Stavba prutov a restaurovanie.

Zacal som sa o tuto temu zaujimat, horko tazko som zhanal informacie tu na mrku. Casom som sa sice dozvedel dost aby som zacal s repasaciou mojho stiepaneho prutu a planovat stavbu privlacaku, ale dalo to zabrat a stale o tom zdaleka neviem dost. Takze pre podobnych nadsencov zakladam otazku v ktorej bude mozne dozvediet sa zaklady, vymenit si poznatky o materialoch, postupoch a podobne. Vitane su odkazy na videa, stranky ktore predavaju komponenty, navody na vyrobu pomocok na viazanie, uplny ideal su fotoserialy vlastnych pokusov.
Autor diskuse: P!F - Profil , 11.4.2011 všeobecné - domací dílna

NP!F - Profil | St 8.6.2011 12:40:02

nofish >> za tie prachy nekupis ani najlacnejsie ocka, nechaj tam povodne alebo dokup jedno max dve co su poskodene, pokial to pyta viac zahod to, nema to zmysel. Uz ta blba paska na byciklove riaditka stoji viac.

    NSethy - Profil | St 8.6.2011 12:37:00

    nofish >> ten prut je tak v ceně jednoho lepšího očka :-D

      Nnofish - Profil | St 8.6.2011 12:28:48

      jelen10 >> je to asi tenhle, cena je minimální, zase malému klukovi by to zatím stačilo, asi jen ty očka, tu rukojeť nějak dám dokupy. Je to až moc levné na to aby to mělo cenu opravovat. http://www.byron.cz/shop/index.php?p=detail_produkt​&pid=34&id=68
      Vzhledem k ceně nového tak pokud nebude stačit jen výměna oček tak se na to vykašlu :) a půjdo to do pr... nečekal jsem že je to až tak levné.

        NP!F - Profil | St 8.6.2011 12:27:33

        nofish >> to mas tazke, sic ocka to urcite nebudu, tie su naozaj drahe, ale v dnesnej dobe uz vydrzia ocka celkom dost aj ked su od no name firmy z ciny, ktore sa daju kupit skoro za facku, bohuzial moc neverim tomu ze ich ma niekto v kredenci, ale mozno najdes nejaky rybarsky obchod kde ich maju, u nas jeden taky je.

        Korok je drahy a je s tym celkom dost prace, pokial to je naozaj laminat pre nejakeho chlapca tak tam namotaj pasku na byciklove rucky a mas pokoj.

          Njelen10 - Profil | St 8.6.2011 12:24:10

          nofish >> Začal bych v tomto e-shopu http://www.obchod.michalstudeny.com/ , uvidíš kolik co stojí a dostaneš tam vše potřebné bez nutnosti objednávání v zahraničí. Vyměnit rukojeť a očka znamená v podstatě postavit celý prut, což se podle mě na starém blanku, o kterém nejsi přesvědčený, že za to stojí, nevyplatí.

            Nj.sladkay - Profil | St 8.6.2011 12:19:08

            nofish >> http://www.mudhole.com/Shop-Our-Catalog/Guides

            jedine kde sa to oplati kupovat je net. kvalitny korok je drahy fuji sic tiez

            takze sa ti lepsie oplati kupit urobeny grip.ocka podla libosti

              NP!F - Profil | St 8.6.2011 12:14:15

              kamkam >> kua chlape, si mohol aspon otriet prach pred fotenim :D Ale inak klobuk dolu, na to ze prvotina to vyviazanie + lakovanie vyzera perfektne, aspon takto na fotke.

                Nnofish - Profil | St 8.6.2011 12:08:42

                Zdravím. Zjišťuji možnosti. Tak se zeptám. Dokázal by někdo dodat 6 ks sic oček (vím že jdou koupit i na netu) a hlavně ale kus korku na výrobu rukojeti? Chtěl jsem zkusit dát do kupy jeden starý prut, ovšem zajímá mne na jakou cenu by to vyšlo. Peněz na rozhazování není. Prut je obyč přívlačák od byronu (darován místo likvidace) Blank asi laminát (dutý). Má to smysl? Jaká se dají sehnat očka kromě sic, aby nebyla drahá a přitom katastrofální plast? Chci ho dát jen do kupy a asi darovat malému klukovi. Takže jde o očka, rukojeť a maximálně ještě provázek na očka. Rukojeť tam byla eva (molitan) ale je rozškubaná.
                Budurád za názory a rady.

                  Nkamkam - Profil | Út 7.6.2011 20:46:41 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  posledne ocko

                    Nj.sladkay - Profil | So 28.5.2011 20:22:36

                    kto robi tieto sedla ?

                      NSethy - Profil | So 28.5.2011 19:47:51

                      pepa-č >> už vím :)

                        Npepa-č - Profil | So 28.5.2011 19:46:02

                        Sethy >> http://www.mudhole.com/Shop-Our-Catalog/Silicon-Car​bide-Tops/TMNST-Titanium-Concept-SiC-Tops

                        třeba tenhle typ (s tím ocáskem) musíš. teda nemusíš, ale...musíš. :-)

                          Nj.sladkay - Profil | So 28.5.2011 16:32:53

                          Sethy >> omotava aj nie. zalezi od typu ocka. to co je v linku od poldecaka :))
                          urcite, to uz je na tazsie MH pruty. ked to zalepis, tak sa to pocase odlepi. takto je to zalakovane a nafurt.

                          ja to mam na jigovom prute do 12g podviazane a zalakovane, lebo ta spicka je tenka 1mm. ocko ma tesne nad 2 mm takze dost rozdiel. keby to je len nalepene vyzera to otrasne.

                            NP!F - Profil | So 28.5.2011 12:30:22

                            poldeci >> jasne ze mam, dokonca mam asi 3 take ocka tu v supliku, povodne som to chcel nafotit, len mi fotak oznamil ze ma baterky v perdeli, tak som sa na to vykaslal, nechce sa mi ich menit.

                              Npoldeci - Profil | So 28.5.2011 12:10:57

                              P!F >> ty fakt nemáš žiadny prút s podobným koncovým očkom,na laminátoch boli, že tie pomocne"trne" boli dva zboku

                                NP!F - Profil | So 28.5.2011 12:00:46

                                poldeci >> mas nejak potuchy aky prakticky zmysel na tom ocku ma ta nozicka? Na to cumim z lava, z prava a nejak nic...

                                  Npoldeci - Profil | So 28.5.2011 11:58:43

                                  P!F >> podobnosť čisto náhodná

                                    NP!F - Profil | So 28.5.2011 11:52:05

                                    Jasne no, dizajn, dizajn dizajn... Bohuzial dizajn okrem rucky kde o vahu nejde mi pride na chybu, skratka vahu treba okresat co najviac. Som lenivec :-)

                                      NP!F - Profil | So 28.5.2011 11:50:29

                                      poldeci >> to vyzera ako ocko na cistenie nehtov...

                                        Červené karty: S&F - pescador