Stavba prutov a restaurovanie.

Zacal som sa o tuto temu zaujimat, horko tazko som zhanal informacie tu na mrku. Casom som sa sice dozvedel dost aby som zacal s repasaciou mojho stiepaneho prutu a planovat stavbu privlacaku, ale dalo to zabrat a stale o tom zdaleka neviem dost. Takze pre podobnych nadsencov zakladam otazku v ktorej bude mozne dozvediet sa zaklady, vymenit si poznatky o materialoch, postupoch a podobne. Vitane su odkazy na videa, stranky ktore predavaju komponenty, navody na vyrobu pomocok na viazanie, uplny ideal su fotoserialy vlastnych pokusov.
Autor diskuse: P!F - Profil , 11.4.2011 všeobecné - domací dílna

Npoldeci - Profil | St 8.6.2011 22:58:09

kamkam >> ono tie spojky by sa mali vyvazovat ako prvé ak sa manipuluje s prútom-lebo môže prísť prekvapenie




    Nkamkam - Profil | St 8.6.2011 22:40:04

    tak dik za info zajtra to doviazem. Konecne som si vyskusal akciu prutu so snurou a priviazanou postelou na konci. Pekne sa da do toho opriet a este to je aj citlive - je pekne citit brnkanie po snure ked na konci visi uz len 20g nastraha

      Npoldeci - Profil | St 8.6.2011 21:47:52

      kamkam >> .ano je to potrebné previazať,samotná" punčocha" nezaručuje potrebnú pevnosť proti príp. naštiepeniu-je možnosť ešte doplniť kovovým krúžkom

        Nkaňka - Profil | St 8.6.2011 19:40:34

        kamkam >> No vidíš a je i vidět jak to tam je ještě převázané :-))

          Nkamkam - Profil | St 8.6.2011 19:26:32

          doktor multiplikator >> j.sladkay - 8.6.2011 18:10:19 >> hej myslim extra oplet

            NKolac1 - Profil | St 8.6.2011 18:56:30

            Walleye - altered ... >> tie ocka su strasidelne, krajsie je to 2 nozkove alebo ako to nazvat,
            tie jednonoskove ocka su strasne, mam jednu udicku kde su, dost casto sa stava ze sa mi na tich ockach zamota silon... radsej tie 2 nozkove ocka.

              NP!F - Profil | St 8.6.2011 18:50:41

              kamkam >> neviem co tam mam, musim sa pozriet, ale doma budem az zajtra vecer.

                NCardinal - Profil | St 8.6.2011 18:48:34

                ... nuž rozdiely sú patrné .:-)), čo bolo už nebude.

                  NWalleye - altered ... - Profil | St 8.6.2011 18:48:23

                  Kolac1 >> Tohle očko je pouze jako první od navijáku. Zbytek je doplněn těmato.

                    NKolac1 - Profil | St 8.6.2011 18:43:00

                    Walleye - altered ... >> velmi pekne ocko, keby som si mal volit na udicku ocka tak urcite by som zvolil tento typ...

                      Nj.sladkay - Profil | St 8.6.2011 18:32:24

                      nie vseobecne, k teme :))

                        Nkaňka - Profil | St 8.6.2011 18:21:26

                        doktor multiplikator >> j.sladkay - 8.6.2011 18:20:11 >> Ale ne na každém blanku , jsem myslel že to bereš všeobecně :-))

                          Nj.sladkay - Profil | St 8.6.2011 18:20:11

                          kaňka >> na kazdom hariku to je.

                            Nkaňka - Profil | St 8.6.2011 18:14:29

                            doktor multiplikator >> j.sladkay - 8.6.2011 18:10:19 >> Řekl bych že má na mysli ten kousek punčochy co je u spoje na horním dílu a ta rozhodně není na každém blanku , jestli je to třeba ještě převázat tak je to u jiných prutů

                              Nj.sladkay - Profil | St 8.6.2011 18:10:19

                              kamkam >> ma to kazdy blank. co chces na tom dorabat? ved jeto prelakovane od vyroby. oplet exra nitou myslis ?

                                Nkaňka - Profil | St 8.6.2011 18:08:35

                                kamkam >> Já osobně to mám u spoje převázavé , jenom tomu opletu bych nevěřil .

                                  Nkamkam - Profil | St 8.6.2011 18:04:07

                                  P!F >> dik, myslel som zo to dopadne horsie ale nieje to take narocne. Ten lak pri nanasani stetcom pekne, rovnomerne rozlieva a o zbytok sa postaral grilovaci motorcek. Nalakoval som to jednou vrstvou na jeden krat.
                                  Pocuj mas na Harrisone previazanu + prelakovanu spodnu cast vrchneho dielu? Myslim tu co nasuvas na spodny diel kvoli spevneniu. Lebo ja mam na blanku na tomto mieste zosilnenu stenu nejakym pridanym opletom a neviem ci to mam este dorobit.

                                    Nj.sladkay - Profil | St 8.6.2011 17:38:32

                                    Walleye - altered ... >> daj vediet ako si dopadol.

                                      NP!F - Profil | St 8.6.2011 14:03:30

                                      jelen10 >> vdaka za tip

                                        Červené karty: S&F - pescador