Stavba prutov a restaurovanie.

Zacal som sa o tuto temu zaujimat, horko tazko som zhanal informacie tu na mrku. Casom som sa sice dozvedel dost aby som zacal s repasaciou mojho stiepaneho prutu a planovat stavbu privlacaku, ale dalo to zabrat a stale o tom zdaleka neviem dost. Takze pre podobnych nadsencov zakladam otazku v ktorej bude mozne dozvediet sa zaklady, vymenit si poznatky o materialoch, postupoch a podobne. Vitane su odkazy na videa, stranky ktore predavaju komponenty, navody na vyrobu pomocok na viazanie, uplny ideal su fotoserialy vlastnych pokusov.
Autor diskuse: P!F - Profil , 11.4.2011 všeobecné - domací dílna

Nročica - Profil | Po 31.10.2011 15:26:03

Čau hele nevítě někdo jak opravit očko u feedrové udice??? prosím o radu, díky

    NTomajo - Profil | Út 25.10.2011 18:34:15

    Cardinal >> jasan, však já jsem taky nenapsal, že se to musí dělat takto. Jen jsem psal postup jak jsem to dělal já.

      NCardinal - Profil | Út 25.10.2011 17:01:56

      Tomajo - 25.10.2011 16:53:58 : nehovorím, že to nejde aj takto. Mne sa zdá zbytočné lakovať prút pred vyviazaním, potom nalakovať len viazanie a nakoniec celý ešte prelakovať. Akou propiskou píšeš, aby sa to pri lakovaní nerozmazalo? Ďakujem.

        NTomajo - Profil | Út 25.10.2011 16:53:58 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        Cardinal >> ahoj, to já jsem napřed odstrojil, sundal starý lak, potom vylakoval, po vytvrdnutí vyvázal a pak začla sezóna, takže pokračovat budu zanedlouho :-)))

          NCardinal - Profil | Út 25.10.2011 16:50:19 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          Okrem spojek úplne odstrojený a vyčistený 3 diel muška 285cm. Bolo zistené, že prút bol lakovaný asi len raz a to až po celkovom vyviazaní a vydržalo toľké roky. Osobne si myslí, že po novom vyviazaní bude stačiť prelakovať viazanie a po zaschnutí jeden krát prelakovať celý prut.

            NCardinal - Profil | Po 24.10.2011 17:30:44 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            Pomaly a isto napredujem. Len nech dobre preschne.

              Njarohardy - Profil | St 19.10.2011 13:54:45

              Od 1.11. 2011 bude v Plzni ve Vrchlického mulici otevřen rybářský bazar kde bude možno koupit či dát do komisního prodeje všechny rybářské potřeby.Více na www.rybarskybazar.freepage.cz

                NCardinal - Profil | Ne 16.10.2011 21:46:12

                jarohardy - 16.10.2011 20:40:43 : v katalogu BYRON na str. 132 majú rôzne veľkosti Inak osobne som ich vyrobil zo zubárskeho drôtu a sú na neroznanie.

                  NP!F - Profil | Ne 16.10.2011 21:31:21

                  jarohardy >> nie je za co :-)

                    Njarohardy - Profil | Ne 16.10.2011 21:30:52

                    P!F >> moc dík . jarda. pak sem dám fotky .

                      Njarohardy - Profil | Ne 16.10.2011 20:40:43

                      Zdary.
                      Obracím se zde na stavěče prutů. potřebuji sehnat na renovaci prutů hadová očka. prosím poradte kde se dají sehnat. Moc dík .

                        Nj.sladkay - Profil | St 5.10.2011 15:26:28

                        poldeci >> chybicka se vloudila

                          Nj.sladkay - Profil | Út 4.10.2011 12:32:06

                          poldeci >> nic to nebolo adresovane tebe

                            NP!F - Profil | Út 4.10.2011 1:49:52

                            poldeci >> Nedrzkuj o ockach, radsej poreferuj co nove v Es.... Istvo nepise nic, musis ty :-)

                              Npoldeci - Profil | Po 3.10.2011 23:23:21

                              doktor multiplikator >> j.sladkay - 3.10.2011 18:49:30 >> ?

                                Nj.sladkay - Profil | Po 3.10.2011 18:49:30

                                poldeci >> na light,new concept

                                  Npoldeci - Profil | Po 3.10.2011 12:58:12

                                  jelen10 >> ja by som tam dal urcite vacsí pocet mensích ociek t.j viac by som siel podla new concept fuji i ked s vlastnou upravou velkostí


                                  zirkonium ocka kto k tomu moze nieco?.............dakujem

                                    NP!F - Profil | Ne 2.10.2011 13:17:19

                                    jelen10 >> Prakticku skusenost ti tazko poviem, nemam vyskusany rovnake blanky vedla seba, jeden s mensim poctom malych a druhy s mensim vacsich ociek. Ale logicky mi vychadza ze 2 velke ocka su tazsie ako 3 male + na kratsich jemnejsich prutoch zo seriovej vyroby vyzsej kategorie skoro nikdy nevidis vacsie ocka.

                                      Njelen10 - Profil | Ne 2.10.2011 11:32:24

                                      P!F >> Díky za reakci. Zajímá mě hlavně praktická zkušenost (sám moc prutů nevlastním), jestli je skutečně vzhledem k vyvážení, celkové hmotnosti i vzhledem k výkonu prutu optimální použití velkého množství low frame oček na špičce. Co jsem tak brousil na internetu, tak mezi stavěči i uživateli není v této otázce úplně shoda.

                                        Červené karty: S&F - pescador