Stavba prutov a restaurovanie.

Zacal som sa o tuto temu zaujimat, horko tazko som zhanal informacie tu na mrku. Casom som sa sice dozvedel dost aby som zacal s repasaciou mojho stiepaneho prutu a planovat stavbu privlacaku, ale dalo to zabrat a stale o tom zdaleka neviem dost. Takze pre podobnych nadsencov zakladam otazku v ktorej bude mozne dozvediet sa zaklady, vymenit si poznatky o materialoch, postupoch a podobne. Vitane su odkazy na videa, stranky ktore predavaju komponenty, navody na vyrobu pomocok na viazanie, uplny ideal su fotoserialy vlastnych pokusov.
Autor diskuse: P!F - Profil , 11.4.2011 všeobecné - domací dílna

alda2211 - Profil | Út 21.6.2011 20:08:54

Marek_R >> anthrax - 21.6.2011 19:57:10 >> urcite tu jsou lidi zunalejsi ale asi bych pouzil UHU+

    anthrax - Profil | Út 21.6.2011 19:57:10

    alda2211 >> Najskôr uhlík,je zo zlomenej féderovej špice s prútu byron x 12 t wp

      alda2211 - Profil | Út 21.6.2011 19:54:14

      Marek_R >> anthrax - 21.6.2011 19:38:46 >> z ceho ten trn je myslim material?

        j.sladkay - Profil | Út 21.6.2011 19:52:56

        Marek_R >> anthrax - 21.6.2011 19:38:46 >> napis Karas-ovi

          Jarda Š. - Profil | Út 21.6.2011 19:43:10

          Marek_R >> anthrax - 21.6.2011 19:38:46 >> Jestli tam chceš vlepit trn, tak nejlépe některým dvousložkovým epoxidovým lepidlem.

            anthrax - Profil | Út 21.6.2011 19:38:46

            Páni aké lepidlo použiť na zlepenie zlomeného horného dielu na prúte?

              osud - Profil | Ne 12.6.2011 8:59:33

              zdravím chlapi mám doma starej prut po dědovi ale chybí mu jedno očko.předposlední.koncové očko má vnitřní průměr 6mm a to další mám 14mm.tak sháním něco mezi y tva průměry.Typ aspon trochu podobný co je na fotce.měli by jste někdo navíc?na ceně se nějak domluvíme.dík

                poldeci - Profil | So 11.6.2011 18:13:23

                zjednodušene
                [fotka smazana na zadost autora]

                  j.sladkay - Profil | So 11.6.2011 12:54:54

                  P!F >> ano, je to zuzenie / ujimanie blanku/

                  po lopate: predstav 2 celoblanky v rovnakej dlzke a trebars aj rovnakeho matrosu
                  hrubsi ma spricu 2,2mm /udaj, vonkajsi priemer, nie hrubka steny/ a tensi nieco pod 1mm.
                  to znamena, ze hrubsi ma tupsi uhol ujimania cize viac materialu a sily- voblerak. tensi ma ostrejsi uhol ujimania- tenku spicku, je citlivejsi a vhodnejsi na gumy. samozrejme, zalezi to od ihly na ktoru, nalisuju carbonovy platok. pri jig celoblanku ako mam ja, je to este trosku inak 2/3 dlzky horneho dielu su v premere normalne, posledna tretina sa prudko stensuje.

                  nic, obsirne ale napovie.

                    zetfly - Profil | Pá 10.6.2011 20:42:58

                    P!F >> Zdravím
                    taper je vlastne kužeľ (keď to tak nazvem), ktorý má blank. Teda ako je vlastne blank zúžovaný od rukoväte po špičku.

                      P!F - Profil | Čt 9.6.2011 16:36:10

                      doktor multiplikator >> j.sladkay - 9.6.2011 9:38:59 >> kua co to je taper?

                        j.sladkay - Profil | Čt 9.6.2011 11:15:35

                        Orion24 >> na feeder dobre. to asi vsetko.

                          Orion24 - Profil | Čt 9.6.2011 10:39:52

                          doktor multiplikator >> j.sladkay - 9.6.2011 9:38:59 >> napriklad Biofibre a podobne :-)

                            j.sladkay - Profil | Čt 9.6.2011 9:38:59

                            Kolac1 >> hrubka steny a matros-urcuje silu udice.
                            matros urcuje malu cast rychlosti udice, rozdiel je citelny iba pri vysoko kvalitnych carbonoch, taktiez pruznost.
                            taper tvori akciu!!! a prispieva alebo ubera z rychlosti podla konkretneho typu blanku.

                            napisal som to stroho. do detailov sa mi zachadzat nechce. takze netahajte za slovicka.

                            primesy, to su reci dost zavadzajuce, nedrzal by som sa na ne
                            dnes uz su carbony niekde inde ako pred 15 rokmi a ziadne primesi nepotrebuju.
                            reklamy nezerem.

                              j.sladkay - Profil | Čt 9.6.2011 9:24:30

                              kamkam >> ak tam ten oplet das nic sa nestane, ak ho tam nedas tiez sa nic nestane. je to natebe ako sa ti to paci.

                                P!F - Profil | Čt 9.6.2011 8:25:48

                                Kolac1 >> hrubka pochopitelne zarucuje pevnost udice. Prut co ma steny ako papier oproti blanku ako napriklad harrison, sportex nemozes porovnavat.

                                  Kolac1 - Profil | Čt 9.6.2011 8:21:15

                                  doktor multiplikator >> j.sladkay - 9.6.2011 0:43:09 >> myslis ze hrubka steni urcuje pevnost udice ? asi to je jeden z faktorov, ale podla mna viac zalezi na dalsich primesiach ktore su v uhliku..., ale to by tu trebalo nejakeho fundovaneho odbornika, neviem co vsetko sa do uhlika na stavbu udic primiesava.

                                    kamkam - Profil | Čt 9.6.2011 6:20:46

                                    doktor multiplikator >> j.sladkay - 9.6.2011 0:43:09 >> hej ta stena na spoji je odost hrubsia nez mam na ostatnych prutoch (napr. dragon destiny vsak to je jak skrupinka od vajca este tensie). Preto som sa pytal ci je to potrebne lebo som to videl na nete na nejakych harrisonoch. A ozdobne cacky patria na vianocny stromcek krajsie je to bez toho.

                                      j.sladkay - Profil | Čt 9.6.2011 0:43:09

                                      kamkam >> extra oplet nieje potrebny. udrzi to aj bez. tieto blanky su na to stavane. hrubka steny to zarucuje. je to len psycho pre ozdobny efekt. nit tam mozes dat mozes dat ved gram -2 hore/dole uz nezavazi.

                                        kamkam - Profil | St 8.6.2011 22:59:24

                                        poldeci >> nastastie neprislo

                                          Červené karty: S&F - pescador