Stavba prutov a restaurovanie.

Zacal som sa o tuto temu zaujimat, horko tazko som zhanal informacie tu na mrku. Casom som sa sice dozvedel dost aby som zacal s repasaciou mojho stiepaneho prutu a planovat stavbu privlacaku, ale dalo to zabrat a stale o tom zdaleka neviem dost. Takze pre podobnych nadsencov zakladam otazku v ktorej bude mozne dozvediet sa zaklady, vymenit si poznatky o materialoch, postupoch a podobne. Vitane su odkazy na videa, stranky ktore predavaju komponenty, navody na vyrobu pomocok na viazanie, uplny ideal su fotoserialy vlastnych pokusov.
Autor diskuse: P!F - Profil , 11.4.2011 všeobecné - domací dílna

Nj.sladkay - Profil | So 1.10.2011 21:06:43

P!F >> je to dole treba hladat

    NP!F - Profil | Pá 30.9.2011 17:35:09

    jelen10 >> Na light prut by som dal radsej vacsi pocet malych ociek, uz len kvoli vahe. Pri takej mini rukovati by som urcite isiel do nejakych ultra tenkych jednostopiek, tak uz budes citit kazdy gram, aby to slo vyvazit aspon ako tak navijakom. Ber to iba ako moj sukromny nazor, zase nijaky super odbornik nie som. Niekde tu tusim bol link na doporucene rozlozenie ociek aj s velkostou podla dlzky/gramaze prutu od fuji, mozno by som isiel podla toho.

      Njelen10 - Profil | Pá 30.9.2011 13:38:13 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      Dovolím si využít tuto diskuzi k dotazu. Pomalu plánuji zábavu na zimní večery. Chtěl bych dát dohromady prut na lehkou vláčku, kterej by pokryl rozsah od tloušťů na řekách po okounky na rybníku (letos k tomu slouží SG Viper jako můj nejlehčí vlačák a je to zbytečná dřina). Blank předpokládám dvoudíl asi 7.6ft do 3/8oz. Chtěl bych, aby byl co nejlehčí, takže minimalistická rukojeť dovážená na konci jen nějákým špuntem. Můj dotaz zní, z hlediska optimálního výkonu a hmotnosti je vhodnější použít klasickou koncepci 6-7 oček (např. 30-20-16-10-8-7-6), nebo tzv. new koncept (např. 25-16-10-8-7-6-6-6-6).

      Abych taky něčím přispěl, vkládám jednu mizernou fotku jako inspiraci pro wrap.

        NP!F - Profil | Po 26.9.2011 8:06:17

        poldeci >> No jasna klasika, kazdy v tabore vybral co bolo ruksaku :-)

          Npoldeci - Profil | Po 26.9.2011 2:04:14

          P!F >> p!f - 26.9.201 vodka,jablko,havanaklub ,slivovica)))))))

            NP!F - Profil | Po 26.9.2011 1:57:09

            poldeci >> Ak cmw idem do toho. Ale riesime az zajtra, dnes ti nejde rozumiet :D

              Npoldeci - Profil | Po 26.9.2011 1:56:11

              budem objednabvat blank ccas tridsatpatghra,m trojmeter tak ak niekto da tipa sa mozme spojit

                Nj.sladkay - Profil | St 21.9.2011 21:09:58

                Orion24 >> 30g, cln obcas. na to mam iny. ML -M voblerak. vyhovuje mi tak, 9´ na voba nechcem, ked pribudne ten tezsi tak bude rovnaky alebo este kratsi

                  NOrion24 - Profil | St 21.9.2011 21:06:33

                  doktor multiplikator >> j.sladkay - 21.9.2011 21:03:06 >> a gramaz?....cln? povecsine?

                    Nj.sladkay - Profil | St 21.9.2011 21:03:06

                    Orion24 >> a taky ho aj chcem.

                      NOrion24 - Profil | St 21.9.2011 20:55:47

                      doktor multiplikator >> j.sladkay - 21.9.2011 20:53:06 >> to je nejaky krátky :-)

                        Nj.sladkay - Profil | St 21.9.2011 20:53:06

                        Orion24 >> 7´6´´

                          NOrion24 - Profil | St 21.9.2011 20:51:06

                          doktor multiplikator >> j.sladkay - 21.9.2011 20:08:50 >> kolkatku mas?....myslim blank

                            Nj.sladkay - Profil | St 21.9.2011 20:08:50

                            Orion24 >> 8 ale staci 7.

                              NOrion24 - Profil | St 21.9.2011 19:59:01

                              doktor multiplikator >> j.sladkay - 16.9.2011 18:23:06 >> kolko ociek mas na Svojom Hariku?

                                Nj.sladkay - Profil | Pá 16.9.2011 18:23:06

                                escobar >> ak sa ti to oplati, previazat.

                                  Nking76 - Profil | Pá 16.9.2011 18:17:58

                                  poldeci >> pěkná práce jak originál

                                    Nescobar - Profil | Pá 16.9.2011 17:47:09

                                    zdravím, obracím se na Vás s dotazem, protože mám problém s očky mého prutu. jedná se o prut grauvell allrounder specialist 2lbs. má 11 malých oček. některá očka jsou ale od blanku povolené, jakoby by byl prasklý lak mezi očkem a blankem. vůle není nijak velká, ale asi se bude prohlubovat. proto se chci zeptat zda je možné toto nějak opravit, či bude časem nutné očka převázat.

                                      Npoldeci - Profil | St 14.9.2011 20:42:32

                                      bowman >> vďaka,robota ma tešila a je čo zdokonaľovať,na druhý x sa v tom bude jednoduchšie plávať /bude 3meter/

                                        Nbowman - Profil | St 14.9.2011 20:08:01

                                        poldeci >> Moc pěkná práce.Jseš šikulka..

                                          Červené karty: S&F - pescador