Stavba prutov a restaurovanie.

Zacal som sa o tuto temu zaujimat, horko tazko som zhanal informacie tu na mrku. Casom som sa sice dozvedel dost aby som zacal s repasaciou mojho stiepaneho prutu a planovat stavbu privlacaku, ale dalo to zabrat a stale o tom zdaleka neviem dost. Takze pre podobnych nadsencov zakladam otazku v ktorej bude mozne dozvediet sa zaklady, vymenit si poznatky o materialoch, postupoch a podobne. Vitane su odkazy na videa, stranky ktore predavaju komponenty, navody na vyrobu pomocok na viazanie, uplny ideal su fotoserialy vlastnych pokusov.
Autor diskuse: P!F - Profil , 11.4.2011 všeobecné - domací dílna

Flip - Profil | Ne 26.6.2011 17:02:28 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

P!F >> Jestli je ten korek nad sedlem směrem ke špičce volnej,tak pouze odstraníš háček na blanku na zachycení nástrahy(nahřeješ zapalovačem,odřízneš kousek nitě a odtočíš z blanku.Potom ten přední korek a sedlo vytáhneš nahoru k prvnímu očku,napatláš vrstvu dvousložkového epoxidu a natáhneš zpátky a na chvilku tlakem podržíš u sebe.Pokud použiješ 5 minutový epoxid ,tak nemusíš ani fixovat.Vyvážeš držáček nástrah a fertig-práce zhruba na hodinku-dvě pro ménězručného chlapa.

    poldeci - Profil | Ne 26.6.2011 13:27:30

    P!F >> niekde dole som čítal ,že na tej palici potrebuješ viac vecí poopravovať tak to sa oplatí aj do Brna zabehnúť



    HMM NEJAK DLHO TI K SPOKOJNOSTI NESLÚŽIL

      P!F - Profil | Ne 26.6.2011 13:23:54

      poldeci >> kedy ti to mam doniest?

        poldeci - Profil | Ne 26.6.2011 13:18:48

        P!F >> úplne prerobiť!

          P!F - Profil | Ne 26.6.2011 13:16:02

          Ahoj vospolok. Potrebujem radu, toto tu tusim este nikto neriesil. Pri zdolavacke sumca (neuspesnej, moc prud, moc velka ryba, snura 0.30 bola svinsky malo ) sa mi uvolnilo sedlo na prute. Je mi jasne ze to treba zalepit, len netusim ako. Sedlo sa zatial pretaca minimalne, korok nad nim je uplne volny.

          Verzie zvazujem tri - Nejak zazracne tam dostat epoxid tak ako je a dufat ze to bude drzat bez toho aby som to cele rozoberal, druha je zhodit nejak, netusim ako komplet rukovat smerom od ociek - predpokladam ze to korok neprezije - nema niekto potuchy kde to ide najrychlejsie zohnat? - tretia moznost - rozhodit to komplet a spravit nanovo, vobec sa mi do toho nechce - je to kopa casu a chcem chytat namiesto blbnutia s prutom.

          Pokial s tym ma niekto skusenosti budem vdacny za rady.


          Prosim veci typu ako to bolo nalepene a kto ten prut staval nerieste.

            anthrax - Profil | So 25.6.2011 8:47:10

            Tak už opravený diel.Tŕň vlepený dvojzložkovým epoxidom,previazaný niťou,prelakovaný.

              Kaso-paštikár - Profil | Čt 23.6.2011 11:03:31

              Mysho22 >> Hmmm...to znie pekne,máš u mňa velké +!!! Klobúk dole.

                Royale with Cheese 31,95 - Profil | Čt 23.6.2011 8:10:53

                Konečně pořádná anketa!
                Jsem na pozici B.

                  Mysho22 - Profil | Čt 23.6.2011 8:06:59

                  Kaso >> Kaso-paštikár - 22.6.2011 23:33:29 >> s poslednou mi odplával 10kg kapor ked som mu ju dal podržať do hlavy :-)

                    j.sladkay - Profil | St 22.6.2011 23:36:04

                    Kaso >> Kaso-paštikár - 22.6.2011 23:33:29 >> presne, ziadne mrdacky. nech si pozicia od P!F-a tu velku co ma na kapore

                      Kaso-paštikár - Profil | St 22.6.2011 23:33:29

                      Mysho22 >> Nemáš sekerku?

                        poldeci - Profil | St 22.6.2011 18:37:59

                        Nat >> dobre si sa rozhodol

                          Nat - Profil | St 22.6.2011 18:35:17

                          poldeci >> no asi sa na to vybodnem, najprv kúpim niečo nove a až potom budem experimentovať so starým.

                            poldeci - Profil | St 22.6.2011 18:15:39

                            Nat >> čisto teoreticky ,nikdy som to nerobil-potrebuješ dosť presný tŕň/starý kus blanku/ alebo ho aspoň vymedziť/maliarskou páskou/aby čo najlepšie sadol na vnútorný priemer pôvodného blanku rúčky a nalepiť korok doplniť nový alebo použiť zo staršieho prúta-blank odvŕtať a nalepiť...samozrejme potrebuješ určité udelátka ako korok pri zrení lepidla stiahnuť-je to experiment s nejasným koncom-
                            osobne by ako trvácnejšia možnosť bolo prerobiť celé sedlo na úkor skrátenia samotného blanku...alebo si daj postaviť papek ,ktorý bude presne podľa tvojej predstavy

                              Nat - Profil | St 22.6.2011 18:03:00

                              poldeci >> celkom dobrý tip, ja by som potreboval zase predĺžiť rúčku o nejakých 10-15cm. Ale tak aby to nepovolilo keď sa do toho opriem pri zdolávačke. Zohnal som spodný diel čo som cez vykend zlomil

                                Mysho22 - Profil | St 22.6.2011 18:02:37

                                poldeci >> ide mi iba o posratých cca 5cm s ktorými stále búcham do plávaku BB :-( Buď narastiem alebo skrátim prut.Čiže realnejšie vidím variantu B

                                  poldeci - Profil | St 22.6.2011 17:58:45

                                  Mysho22 >> pri zlom pokuse ti bude ostávať stále cca8cm korku na ďalšie pokusy -----až tak ti príde dlhá rukovať,že potrebuješ rezať?

                                    Mysho22 - Profil | St 22.6.2011 17:53:42

                                    poldeci >> vidím ,že máme podobný myšlienkový pochod. Nad takýmto niečím som aj uvažoval akurát neviem z akého súdržného materialu je ta koncovka a koľko ubratia znesie aby sa mi nezačala droliť navyše keď je to tak úúúžasne spravené do lievika. Pri mojom štastí sa to začne droliť a ja v zachvatu zlosti z toho spravím 5diel :-(

                                      poldeci - Profil | St 22.6.2011 17:28:49

                                      Mysho22 >> tak som sa na toho bmastera pozrel:ja by som na to šiel takto:označ si kde chceš mať rukovať po skrátení zober pilku a na tom mieste to šmykni-potom trocha opatrnejšie opracuj korok aby ostal iba čistý blank/cca 1-2cm/ na ktorý následne nasunieš už z odrezanej časti koncovku/v tvojom prípade kus korku +ten mletý bazmek/...k tomu aby si to vedel nasunúť potrebuješ odvŕtať blank ktorý ostal v odpílenom kuse rúčky...ak to bude všetko do seba zapadať tak to prilep+musíš dobrúsiť ten kónus aby si mal plynulí prechod...veľa zdaru

                                        Mysho22 - Profil | Út 21.6.2011 23:59:55

                                        Tak zlatý moji stavači. Poradte potrebujem amputovať 10cm z rúčky udice a chcem to mať fešne zakončené dá sa koniec na BeastMAsterovi nejako šetrne odstrániť?

                                          Červené karty: S&F - pescador