Rádi fotografujete něco zajímavého?

Nemusejí se týkat jenom rybaření.
Pouze bych nechtěl fotky rozmazané,vulgární a přehnaně upravované v různých programech.
Můžeme zde o nich slušně diskutovat.
Autor diskuse: Josher - Profil , 22.10.2010 všeobecné - ostatní

NRazgy - Profil | Ne 9.1.2011 15:28:48

důležitý je rozdělovat zajímavou fotografii na fotografii dokumentační a rádoby uměleckou, nebo skutečně uměleckou. pak se i kritika píše nebo přijímá jinak.
pokud si vyfotím jedno místo , abych ukázal jak to tam vypadá, tak nedbám na to, aby byl zlatý řez, světlo z tý nejlepší strany a pod. pokud si ho fotím, abych se chlubil, jak je to tam krásný, tak naopak udělám hromadu fotek v tom nejrůznějším světle a počasí, odrazy, odlesky a pod - z těch pak jednu, dvě vyberu a můžu se chlubit.
důležitá je sebekritika ale i postoj ostatních. ne každej je umělěcky založenej.

    NRaf - Profil | Ne 9.1.2011 13:32:01

    Maxxx >> Moc pěkný fotky. Akorát ty ropuchy mi přijdou místy mimo ostrost. Navíc jsou to hnusná, podlá zvířata, ze kterých mám fóbii :-)

      Ndrda - Profil | Ne 9.1.2011 7:45:53

      čerešňak >> pokud jsi můj příspěvek pochopil jako útok na tvoji osobu, tvé fotky či dokonce jako snahu o to, abys sem nepřispíval (o nic takového rozhodně nešlo), musím ti dát s tím trdlem za pravdu.

        NZN - Profil | Ne 9.1.2011 7:42:06

        čerešňak >>
        nejdůležitější věc při focení je hodně velká míra pokory, sebereflexe a největším přítelem odpadkový koš. To je prostě fakt. Jsi jeden z mála lidí, kteří rádi fotí, což je evidentní, ale kteří neslyší na oprávněné výtky. Je velká škoda, že namáš snahu pochopit níže uvedené, oprávněné výtky kolegů. Měl by jsi co divákům nabídnout, Norsko je na focení velice atraktivní. Nebýt tvé uražené ješitnosti, třeba by jsi se nad jejich výtkami zamyslel, něco si možná o focení i přečetl, a pak by jsi tady nedával tu spoustu pokažených záběrů. Dal by jsi jich tady podstatně míň, ale zato takové, které by lidi fakt zaujaly. Škoda.

          NJAF - Profil | Ne 9.1.2011 0:25:47

          čerešňak >> To je dodre, ze jsi si to uvedmil. Alespon kousek sebekrtiky jsi v sobe nasel, a to je fajn.

            NMaxxx - Profil | Ne 9.1.2011 0:17:21

            Brouk2

              Npeco - Profil | Ne 9.1.2011 0:08:15

              Ahoj.Ja az tak rad fotim ze ja sam najsem skoro na zadne fotce a fotim co ma napadne a je niecim zaujimave

                NRicci - Profil | So 8.1.2011 23:45:12

                čerešňak >> bohužel toto je hodně smutný příběh.. vůbec jsi to nepochopil. vůbec. Ale přeji ti, aby jsi mnohokrát mohl zaujatě prohlížet oněch 450 fotek z každé výpravy a aby kažedá z oněch 450 fotek z každé výpravy alespoň jednoho diváka zaujala.

                  Nčerešňak - Profil | So 8.1.2011 23:37:54

                  drda >> nevíš jak jsem rád, že jsi mě na to upozornil, jsem to ale trdlo, ani nevíš co to pro mne znamená. Uvědomil jsem si ,že tady mé fotky nemají co dělat. Pro mě a pro ty co se mnou byli na rybářských výpravách mají cenu největší a to vzpomínek, o té ale vy nemáte ani tušení. 25x v Norsku a z každé 450fotek, akorát 2-3 jsou připravené, přeji ať fotíte samé skvosty, to já neumím (ani nechci)

                    Nlibryb - Profil | So 8.1.2011 17:51:32 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    Dnes na Orlíku

                      NPavel Z - Profil | So 8.1.2011 17:47:45 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      první pokus o pěknou fotku

                        Nkendy.dom - Profil | So 8.1.2011 17:43:04

                        uz aby bylo teplo

                          Ndrda - Profil | So 8.1.2011 17:14:19

                          čerešňak >> ten stožár by mi tam tak nevadil (když už bych ho tam dal, tak bych ho ale zabral cvelý), ale jak píše Ricci, ta hladina ti "teče".
                          PS: když už chceš mermomocí použít slovo "bo", tak bys ho měl použít tam, kde to má logiku :-)
                          (bo = protože, neboť, rozhodně ne "aby")

                            NRicci - Profil | So 8.1.2011 17:09:09

                            čerešňak >> na moře do kopce už jsem také jednou dojel :-)

                              Nčerešňak - Profil | So 8.1.2011 16:51:16

                              sliver - samolibý vůl >> tak, každý kouká a vidí něco jinýho, já vidím ty tulipány a stožár-kontra..

                                Nčerešňak - Profil | So 8.1.2011 16:44:37 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                >>marína..

                                  Nsliver - samolibý vůl - Profil | So 8.1.2011 16:38:34

                                  čerešňak >> to mi došlo, proto jsem psal, že bych ho použil jinak. Aspoň celý , spíš jenom celou vlajku, takže bych vylez výš a ne naprostředku. Ale to už každý vidí jinak.

                                    Ntwin - Profil | So 8.1.2011 16:37:28 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    švýcarsko

                                      Nčerešňak - Profil | So 8.1.2011 16:35:19

                                      sliver - samolibý vůl >> ten stožár je tam úmyslně, bo by bylo vidět kde to je,,,

                                        Nsliver - samolibý vůl - Profil | So 8.1.2011 16:25:27

                                        čerešňak >> ten stožár ti tam nevadí ? Já bych popošel. Anebo ho použil jinak.

                                        Já fotit neumím, retušovat taky ne, ale ten stožár je jak pěst na oko. Jen mě to tak napadlo.