- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Zákaz kempování vyhláškou obecního úřadu
http://www.mrk.cz/oznameni.php3?id=1792
Nevíte někdo o dalších podobných zákazech ? Jedná se mi především o Labe ve středních čechách.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
4x v oblíbených a 12x v ignorovaných.
Nkocere - Profil | Pá 2.4.2021 18:58:36
NVenca888 - Profil | St 23.3.2011 9:50:59
mně by spíš zajímalo přesný znění výjimky třeba na Orlík - na stránkách MZe jsem ji nenašel
NMrknato - Profil | St 23.3.2011 9:42:00
Otázkou je, pokud uživatel bude mít jen jeden takový revír, s přemnoženým druhem, nebo nebude mít jiný revír na území jiného správního území? Co pak?
NVenca888 - Profil | St 23.3.2011 9:23:58
Nejsem přílišnej zastánce lovu nonstop, ale tady je to o princip.
Co se přemnožení sumce týká, tak na to mám taky svuj názor. Každej považuje za přemnožení něco jinýho, ale já jsem viděl sumář úlovků sumců v SÚS a byl jsem vcelku dost překvapenej, jak málo jich bylo chyceno (resp. ponecháno). Samozřejmě - někdy jsou ty sumci obtížně chytatelný, ne všichni je berou, někdo nezapíše atd. Jenže existujou mraky lidí (včetně mě), který by sumce kolem metru s radostí vzali. A s ohledem na tlak kolem vody nevěřim tomu, že by jich bylo v reálu skutečně zmasenejch tak málo, pokud by byli tak přemnožený, jak se snažej prezentovat hospodáři.
NMrknato - Profil | St 23.3.2011 8:53:15
KÚ může zrušit hájení sumce, jeho lovnou míru a když to nepomůže a přemnožení trvá, je to důkaz, a požádání o vyjímku MZe na změnu dob lovu je oprávněné, ale co když uživatel v ostatních správních územích takový průserový revír nemá?....... Tak požádat MZe nemůže, nebo si musí vymýšlet.
Povolení lovu24 na dvou revírech v každém ÚS je jasná domluva kluků, co spolu kamarádí. O žádné přemnožení se nejedná a pokud ano, tak uživatel špatně hospodaří a k tomu existuje zcela jiné správní rozhodnutí, co vyjímka není.
NVenca888 - Profil | St 23.3.2011 8:47:32
Ačkoliv někde to skutečně ten zájem sledovat může - např. na Berounce byl vloni povolen lov nonstop, ale s tím, že cílový ryba smí být skutečně pouze sumec. Dokonce to bylo vyjádřený velikostí nástražní rybky nad 20 cm (jak bych k tomu přišel já, kterej chytám sumce jen na rousnice, pijavice, pelety a vláčku, nevim).
Ale zajímalo by mě teda, jak vypadá plný znění rozhodnutí kupř. na Orlík nebo na Slapy. Nemůžu to dohledat.
NVenca888 - Profil | St 23.3.2011 8:36:42
KÚ skutečně tu pravomoc nemá.
NMrknato - Profil | St 23.3.2011 7:54:00
ROZHODNUTÍ Čj. 5083/2010 -16230- Ministerstvo zemědělství Těšnov 17, 117 05 Praha 1
Odůvodnění:
Mze, obdrželo od žadatele žádost o udělení výjimky z denní doby lovu ryb pro rok 2010 a pro rok 2011.
- výjimka z tohoto zakázaného způsobu lovu ryb se uděluje v případech, kdy dojde k přemnožení populací jednotlivých rybích druhů aktivních především v nočních hodinách, kdy je možné jejich nejsnazší odlov. Výjimku lze povolit pouze ne omezené, předem stanovené časové období. Při nové žádosti o výjimku je žadatel povinen svou žádost řádně odůvodnit a v odůvodnění uvést důkazní prostředky, které by prokázaly nebo alespoň signalizovaly, že došlo k přemnožení či zeslabení populací některých druhů právě v lokalitách výše uvedených rybářských revírů, popřípadě v celém navazujícím říčním systému
- za účelem zvyšování aktivity rybářských revírů nelze požadovat výjimku ze zákona. Zákon nepřipouští důvody pro povolení výjimky postavené pouze na skutečnosti, že sumci jsou v letních měsících více aktivní v nočních hodinách. Odůvodnění pro požadovanou výjimku lovem trofejních ryb je jinou formou definované zvýšení aktivity rybářského revíru a není možné tento argument akceptovat jako důvodný.
- Kráceno………………8230;…
Proto bylo rozhodnuto tak, jak je ve uvedeno ve výroku rozhodnutí
Nretrívr - Profil | St 23.3.2011 7:49:11
NMrknato - Profil | St 23.3.2011 7:44:52
1) - MZe není na 99.9% revírů prvoinstančním RO a revírů na více správních územích je též jako šafránu. U nás máme jeden revír, Labe30, kde je MZe prvoinstančním RO, ale vyjímka k lovu24 byla udělena na revíru Labe28 kde je RO KÚ ........
2) - Lov 24 byl zdůvodněn přemnožením sumce. Pro eliminaci přemnožení platí ustanovení §11 zákona :
(2) Příslušný rybářský orgán může svým rozhodnutím v případě zjištění přemnožení nebo
zeslabení populace daného druhu ryb povolit výjimku z obecně stanovených lovných měr pro
jednotlivé druhy ryb, z obecně stanovených dob jejich hájení a z obecných stanovených způsobů
lovu.
Tedy žádný lov 24......... žádné MZe.
Nretrívr - Profil | St 23.3.2011 7:43:17
NMrknato - Profil | St 23.3.2011 7:40:25
Nrover - Profil | Út 22.3.2011 23:52:32
Každá MO sdružuje členy, jako jsi ty, já, retrívr a pod., a v rámci svých pravidel za ně v jistém smyslu i zodpovídá. Hostem na "svém" domovském revíru se cítí málokdo, ...snad jen slaboduchý naivista. Legitka je známkou jakési příslušnosti k určité organizaci, ...chování jednotlivce je do velké míry odvislé od jeho "přípravy" na život, ...rybářství je jen jedna z mnoha věcí.
Svět se nepotentuje ani kvůli rybářům, ani kvůli tobě, ...to jsi zřejmě schopný bezesporu pochopit.
Mimo jiné, zákony, resp. podmínky k "čemukoliv" si vytváříme my sami, společně !
Jak jednoduché, že ...
NLee-Haney - Profil | Út 22.3.2011 23:13:30
Já netvrdím že všechno funguje jak má,ale hlavní problém je v nás rybářích a v našem chování a mě přijde směšné že se pořád něco svaluje na Mo,svaz atd.Ano pokud chceme aby těchto omezení nepřibývalo musí se z nás stát bonzáci,musí se najít lidé co pujdou k rybářské stráži proto,protože chcou pomoct revírům a nemají tu placku jen pro to aby házeli flex před ostatnimi.Prostě si pohlídají v rámci možností ten ..svuj '' revír,ale nemůžem chtít po Mo aby hlídala na revírech jednotlivce 24 hodin denně za pár šestek co platíme za lístek.
Tlacháním na mrku se nikdy nic nevyřešilo a nevyřeší.Nejde o to vášnivě debatovat,ale i konat.
Nhraji - Profil | Út 22.3.2011 21:44:32
Nhraji - Profil | Út 22.3.2011 21:41:00
Z toho důvodu má uživatel revíru právo vydat BP, aby například chránil trdliště pstruha potočního před muškaři a ostatními rybáři, kteří chtějí od ledna brodit a šlapat po jikrách, nebo chránit parmu a nebo zvednout míru ostroretky na 35 cm, aby se ty jikernačky vytřely za život aspoň třikrát, ne jen jednou. BP mají smysl, pokud se vytvoří smysluplně a citlivě.
Nmartin007 - Profil | Út 22.3.2011 21:35:26
Nretrívr - Profil | Út 22.3.2011 19:49:25
NLee-Haney - Profil | Út 22.3.2011 19:39:01
Nretrívr - Profil | Út 22.3.2011 19:31:09
NLee-Haney - Profil | Út 22.3.2011 19:25:45
Nretrívr - Profil | Út 22.3.2011 19:15:18
NLee-Haney - Profil | Út 22.3.2011 19:10:25
Nmartin007 - Profil | Út 22.3.2011 18:47:01
Nretrívr - Profil | Út 22.3.2011 17:44:02
NZiki - Profil | Út 22.3.2011 17:31:22
NVenca888 - Profil | Út 22.3.2011 15:57:49
NVenca888 - Profil | Út 22.3.2011 15:53:09
99/2004 Sb.
§ 22
Ministerstvo
(4) Ministerstvo v rybářských revírech na území republiky
b) uděluje výjimky z doby hájení ryb, nejmenší lovné délky, DENNÍ DOBY LOVU a rybolovných metod na revírech, kde je prvoinstančním orgánem, a též v případě, že žádost bude vztažena na revíry na území více správních celků.
Nmartin007 - Profil | Út 22.3.2011 15:50:43
NMrknato - Profil | Út 22.3.2011 15:42:36
Edit: to je správná otázka.
Nmartin007 - Profil | Út 22.3.2011 15:40:20
NMrknato - Profil | Út 22.3.2011 15:33:17
NMrknato - Profil | Út 22.3.2011 15:31:15
Aby RO, či MZe mělo řešit přemnožení některých druhů, mělo by je přestat hájit, zrušit lovnou míru..... např. Lov 24 zákon nepřipouští jako vyjíimku. Ano MZe může vydat novelu vyhlášky, ale ta bude platit všude....
Nmartin007 - Profil | Út 22.3.2011 15:28:46
NVenca888 - Profil | Út 22.3.2011 15:27:28
No jasně - RO či MZe udělí výjimku a svaz to implementuje do BP...
NMrknato - Profil | Út 22.3.2011 15:24:13
Zákon stanovuje, že prováděcí předpis stanoví spoustu věcí, lovné míry, doby lovu, hájení.... a ukládá to jemu, ne BP. Z podmínek zákona a vyhlášky mohou udělovat vyjímky jen RO a MZe, podle druhu. BP ne.....
Někdo ale přišel s fenoménem "zpřísňování". Je zpřísněním i snížení násad z plánu zarybnění? Ano! zpřísňuje se tím VRP, rybáři uloví méně...... Tzn. že i BP mozou měnit ZP. Nevysazovat pstruhy, štiky, candáty .....
NVenca888 - Profil | Út 22.3.2011 15:19:19
NMrknato - Profil | Út 22.3.2011 15:18:15
Např. u nás na Oplatile to smysl má. Buď lovit s těmito BP, nebo nelovit vůbec. JInde to může být zase jinak.
Nmartin007 - Profil | Út 22.3.2011 15:12:33
NMrknato - Profil | Út 22.3.2011 15:05:35
Lepší by bylo se ptát, kdo to do těch BP dal, stejně jako "ochranu K70". Věřím, že spousta normálních RS nebude postihovat rybáře za porušení špatného parkování, bivakování, stejně tak za ponechání si K70, to vše v rozporu s BP, pokud takové jsou.
Nmartin007 - Profil | Út 22.3.2011 14:51:04
NMrknato - Profil | Út 22.3.2011 14:24:26
Já si stále myslím, že BP vyhlášku měnit nemohou, stejně jako to, že MZe nemůže vydat vyjímku k lovu24, z důvodu přemnožení nějakého druhu. K tomu slouží jiné instituty. Že se tak děje je fakt, i když nemá oporu v zákonech. Bohužel ani soud se neřídí zákony na 100% a proto i rozhodnutí soudu (rozsudek), může být mimo dikci zákona a soudce tam může vnést svůj názor. Zbytečný nebyly, protože nevíme, jak by rozhodl soud, pokud by to řešil...... (já bych ani neřekl, že to byly konflikty, jen výměny názorů).
Edit: ale když už ty BP jsou, i pomatené, divné, zákon neřeší, jaké mají být, tak ale zákon umožňuje postih za neplnění takových to čud. Ale zajímavé je, že RS např zákazy stanování, parkování , kde to BP zakazují, nesankcionizují. Čert aby se v tom vyznal....
NVenca888 - Profil | Út 22.3.2011 13:30:40
Hlavně v tomhle případě oni nic neměněj ani si nic nevymejšlej - oni pouze reprodukujou legislativní úpravy do formy, která je stravitelná pro běžnýho rybáře.
NKrl - Profil | Út 22.3.2011 13:18:02
NMrknato - Profil | Út 22.3.2011 12:20:24
Edit : navíc BP (u nás) schvaluje i rybářský orgán.... těžko říci proč, ale schvaluje. Takže BP jsou takový "vlastňák".
NVenca888 - Profil | Út 22.3.2011 12:07:45
NVenca888 - Profil | Út 22.3.2011 12:06:54
NMrknato - Profil | Út 22.3.2011 11:24:10
HLAVA VII
PŘESTUPKY A SPRÁVNÍ DELIKTY
§ 30
Přestupky
(1) Fyzická osoba se dopustí přestupku tím, že
f) provádí lov v rozporu s podmínkami výkonu rybářského práva stanovenými v povolence k lovu (§
13 odst. 9), - To je jen nezávazná informace?,
No a co je VRP si asi již dohledáš. VRP obsahuje i užívání pobřežních pozemků : i) pobřežním pozemkem pozemek tvořící břeh koryta vodního toku nebo pozemek sousedící s tímto
korytem nebo břehem, jakož i pozemek tvořící břeh uzavřené vody nebo pozemek s ním sousedící,
( takže to může být i komunikace navazující na pozemek vodního toku.)
BP jak zde je rádo tvrzeno mohou zpřísňovat legislativu při VRP, ale jen při VRP. Tzn. že to, co může běžný občan dle jiné, než rybářské legislativy, BP to mohou rybáři při VRP zakázat, či omezit. Třeba provoz vozidel, stanování, spaní ..... a nedodržování těchto omezení sankcionovat.
Nrybomil - Profil | Út 22.3.2011 11:13:27
Jen zkuste poslat stížnost na MV nebo MZe a uvidíte, jak to začnou řešit, když zjistí, že stížnost je oprávněná. kontrolní odbory totiž vyhodnocují , kde kdy jak, kolik jich bylo podáno a kolik jich bylo oprávněných a je tuze blbé, když jich mají víc na stejným místě , na stejný problém a pořád oprávněné..... to pak mají to UPPDKV.
Nmartin007 - Profil | Út 22.3.2011 11:03:54
Nmartin007 - Profil | Út 22.3.2011 10:59:17
NVenca888 - Profil | Út 22.3.2011 9:53:04
Nechápu, co tim chceš říct. Zákon 99 ti dává právo, abys tábořil? Ne - zákon 99 ti umožňuje VRP a pro ten bivak rozhodně nutností neni. A pokud se obec brání, aby někdo v jejím katastru stavěl stany mimo určený tábořiště, je to její právo...a pro mně vcelku pochopitelný...
NParanoidní Schizofrenik - Profil | Út 22.3.2011 9:51:01
Nmartin007 - Profil | Út 22.3.2011 9:48:39
NVenca888 - Profil | Út 22.3.2011 9:27:48
Proč by to měl poznávat? To "doporučení" je informace o platný legislativě a tu musíš respektovat tak jako tak. Jen RS nemá právo ji kontrolovat. Nebo ty si snad řekneš - "Jo, to je zákon 99/2004Sb., na ten pozor, ten budu dodržovat, ale tohle je zákon 114/1992Sb. a na ten já seru. Takže mi to v řádu pěkně rozdělte, abych věděl, co mám dodržovat a na co můžu srát." ?
Nšmudla - Profil | Út 22.3.2011 9:15:20
Carp teamum bude stačit registrace do Ochranného Svazu Pouštěčů Kaprů( organizace OSPK), dostanou speciální občanský průkaz s právem zabíjet a nějaký vyhlášky obce se můžou jít zahrabat.
U vod je někdy přebivakováno. Co bylo raritou je dneska standard bez kterýho si spousta rybářů nedovede představit že by jeli na ryby bez stanu a plné polní. Třeba by pomohlo že by povinně každý rybář musel 10km k vodě dojet na kole(to by pak sebou nemohl tahat ty desítky kilogramů bordela který pak nechá po okolí. Jsem pro prosazení omezení množství krmiva na osobu v množství menším než malém (rybář bez krmiva bude od vody taktéž vykázán- kdo nekrmí ryby krmí proti rybářům).
NMrknato - Profil | Út 22.3.2011 9:08:01
Nkakr - Profil | Út 22.3.2011 8:30:02
Pamatuji si, jak na nás přijeli poliši (VB) a naprosto nekompromisně nás od vody vyhnali, každého to stálo 100 kaček a to byl tehdá slušný peníz.
Pamětníci si vzpomenou, že MO Brno 5 tam vlastnila kousek pozemku kde přes léto v domečku pobýval porybný pan Horák, dej mu pánbůh věčnou slávu. Ten nás tehdy vzal na milost a celý tábor (4 rodiny) dovolil přestěhovat na pozemek MO Brno 5, kde jsme měli od VB pokoj. A jezdili jsme potom několik let jen tam.
Ale žádnej porybnej nikdy nic proti stanování u vody neměl, jebn fízlům se to nelíbilo.
Taky třeba existoval v Podhradí na Dyjí pod hájovnou vyhrazený plácek na stanování, zadarmo, dnes jsou tam cedule zákaz pod pokutou 5000.
Nmartin007 - Profil | Út 22.3.2011 7:48:22
NCerebro - Profil | Út 22.3.2011 0:11:47
Chatař je naštvanej, že rybář bivakuje kousek od jeho pozemku a jezdí kolem autem. Povede se mu vydupat zákaz vjezdu. Nu což bivak stojí dál jen auto už je opodál. Finta číslo dvě začíná, hřebíček pod kolo či nožem do kola a rybář už si snad dá říct. Rybář se bojí o své auto tak se nechá odvést na místo, a bivak stojí dál. Nu což chatař svede všechen bordel co připlave s vodou nebo on doveze kousek od chatové osady na rybáře, který si své odpadky vozí domu. A je tu vyhláška obce.
Nevěříte?..... věřte! Lidi jsou závistivé svině.
Nikoho už netrápí, že chataři si odpad vozí kousek za vesnici a zakládají černou skládku. Nebo zahrádkářský odpad skladují kousek od řeky a čekají na velkou vodu. Nebo oni samotní ve skrytu noci vidlema hází jablka, trávu, větve a podobně do řeky.
Prostě odnese to rybář který chce mít u vody jen ten pitomej přístřešek a lehátko. Aby neonemocněl pokud zmokne zápalem plic. Pokud bude spát na zemi bez lehátka aby ráno nečůral žiletky. Nebo aby jen ušetřil na pohoných hmotách nebo si prostě jen odpočinul od všeho a všech.
To že někdo řekne, že může jet o půlnoci domu a ráno přijet je sice pravda ale pokud si pamatuju na statistiky tak nejvice rybařu jezdí 10-30km. Tak si spočítej kolik to stojí peněz a času a člověk si ani neodpočine. To je ovšem podle Vás každého věc, když na to nemá.
Ale jak k tomu příjde student (na přestěhování blíž nemá), který nemá vozidlo natož řidičský průkaz. Rodiče by ho třeba k vodě i dopravili ale nemůžou ho tam stále vozit a přivážet. A co udělá student jde místo toho do hospody opije se a dělá bordel, hulí trávu atd... A pak se zastánci všech zákazů ještě divíte kam ten svět bez zákazů spěje.....ale kam s nima?
Kde to žije - kaprařina
SoNATTs hlásiče a ATTx příposlech 553
SoNBoilies TB baits- chytací řada 47
SoNKrátkodobá kaprařina x 10039
SoNKyjský rybník, Džbán 50914
SoNÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8064
SoN471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáNLegenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T 5347
PáNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery 1637
ČtNFanclub značky Shimano 16402
ČtNDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse 54936
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNLabe fishing store 19
ÚtNOhře, úlovky, nástraha 1054
Co je nového - kaprařina + obecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
1.7.!ct-retro ,
2.7.ddk carp cup giants fishing 2026...
2.7.OBSAZENO! FUTRO Extra Cup...
3.7.Hájiště rodinná těžba
3.7.9. ročník Potštátské 50-tky
3.7.!!!ct retro dubenec 48h!!!
3.7.RKMB RCO víkend Bohušice 3-5.7.
4.7.Malovidy - jednotlivci (feeder)
4.7.Rybářské závody Žeranovice 24H
9.7.Rosed Čvachta Carp Cup léto 2026
Doporučujeme prodejnu
RS Fish rybářské potřeby s.r.o
Havířov - Město, Hlavní Třída 438/73












