Morava 19A - Náklo

Zdravím všechny kapraře, kteří preferují "CHYŤ A PUSŤ". Máte někdo zkušenosti s touto pískovnou. Za každou odpověď či radu předem díky.
Autor diskuse: smyk99 - Profil , 21.6.2010 kaprařina - RŘ, MO, svazy

NOlda 85 - Profil | So 18.1.2014 20:24:31

Radek Hříbek >> Já to tam znám, jezdili jsme se tam koupat, kousek od nově vybudované pláže, jen jsem tam ještě nechytal. U té pláže by se dalo chytat? chtěl bych 20 m od břehu, jaká tam je hloubka? Jsou tam cejni?

    NRadek Hříbek - Profil | So 18.1.2014 19:36:17

    Olda 85 >> Ryby se tam dají v podstatě lovit celoročně. V prosinci jsem chodil jen s přívlačákem a chytalo tam hodně rybářů. Nahazovat nemusíš daleko, hloubka začíná již kousek od břehu. Doporučoval bych ti, aby jsi si nejdříve revír prohlédl a pak vyrazil. Uděláš si procházku s přítelkyní nebo manželkou a nejen, že posbíráš plusové body, uvidíš, kde ostatní chytají.

      NOlda 85 - Profil | So 18.1.2014 18:24:38

      Radek Hříbek >> Čau, šly tě tam ryby v lednu? Jsem z Olmika a chci tam zajet zachytat. Tam se musí asi nahazovat dost od břehu? dik

        NRadek Hříbek - Profil | So 18.1.2014 17:37:05

        Na ryby chodím převážně v okolí Litovle, když pominu týdenní výpravy do Tovačova a na Lipno. Minulý rok jsem se zamyslel sám nad sebou a řekl si, proč hledáš a navštěvuješ jiné revíry, když máš pár kilometrů od domu tuto nádhernou vodu! Začal jsem jezdit častěji na Náklo a rozhodně si nemůžu stěžovat na nudu jakoukoliv metodou lovu. Mimo sumcařiny, zkoušel jsem ji před 5 lety,ovšem volného času rapidně ubylo.

          Nskura - Profil | Po 30.12.2013 14:39:19

          ahoj.od Noveho roku se chci venovat jen a jen piskovne.tak verim,ze se neco trofejniho splete.jsem kaprar ale uz 2roky se intenzivne venuji sumcum.tak to zkusim spojit.taky se venuje plavane,tak uvidim,co reka kolem

            NRadek Hříbek - Profil | Po 21.10.2013 22:59:08

            Tady je.

              NRadek Hříbek - Profil | Po 21.10.2013 22:03:04

              Dnešní vycházka a povedl se tento krásný okoun 32 cm

                NRadek Hříbek - Profil | Ne 22.4.2012 7:32:20

                Neřekl bych, že se jedná o jíl. Myslím si, že je to jemný písek, který se po bagrování vlivem větru dostává ke straně od Nákla. Ze strany od Lhoty jsem se s tímto problémem zatím nesetkal.

                  Njurda - Profil | Čt 19.4.2012 7:14:28

                  fana1875 >> S uříznutím vlasce o hranu jsem se tam ještě nesetkal,ale uvíznutí olova v jílu pokaždé.Ze začátku to vypadá jako vázka,ale potom se to uvolní a na olovu zůstane jílová stopa.S tím masivním zavážení nástrah mimo stanovenou dobu se nic nezmění dokud to rybářská stráž od těchto kolegů nevyčistí.A proto se u nás tak daří zákazům.

                    Nfana1875 - Profil | St 18.4.2012 22:04:40

                    Radek Hříbek >> jo na nakle udelas zaber od kapra a vlasec je na vyhozeni, protoze kapr ti to nekde vezme pres ostrou hranu i kdyz nechces, lov u brehu s feedrem znamena pokladani montaze primo mezi sutry posete malymi skeblami, jsou to sice ty spravny horky mista ale je to fakt tezky chytani
                    a ma nekdo skusenost se zapadnutim montaze do bahna, kdy treba po 3 hodinach vytahnu montaz komplet obalenou jilem? :-)))

                      NRadek Hříbek - Profil | St 18.4.2012 21:40:41

                      Teď něco z rybařiny na Nákle. Náklo je krásný a dobře zarybněný revír. Najde se tu bílá ryba více druhů, ušlechtilé ryby trofejních rozměrů. Reliéf dna je poznamenám bagrováním a dochází k častému uřezání ryby o hranu, podpořeno hojným výskytem škeblí (neznám přesný název, snad Slávičky nebo tak nějak). Nejhorší je to u krajů s feederem, z větších vzdáleností při lovu kaprů je tento problém řešitelný silnějším šokovým vlascem.

                        NRadek Hříbek - Profil | Pá 16.3.2012 15:00:47

                        Přečetl jsem si předchozí diskuzi a musím k tomu dodat jednu věc. Jsem členem MO Litovel, které se podařilo vyjednat tuto výjimku k lovu nonstop kvůli přemnoženému sumci. Majitel pískovny povolil pohyb na loďkách k zavážení ŽIVÉ NÁSTRAHY v době od 20 do 8 hod. za podmínek upřesněných v soupisu revíru. Při porušování těchto pravidel může dojít k okamžitému zrušení požívání lodí a nerad bych dočkal tohoto zrušení. Jako rybáři máme proti koupajícím strašnou nevýhodu, jsme organizovaní (ČRS)! Takže pár rybářů zavážející návnadu či nástrahu na kapry v jinou dobu než je stanovená a je po srandě. Co jsem viděl minulé léto mi stačilo. Na Nákle to bylo jak na závodech malých lodí v průběhu celého dne. Přivítal bych okamžité odebrání povolenky takovému lovícímu.

                          NPellet - Profil | Pá 16.3.2012 13:44:12

                          Pánové,je to tady sice zábavná názorová přestřelka,nad myšlením některých si člověk i na čelo poklepe,ale podstatné,zajímavé a aktuální informace o revíru,v což jsem doufal,jsem zde bohužel nenašel!

                            Ntuzemak - Profil | Po 25.4.2011 14:35:58

                            šmudla >> máš pravdu šmudlo,bylo by dobré aby RS ty naše vody trochu pročistila...

                              Nlump - Profil | Po 25.4.2011 10:49:36

                              hlavně se budeš muset vpořádat s hloubkou (15+) a zlomy tak jak na každém bagru.Ale kapři tam stojí za to.

                                Nšmudla - Profil | Po 25.4.2011 9:50:51

                                tuzemak >> A to je snad pozitivní zpráva ne? U vody mín rybářů- víc ryb pro nás zbylé a více klidu a místa :)
                                Je třeba nějaká zpětná vazba na přemnožení rybářů, rybář v přírodě skoro nemá přirozenýho nepřítele a pak se divíme že nemáme kde nahodit a sednout a občas i co chytat.

                                  Ntuzemak - Profil | Čt 21.4.2011 18:36:54

                                  vidím,že letos na Nákle se zase sebere pár not a tím nás bude u vody méně...

                                    NJarda 2004 - Profil | Čt 21.4.2011 18:19:24

                                    Dave≻ >> >Dave - 21.4.2011 17:33:09 >> Budeš tam patřit tak též porušuješ zákon a je naprosto jedno jak ale porušuješ a tím se degraduješ na úroveň lidí které možná nesnášíš ale zároveň mezi ně patříš.

                                      NMichal - Profil | Čt 21.4.2011 17:41:28

                                      Dave≻ >> >Dave - 21.4.2011 17:33:09 >> Ano, do stejné kategorie, tedy mezi rybáře porušující pravidla, nic víc, nic míň.

                                        NMifakM - Profil | Čt 21.4.2011 17:35:17

                                        Dave≻ >> >Dave - 21.4.2011 17:33:09 >>
                                        Podle mne úplně do stejné kategorie ;-)