11.2011 15:25:46

            Poradí někdo ? Jaký lak mám použít při vyvazování oček u muškařského prutu ? Díky.

              NCardinal - Profil | Ne 6.11.2011 14:12:59

              Tak so dnes začal vyväzovať, aby to pomaly ubúdalo.

                Nj.sladkay - Profil | Út 1.11.2011 23:18:18

                poldeci >> zalezi ci to je na chytanie alebo na trasenie :))

                neviem keby som sa na to dal, tak to urobim zo všim šudy. aj dobre ponadavat si raz za cas treba :)))

                  Npoldeci - Profil | Út 1.11.2011 23:09:43

                  doktor multiplikator >> j.sladkay - 1.11.2011 23:00:25 >> a tebe by sa s tým chcelo prplať?

                    Nj.sladkay - Profil | Út 1.11.2011 23:00:25

                    poldeci >> to zalezi ci mas metal-solid ocka alebo nie predsa a hander kotuc a lestiacu pastu poznas predpokladam

                      Npoldeci - Profil | Út 1.11.2011 22:03:23

                      doktor multiplikator >> j.sladkay - 1.11.2011 21:28:50 >> zaujímavé ale mne sato nepáči lebo ak nozičku očka dobrusuješ tak zbrúsiš aj origo úpravu a potom to musí vyzerať hnusne

                        Nj.sladkay - Profil | Út 1.11.2011 21:11:47

                        P!F >> http://www.stripersonline.com/t/758187/rod-build-un​der-2-hours-and-fishable
                        http://www.rodbuildingforum.com/index.php?showtopic​=7286&st=15&p=64642&#entry64642

                        bez nite som videl take nieco iba raz. chovalo sa to celkom normalne.
                        existuje este nit, ktora po zaliati lakom nieje skoro vidno. fakt treba trochu zaostrit

                          NP!F - Profil | Út 1.11.2011 20:38:00

                          doktor multiplikator >> j.sladkay - 1.11.2011 18:49:09 >> ale vyzera to fest zaujimavo, nevies o tom nieco viac?

                            Nj.sladkay - Profil | Út 1.11.2011 18:49:09

                            http://www.youtube.com/watch?v=rgBYDH67hi8&feature=​related
                            tak toto by slo, no na sumcak to asi nebude hmm

                              Nkaňka - Profil | Út 1.11.2011 15:54:14

                              ročica >> Tak aspoň napiš co s tím očkem je ?

                                Nročica - Profil | Út 1.11.2011 15:50:39

                                Ahoj prosím poradíte mě někdo jak očko u feedrove udici opravit? nemužu semka poslat fotku nejde mě to nevím proč když tka pošlu po icq nebo emailem prosím o pomoc nerad bych přišel o to očko díky za odpovědi...

                                  Nročica - Profil | Po 31.10.2011 15:50:42

                                  Paulus >> dobře

                                    NPaulus - Profil | Po 31.10.2011 15:41:56

                                    ročica >> Hele - jdeš na to blbě.
                                    Popiš klukům ten problém, vyfoť jim o co kráčí a tak.

                                      Červené karty: S&F - pescador