Klub pro Scepteristy a Dolphinisty :-)

Jak všichni víme, tak je tu docela pěknej klub Ultegristů. Chtěl bych tímto založit klub pro majitele navijáků Tica Scepter a Dolphin. Myslím si, že je nás velká hromada, proto sem můžeme psát Vaše zkušenosti s těmito navijáky, fotky atd :-) Budu rád, když se zapojí co nejvíc lidí
Autor diskuse: Patrik - Profil , 16.12.2010 kaprařina - náčiní, doplňky

Hermis_s - Profil | Čt 30.12.2010 22:58:39

NeBeroun alias Qwert >> NeBeroun alias Qwerty81 - 30.12.2010 22:58:03 >> Prave me to zajima,tedkom pul hodiny jsem testoval.

    Patrik - Profil | Čt 30.12.2010 22:58:04

    Martin... >> no v druhé části jsem se fakt upsal...
    tak tedy edit pro blbce:
    Namotal jsem na prázdnou cívku vel. 10 cca 5 metrů vlasce a ustřihl. Pak jsem si na jeho konec přivázal obratlík, abych měl od čeho měřit. vymotal jsem něco přes metr vlasce a na navijáku to měl tak, aby byla rolnička nahoře jako když máš třeba prut ve stojanu a vlasec do swingeru. Změřil jsem délku vlasce od rolničky navijáku k obratlíku. Pak jsem při napnutým vlasci (přítelkyně to přidržovala) otočil jednou dokola kličkou navijáku a změřil vzdálenost od OBRATLÍKU PO ROLNIČKU NAVIJÁKU znova a rozdíl je délka navinutí. To samý jsem pak udělal na druhým scepteru, kde je cívka plná vlasce

    tak teď už to snad pochopí i sebevětší blb :-))

      NeBeroun alias Qwerty81 - Profil | Čt 30.12.2010 22:58:03

      Hermis_s >> to už jsem tu zmínil, ale raději to nikdo neviděl!!!!!

        Hermis_s - Profil | Čt 30.12.2010 22:57:19

        Technicka,co mysli vyrobce tim,ze na jedno otoceni klicky namotam 90 cm?Bafunar?Nebo jen zapomel napsat pri jakych podminkach?

          NeBeroun alias Qwerty81 - Profil | Čt 30.12.2010 22:56:02

          podle této vaší teorie neplatí vzorec pro výpočet rychlosti a dráhy :-)

            Patrik - Profil | Čt 30.12.2010 22:55:47

            NeBeroun alias Qwert >> NeBeroun alias Qwerty81 - 30.12.2010 22:54:10 >> ale ta rolnička je otočná ty vole, ta nemá vůbec vliv na to, kolik přes ní projde vlasce

              roxtidy - Profil | Čt 30.12.2010 22:55:43

              NeBeroun alias Qwert >> NeBeroun alias Qwerty81 - 30.12.2010 22:54:10 >> obvod ceho???? co furt mas s tou rolnickou? rolnicka samozrejme urazi stejnou drahu, ale pres ni se dostane vic vlasce.

                Martin... - Profil | Čt 30.12.2010 22:55:28

                NeBeroun alias Qwert >> NeBeroun alias Qwerty81 - 30.12.2010 22:52:24 >> hochu tak když nám nevěříš, zkus si to sám doma, pokud máš na čem a uvidíš sám

                  Patrik - Profil | Čt 30.12.2010 22:55:06

                  NeBeroun alias Qwert >> NeBeroun alias Qwerty81 - 30.12.2010 22:52:24 >> Jo, pravda, jak jsem to psal rychle, tak jsem se upsal. v první části jsem to napsal dobře, v druhé špatně, ale měřil jsem to samozřejmě dobře a to pokaždý od obratlíku po rolničku. Jenže v tvým případě je to jedno, stejně si budeš mlet pořád tu samou kravinu dokola a mozek nepoužiješ. Nebo je pak ještě druhej případ a ten je ještě horší a smutnější - že mozek používáš, ale ani jeho zapojení a vysvětlení asi od 5 lidí ti stejně nepomůže

                    NeBeroun alias Qwerty81 - Profil | Čt 30.12.2010 22:54:10

                    roxtidy >> ale obvod je stejný, páč ta rolnička urazí stejnou dráhu at je cívka plná nebo prázdná..

                      Martin... - Profil | Čt 30.12.2010 22:53:24

                      Patrik >> pěkný navijáčky :-)

                        roxtidy - Profil | Čt 30.12.2010 22:52:45

                        NeBeroun alias Qwert >> NeBeroun alias Qwerty81 - 30.12.2010 22:49:03 >> napis si pred sebe vzorec pro vypocet obvodu kruhu. dosad si tam nejaky hodnoty a pak zvec hodnotu, ktera udava prumer/polomer. A napis nam sem, ktery obvod byl vetsi

                          NeBeroun alias Qwerty81 - Profil | Čt 30.12.2010 22:52:24

                          Patrik >> tak si to po sobě přečti!!!

                          a změřil vzdálenost od rolničku k navijáku znova a rozdíl je délka navinutí.

                            Patrik - Profil | Čt 30.12.2010 22:51:20

                            NeBeroun alias Qwert >> NeBeroun alias Qwerty81 - 30.12.2010 22:48:13 >> Nejenom že jseš blbej, ale neumíš ani pořádně číst, samozřejmě, že jsem měřil od obratlíku po rolničku navijáku, já na rozdíl od tebe blbej nejsem a tudíž mě i hned napadlo, jak to správně změřit...

                              Hromy - Profil | Čt 30.12.2010 22:51:11

                              Patrik >> .

                                NeBeroun alias Qwerty81 - Profil | Čt 30.12.2010 22:50:53

                                k čemu potom je udávaná délka návinu na jedno otočení?? když není jasné (podle vaší teorie) v jakém stavu naplnění cívky je to změřeno??

                                  Patrik - Profil | Čt 30.12.2010 22:49:43

                                  NeBeroun alias Qwert >> NeBeroun alias Qwerty81 - 30.12.2010 22:42:57 >> Tady máš i fotku, abys věřil, že jsem to fakt měřil. Sice bych takovýho troubu měl spíš poslat někam než to dokazovat, ale začalo mě to i bavit :-))

                                    NeBeroun alias Qwerty81 - Profil | Čt 30.12.2010 22:49:03

                                    roxtidy >> kravina!!

                                      NeBeroun alias Qwerty81 - Profil | Čt 30.12.2010 22:48:13

                                      Patrik >> neměls měřit od rolničky k navijáku, ale od obratlíku po rolničku!!

                                        Martin... - Profil | Čt 30.12.2010 22:46:38

                                        Hromy >> dneska se tady rozdávají tituly :-D neboj, taky se zítra dočkáš :-D

                                          Červené karty: NeBeroun alias Qwert