Klub pro Scepteristy a Dolphinisty :-)

Jak všichni víme, tak je tu docela pěknej klub Ultegristů. Chtěl bych tímto založit klub pro majitele navijáků Tica Scepter a Dolphin. Myslím si, že je nás velká hromada, proto sem můžeme psát Vaše zkušenosti s těmito navijáky, fotky atd :-) Budu rád, když se zapojí co nejvíc lidí
Autor diskuse: Patrik - Profil , 16.12.2010 kaprařina - náčiní, doplňky

Nroxtidy - Profil | Čt 30.12.2010 22:46:20

NeBeroun alias Qwert >> NeBeroun alias Qwerty81 - 30.12.2010 22:41:59 >> ano, obvod drahy toho presmykace je stejny. ale stejny neni prumer telesa, na ktere se naviji vlasec!!! a to je rozhodujici!!! vzdyt ti to tady pisou vsichni proboha!

    NHromy - Profil | Čt 30.12.2010 22:45:26

    Martin... >> Šašek roku 2010 ?

      NPatrik - Profil | Čt 30.12.2010 22:45:13

      NeBeroun alias Qwert >> NeBeroun alias Qwerty81 - 30.12.2010 22:40:19 >> Namotal jsem na prázdnou cívku vel. 10 cca 5 metrů vlasce a ustřihl. Pak jsem si na jeho konec přivázal obratlík, abych měl od čeho měřit. vymotal jsem něco přes metr vlasce a na navijáku to měl tak, aby byla rolnička nahoře jako když máš třeba prut ve stojanu a vlasec do swingeru. Změřil jsem délku vlasce od rolničky navijáku k obratlíku. Pak jsem při napnutým vlasci (přítelkyně to přidržovala) otočil jednou dokola kličkou navijáku a změřil vzdálenost od rolničku k navijáku znova a rozdíl je délka navinutí. To samý jsem pak udělal na druhým scepteru, kde je cívka plná vlasce

        NMartin... - Profil | Čt 30.12.2010 22:43:59

        NeBeroun alias Qwert >> NeBeroun alias Qwerty81 - 30.12.2010 22:42:57 >> co to tady meleš? ty už nevíš jak se z toho máš vykroutit se ctí co? udělal si tady ze sebe vola a šaška pro celý Mrk....GRATULUJI

          NNeBeroun alias Qwerty81 - Profil | Čt 30.12.2010 22:42:57

          Martin... >> nakresli si půdorys :-)

            NNeBeroun alias Qwerty81 - Profil | Čt 30.12.2010 22:41:59

            roxtidy >> pleteš se.. páč obvod dráhy toho přesmýkače je stále stejný, na tom se shodneme, že?
            rychlost navíjení je stále stejná, že?
            tak proč by se mělo cokoli měnit??

              NMartin... - Profil | Čt 30.12.2010 22:41:43

              NeBeroun alias Qwert >> NeBeroun alias Qwerty81 - 30.12.2010 22:40:19 >> navíc rolnička zde nehraje žádnou roli, je to jen bod otáčení

                NMartin... - Profil | Čt 30.12.2010 22:41:06

                NeBeroun alias Qwert >> NeBeroun alias Qwerty81 - 30.12.2010 22:39:45 >> koukni na to znova, obvod kružnice*převod, tudíž můžeš mě říct na co jsem zapomněl ty chytráku?

                  NPatrik - Profil | Čt 30.12.2010 22:40:34

                  NeBeroun alias Qwert >> NeBeroun alias Qwerty81 - 30.12.2010 22:38:06 >> a proč bys měl jako docílit stejné vzdálenosti ty troubo? ta vzdálenost právě stejná není, rotor má pořád stejnej průměr a ta vzdálenost nehraje žádnou roli, protože ten vlasec volně klouže přes rolničku

                    NNeBeroun alias Qwerty81 - Profil | Čt 30.12.2010 22:40:19

                    Patrik >> popiš postup měření

                      NMartin... - Profil | Čt 30.12.2010 22:40:08

                      Zindys >> no já vím, ale volovi to prostě nedosvědčíš :-D

                        NNeBeroun alias Qwerty81 - Profil | Čt 30.12.2010 22:39:45

                        Martin... >> aj aj aj.. spočítal jsi obvod povrchu cívky, ale nezměřil si kolik navineš na jedno otočení kličkou..

                          Nroxtidy - Profil | Čt 30.12.2010 22:39:41

                          NeBeroun alias Qwert >> NeBeroun alias Qwerty81 - 30.12.2010 22:38:06 >> tahle vzdalenost s kterou ty furt operujes tam nehraje absolutne zadnou roli! Kristepane ty si trubka!

                            NZindys - Profil | Čt 30.12.2010 22:39:02

                            Martin... >> :o))) logiku to má a né malou...

                              NPatrik - Profil | Čt 30.12.2010 22:38:46

                              NeBeroun alias Qwert >> NeBeroun alias Qwerty81 - 30.12.2010 22:34:21 >> tak ty trubko, teď jsem to asi 15 minut měřil na dvou scepterech, jeden plnej po okraj a druhej s 10tkou cívkou práznej, oba převod 4,1:1. S prázdnou cívkou na jedno otočení kličkou to namotá 72 cm a s plnou 94 cm... Takže seš vůl a basta

                                NNeBeroun alias Qwerty81 - Profil | Čt 30.12.2010 22:38:06

                                roxtidy >> a jak docílíš toho, aby mezi povrchem tužky a kýblu k rolničce byla stejná vzdálenost? už tomu rozumíš?? když ta rolnička bude navíjet stále stejnou délku vlasce je jedno jestli motáš na tužku nebo kýbl!! nakresli si to!!!

                                  NMartin... - Profil | Čt 30.12.2010 22:35:51

                                  NeBeroun alias Qwert >> NeBeroun alias Qwerty81 - 30.12.2010 22:34:21 >> dávno, dokonce i vypočítané ty moulo, jen ty si toho asik nechceš všimnout a přiznat že tady si za vola

                                    NMartin... - Profil | Čt 30.12.2010 22:35:05

                                    Zindys >> to já si tady rád počkám a budu mluvit pravdu, než aby někdo plácal kraviny z toho důvodu, že nedodělal základku nebo spal při hodinách a logika mu uniká jak ryby z protržený hráze

                                      Nroxtidy - Profil | Čt 30.12.2010 22:34:51

                                      NeBeroun alias Qwert >> NeBeroun alias Qwerty81 - 30.12.2010 22:33:52 >> zkousel sis omotat 10x tu tuzku a pak 10x ten kybl, jak sem ti psal?

                                        NNeBeroun alias Qwerty81 - Profil | Čt 30.12.2010 22:34:21

                                        Martin... >> už to máš změřené?? a pak si ještě přivaž vlasec na osku navijáku a zatoč, kolik navineš? tak šup šup.. asi se budeš hodně divit..

                                          Červené karty: NeBeroun alias Qwert