Klub pro Scepteristy a Dolphinisty :-)

Jak všichni víme, tak je tu docela pěknej klub Ultegristů. Chtěl bych tímto založit klub pro majitele navijáků Tica Scepter a Dolphin. Myslím si, že je nás velká hromada, proto sem můžeme psát Vaše zkušenosti s těmito navijáky, fotky atd :-) Budu rád, když se zapojí co nejvíc lidí
Autor diskuse: Patrik - Profil , 16.12.2010 kaprařina - náčiní, doplňky

NNeBeroun alias Qwerty81 - Profil | Čt 30.12.2010 23:27:29

Patrik >> tohle platí u muškařských navi..

    NPatrik - Profil | Čt 30.12.2010 23:24:18

    Tak jsem to i změřil k výpočtu
    Průměr prázdné cívky vel. 10 je cca 5,4 cm. Z toho plyne obvod 2*3,14*2,7 * 4,1 (převod) = 69,5 cm na jedno otočení kličkou
    Průměr plné cívky je cca 7,3 cm. Obvod tedy 2*3,14*3,65 * 4,1 (převod) = 94 cm na jedno otočení kličkou.
    Takže moje měření bylo víceméně přesné

      NNeBeroun alias Qwerty81 - Profil | Čt 30.12.2010 23:24:16

      Martin... >> potom je nutno přepsat a opravit chybu v knize 1000+1 rada pro rybáře!!!

        NMartin... - Profil | Čt 30.12.2010 23:22:46

        NeBeroun alias Qwert >> NeBeroun alias Qwerty81 - 30.12.2010 23:20:11 >> s tímhle jsem si 100% jistý, hlavně v oblasti matematika a fyzika

          NNeBeroun alias Qwerty81 - Profil | Čt 30.12.2010 23:20:11

          Martin... >> myslíš?

            NMartin... - Profil | Čt 30.12.2010 23:19:22

            NeBeroun alias Qwert >> NeBeroun alias Qwerty81 - 30.12.2010 23:18:45 >> projdi si znova základku, přijdeš na plno nových věcí :-)

              NNeBeroun alias Qwerty81 - Profil | Čt 30.12.2010 23:18:45

              Martin... >> asi ne

                NMartin... - Profil | Čt 30.12.2010 23:18:25

                NeBeroun alias Qwert >> NeBeroun alias Qwerty81 - 30.12.2010 23:16:51 >> ty si to ještě nepochopil?

                  NNeBeroun alias Qwerty81 - Profil | Čt 30.12.2010 23:16:51

                  stale platí: stejná rychlost
                  stejný čas
                  ale podle vaší teorie jiná dráha :-))

                    NPatrik - Profil | Čt 30.12.2010 23:11:13

                    Na mé fotce jde vidět, že při plné a prázdné cívce u vel. 10 je rozdíl ve výšce a tedy poloměru cca 2 cm, což už je fakt dost

                      NMartin... - Profil | Čt 30.12.2010 23:07:49

                      NeBeroun alias Qwert >> NeBeroun alias Qwerty81 - 30.12.2010 23:04:06 >> viděl si slovo razantně? tj asik 0,5cm na hloubku, aby to mělo nějaký smysl

                        Nroxtidy - Profil | Čt 30.12.2010 23:06:16

                        NeBeroun alias Qwert >> NeBeroun alias Qwerty81 - 30.12.2010 23:04:06 >> hele ze ty tam neco snupes??? :-D
                        no nic, jdu chrnet, pac tobe nema smysl nic vysvetlovat. Logicky uvazujici clovek si udela snad obrazek sam.
                        Ackoliv se nevsazim, tak s tebou bych se v tomhle pripade vsadil o cokoliv

                          NPatrik - Profil | Čt 30.12.2010 23:05:36

                          NeBeroun alias Qwert >> NeBeroun alias Qwerty81 - 30.12.2010 22:59:51 >> Mimochodem se Scepterem by šel vláčet opět zase jen vůl a i kdyby už vůl šel, tak pokud by to nebyl totální vůl, dal třeba vlasec 0,25 a slabší a když pak takovej vůl nahodí třeba 30 metrů a stahuje, tak se ten průměr skoro vůbec nemění a rychlost je proto skoro úplně stejná. Leda by sis tu třpytku nebo woblera vyvezl člunem třeba na 800 metrů a pak to stahoval :-DD

                            NVemínko - Profil | Čt 30.12.2010 23:04:55

                            NeBeroun alias Qwert >> NeBeroun alias Qwerty81 - 30.12.2010 22:59:51 >> Abys to zkusil při vláčení, tak bys tu třpytku musel asi vyvážet na 300 metrů, nebo vláčet 0,60mm silonem aby se tak změnil průměr návinu na cívce po náhozu tak nevím co tu chceš řešit? Nebo si děláš jen z lidí blázny v tom lepším případě.

                              NNeBeroun alias Qwerty81 - Profil | Čt 30.12.2010 23:04:06

                              Martin... >> tobě se při náhozu nemění průměr cívky??

                                NMartin... - Profil | Čt 30.12.2010 23:03:10

                                NeBeroun alias Qwert >> NeBeroun alias Qwerty81 - 30.12.2010 22:59:51 >> to bys jedině musel vláčet tak, aby se ti měnil nějak razantněji průměr cívky, ale to inteligent Tvého kalibru s IQ zmrzlé makrely nepochopí snad nikdy :o))

                                  NPatrik - Profil | Čt 30.12.2010 23:01:51

                                  Hermis_s >> Ono totiž když máš +/- plnou cívku třeba 28tky vlasce a hodíš dejme tomu na 60 metrů od břehu, tak toho z té cívky moc neodmotáš (dejme tomu 2 milimetry na výšku vlasce) a pak to cca těch 90 cm na jedno otočení vychází, když mě to na úplně po okraj plné cívce vyšlo 94 cm. A většinou jdeš k vodě s navijákem, kterej je plnej, takže ta informace není až tak zavádějící. Pokud máš ale hlubokou cívku a zavážíš tak, že hodně vymotáš, tak pak už se to dost liší

                                    NNeBeroun alias Qwerty81 - Profil | Čt 30.12.2010 22:59:51

                                    Hermis_s >> podle teorie géniů, při vláčení musíš zpomalovat navíjení, abys vedl nástrahu stejně rychle..

                                      Nroxtidy - Profil | Čt 30.12.2010 22:59:45

                                      NeBeroun alias Qwert >> NeBeroun alias Qwerty81 - 30.12.2010 22:56:02 >> :-))) tak ted si tomu nasadil korunu. dalsi korunu mimochodem

                                        NPatrik - Profil | Čt 30.12.2010 22:59:38

                                        Hermis_s >> To je podle mě průměrná hodnota. Jen trouba se jí však stále drží a snaží se tím vyvrátit logiku a skutečnost. Tím nemyslím tebe, dotyčný ví koho myslím :-)

                                          Červené karty: NeBeroun alias Qwert